YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Eğer uygulamazsak, dağılır gideriz
Erdoğan: Bu konuşulanlar uygulama noktasında ne durumda? Bu uygulamaları biz gerçekleştiremezsek otururuz güzel güzel konuşuruz. Kahvemizi içeriz, yemeklerimizi yeriz. Böyle güzel yerlerde de toplanırız. Ondan sonra dağılır gideriz
Erdoğan: Eğer uygulamazsak, dağılır gideriz
15 Kasım 2015 / 10:29 Güncelleme: 15 Kasım 2015 / 10:34

Erdoğan, B20 ve L20'nin liderlerinin katıldığı 'Büyüme ve İstihdam' başlıklı ana oturumunun açılış konuşmasını yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

KISKANÇLIĞI ORTADAN KALDIRABİLİRİZ

Terör eylemlerine baktığımızda bir kıskançlığın olması söz konusu mudur? Terörün temelinde finans dünyasının kıskançlığı mı var? Fakirlik veya işsizlik acaba buralara dayanıyor mu? Dünyadaki işsiz gençler eğer müteşebbis olacaksa acaba finans dünyası yeteri kadar desteği veriyor mu, verebiliyor mu?

Türkiye'de bir genç veya kadın yatırım yapacaksa devlet destekli bir teşvik var. Özellikle de dünyadaki sermaye çevresini iş veren çevrelerini bu noktada biraz daha ellerini açacak olurlarsa öyle zannediyorum ki teröründe dünyada belini birlikte kırabiliriz. Aynı zamanda dünyadaki fakirliği de giderme imkanımız olabilir. Ve bu kıskançlığı da ortadan kaldırma şansını yakalayabilir.

ÇOK FAYDASINI GÖRDÜK

Yatırımlar konusunda acaba dünyada kamu veya özel sektörün dayanışması nasıl olacak? Biz dünya olarak 100 trilyon dolar harcamayı ön görüyorsak burada bana göre özellikle bioti sistemi önem arz ediyor. Biz Türkiye olarak 12 yıl içerisinde bunun çok faydasını gördük.

TÜRKİYE BİR ÖRNEKTİR

Türkiye az gelişmiş ve gelişmiş ülkelere bir örnektir. Bir diğer adım da uygulamadır. Bu konuşulanlar uygulama noktasında ne durumda? G20 sekretaryası bunu sürekli olarak yakın takipte götürmeli. Bu iş yürüyor mu? Yürümüyor mu? Eğer yapılan uygulamalar netice veriyorsa başarıya gidiyoruz. Ama bu uygulamaları biz gerçekleştiremezsek otururuz güzel güzel konuşuruz. Kahvemizi içeriz, yemeklerimizi yeriz. Böyle güzel yerlerde de toplanırız. Ondan sonra dağılır gideriz. Ama artık dünya dağılma noktasında değil, netice alma noktasındadır.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler