YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan eleştirilere tek tek cevap verdi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında Türkiye'de sanatçı yetişemiyor eleştirilerine ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkındaki spekülasyonlara da cevap verdi.
Erdoğan eleştirilere tek tek cevap verdi!
03 Aralık 2014 / 13:00 Güncelleme: 03 Aralık 2014 / 13:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriye'de 300 bin kişi ölmüş, 400 bin kişi ölmüş umurlarında mı  Asla. Türkiye 1 milyon 600 bin insanı şu anda kabullenmiş, umurlarında mı  Karşımıza geldikleri zaman 'Tebrik ederiz. Çok güzel işler yapıyorsunuz. Hakikaten başardınız.' Ya o lafı bırak. Bütün bu yükü sırtına almış Türkiye'ye ne kadar destek verdin  Ondan bahset. Asla. Ama arzu ettikleri yerlere bu destek kanallarını açıyorlar."

"Burası Tayyip Erdoğan'ın sarayı değil, burası Türk milletinin sarayıdır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Cumhurbaşkanlığı Sarayı) "Burası Tayyip Erdoğan'ın sarayı değil, burası Türk milletinin sarayıdır. Bu saray sadece Türk milletinin kendi imkanlarıyla inşa edilmiş olan bir saraydır. Bu sarayın içerisinde sadece cumhurbaşkanlığının görevlileri çalışacaktır, millet burada ağırlanacaktır."

"Yine söylüyorum, dünya 5'ten büyüktür"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Nobel, kararlarını objektif mi veriyor  Asla. bunları bizzat gördük, görüyoruz ve yaşıyoruz. Uluslararası kurumlar, Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, kararlarını objektif mi veriyor  Asla. Yine söylüyorum, dünya 5'ten büyüktür"

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

- Türkiye'de sanatçı yetişmiyor muş, bal gibi de yetişiyor.Umutsuzluğa, mahalle baskısına rağmen bizde çok sayıda sanatçı yetişiyor.Bu sanata, ilme, fikre hangi açıdan baktığınzıla ilgili bir meseledir.

- Nobel kararları objektif mi? BM Güvenlik Konseyleri kararlarını objektif mi veriyor? Asla

- Tüm dünya Güvenlik Konseyi'ndeki 5 ülkenin dudağına mı bakacak? Adaletin beklendiği yerde sadece zulüm var

-BM Güvenlik Konseyi'nin 5 üyesi de Hıristiyanlardan oluşuyor. Bir tane Müslüman ülke yok

- Türkiye 1 milyon 600 bin insanı kabul etmiş umurlarında mı? Asla. Ama arzu ettikleri yerlere bu kanalı açıyorlar.

-Eğer meseleye ideoloji gözüyle bakıyorsanız gerçeği göremezsiniz. İdeolojilerinden kurtulabilseler buralardan nasıl cevherler fışkırdığını göreceklerdir.

- Bazı ülkelerin aydınları farklı bir ilim tarihinin olabileceğine bile ihtimal vermiyor.

- Bugün millet ve medeniyetimizin en çok ihtiyacını duyduğu şey aydın diktasına projektör tutabilmesidir

- Cumhurbaşkanlığı Sarayı) Varsın söylesinler, hiç umrumuzda değil. Biz büyük devlet olmanın gayretindeyiz

- Bizden sonra gelen nesillere ortaya koyduğunuz bir eseriniz var mı? Buna bakın. Bu cevabı, bu Saray verecek

- Cumhurbaşkanlığı Sarayı Tayyip Erdoğan'ın sarayı değil, milletin sarayıdır

- Niyazi Sayın neyin önemli üstatlarındandır milletçe kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Bizi anlattığı ve anlatmaya devam ettiği için Allah ondan razı olsun.

- Alev Alatlı bu ülke münevverlerinin vicdanı oldu. O yaşasın ölüm dese de biz ona nice sağlıklı ömür diliyoruz. İnşallah hep yanında olacağımızı hatırlatmak isteriz.

- Kelimeler Hülya Koçyiğit'i anlatmaya yetmez. Çünkü Susuz Yaz'ı unutamayız. Sinemamızın 100. yılında unutulmaz isimlerinden oldu. Çözüm sürecine bir kadın olarak hiç çekinmeden korkmadan katkıda bulundu.

- Engin Deniz Akarlı hocamız tarihin hakikat üzerinde nasıl inşa edilebileceğini bize gösterdi. Bize gerçek değil kurgu anlatılırken Akarlı hoca gerçekleri bütün dünyaya anlattı.

- 2014 Kültür ve Sanat ödüllerine kurum olarak İslam Araştırmalar merkezini layık gördük. Hazırladıkları İslam ansiklopedisi bütün dünyada önemli bir kaynak oldu.

 

 

13:07
 // M.N.A.
Sayın Cumhurbaşkanım kemo zikkimdaroğlu sizin giydiğiniz ayakkabinin altindaki kösele bile olamaz bu mencus ayakkabinizi kirletir....
04 Aralık 2014 13:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler