YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Elvan'ın cebinden 11 patlayıcı çıktı
Erdoğan: Elvan'ın cebinden 11 patlayıcı çıktı
20 Mart 2014 11:35
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi eylemlerinde ölen 15 yaşındaki Berkin Elvan'ın cebinden 11 tane patlayıcının çıktığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, TRT 1, TRT Haber, TRTTürk ve TRT Arapça televizyon kanallarının ortak canlı yayınında gazeteci Nasuhi Güngör'ün moderatörlüğünde gazeteciler Ahmet Taşgetiren, Nihal Bengisu Karaca ve Hakan Albayrak'ın gündeme dair sorularını yanıtladı.

"Dışarıdan bize komplolar yapılmıyor dersek yanılırız" ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ben kalkıp da İngiltere'deki, Amerika'daki yayın organlarının belli merkezlerle iş tutmasını komplo olarak değerlendirmeyecek miyim? Gazetelerde verilen ilanlar, Türkiye'de bir çocuk ölüyor. O çocuğun ölümü üzerine, Londra'da, Amerika'da birçok şeyler asılıyor ve anlatılırken de 'Ekmek almaya giderken' diye veriliyor. Üzerine de onun katili olarak şahsımı gösteriyorlar. Bu komplo değil de nedir?

Cebinden 11 tane patlayıcı çıkıyor

Kaldı ki gerçekten ekmek almaya giden bir çocuk var mı? Ekmek almaya giden çocuğun bir elinde sapan, yüzünde poşu, diğer elinde bayrak, bunların ne işi var? Kalkıyor çocuğun annesinin tabii, açıklaması enteresan, 'Çocuğumun katili Başbakandır' diyor.

Ondan sonra kabrine karanfille beraber bir bilye atıyor, sonra onu tavzih ederek, 'Misketti' diyorlar. Hele ki misket dahi olsa, cebinden 11 tane bakıyorsunuz çeşitli patlayıcılar çıkıyor, demir bilyeler çıkıyor. Bütün bunların hepsi ortada.

Enteresan olan bir şey, malum medya ki Doğan Grubu burada başrolü oynayanlardan biridir, isim veriyorum artık, açıkça, diyor ki çok ilginçtir, kendilerine göre adamlar buluyorlar, değişik yerlerden, sanki o çocuğu polis hedef alarak bizzat ona gaz biberini atmış. Orada bir kalabalık var. Bunlar tamamıyla teröre bulaşmış olan kesimler. Bir defa bu çocuğu oraya taşıyan zihniyettir lanetlenmesi gereken. Kim taşımış bu çocuğu oraya?

Patlayıcıları cebine koyan kim?

Bu çocuğun eline bu sapanı veren kim? Patlayıcıları cebine veren, koyan kim, lanetlenmesi gereken bu. Yoksa tabii çocuğu, yüzünde poşu olduğu zaman, yani polis 'Bu kaç yaşındadır? Şu nedir, bu nedir?', bunu ayıklayacak durumda değil ki. Kitle psikolojisi orada. Oradaki bir terör grubuyla polis mücadele içinde. Orayı dağıtmaya çalışıyor. Böyle bir durum var."

KATİLLER ÜSTE ÇIKMAYA ÇALIŞIYOR.
 // Ahmet CAN
ANNEYE SORMAK LAZIM. BENCE O ÇOCUĞUN KATİLİ ANNESİ, BABASI, ONU SOKAĞA BIRAKIP (ATIP) KÖRÜ KÖRÜNE DÜŞMANLIK VE İDEOLOJİ PEŞİNE GİDENLERDİR....
20 Mart 2014 Perşembe 16:15
Cehalet
 // Kemal
Maalesef ülkemizde cahil çok. Bu anne babalar çocuklarını sokağa, terör örgütlerinin pençesine nasıl bırakabilirler? Bundan sonra bu tür acı olayların yaşanmaması için, çocuklarını sokağa ve teröre teslim eden bu cahil ailelere devletin esaslı bir ayar vermesi gerekmektedir....
20 Mart 2014 Perşembe 15:39
12:23
 // bi dur
bu ülkeye bu başbakana bu oyunları oynayanları rabbim hesabını sorsun inşaallah hakkımı helal etmiyorum yakana yıkana ve bunlara eylem deyip demokratik hak diyen akılsızlara. ALLAH YAR ve YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞAALLAH kalın sağlıcakla...
20 Mart 2014 12:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler