YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Eğer referanduma gidilseydi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin; "Dokunulmazlıkta referanduma gidilseydi ne olacaktı biiliyor musunuz? Milletimizin en az yüzde 70-80 oyla bunlara ders verecekti" dedi.
Erdoğan: Eğer referanduma gidilseydi...
20 Mayıs 2016 / 16:46 Güncelleme: 20 Mayıs 2016 / 17:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize Ticaret Odası'nın ödül töreninde konuştu ve bugün Meclis'te dokunulmazlıklar ile ilgili alınan kararı değerlendirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, "Dokunulmazlıkta referanduma gidilseydi ne olacaktı biiliyor musunuz? Milletimizin en az yüzde 70-80 oyla bunlara ders verecekti" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin yorumu:

"Terör destekçisi olan siyasilerle ana muhalefet partisi şu anda iş tutmuş durumdalar. Ana muhalefetin başı şahsımla alakalı çok çeşitli ifadeler kullanıyor. Diktatör bozuntusu gibi ifadeler. Önce sen aynaya bak! Eğer diktatörün cumhurbaşkanı bir ülke ise Türkiye sana bunu söyletmezler, konuşturmazlar. Ağzından adeta afedersiniz salyalar akıyor. Kendilerinin de yanında olanların da. Bu millet yegane karar vericidir. Bir taraftan Atatürkçüyüm diyeceksin, öbür taraftan seçim sandıklarından çıkamayacaksın. Sadece hakaretle netice almak isteyeceksin. Bu millet sana 'yürü' demez. Çünkü ahlaken sıkıntılısın."

"Benim milletim kimin ne yaptığını biliyor. Kendisine hizmetkar olanı benim milletim yolda bırakmaz. Dokunulmazlıklarla ilgili ne dedi 'Biz destekliyoruz' dedi. 2 gün önce desteklediler mi, desteklemediler. İktidar partisi ile MHP yüklendiler ve 250'yi yakaladılar. Bugün de hamdolsun 376'ya kadar çıktı ve böylece referanduma gitmeye gerek kalmadı. Referanduma gidilseydi ne olacaktı biliyor musunuz, millet en az yüzde 70-80'le ders verecekti. Bölücü terör örgütünün destekledikleri zaten hiç önemli değil. Onlar bu operasyonlarla şu anda kendilerine yeni bir gelecek hazırlamanın gayreti içindeler. Bu operasyonlar nihai neticeyi alana kadar devam edecektir. "

yok başka yok
 // mesut yazıcı
bu siyaset ilminin nirvanasına çıkmış bu zamanlarda rakibin yok.art niyetli birisi olsa çok değişik şekillere girebilirdi...
20 Mayıs 2016 20:23
ZATEN
 // ismail emre
Chp de bunu biliyordu amaç bu süreçte herşeye olduğu gibi buna da muhalefet etmek baktı millet yutmuyor iş referanduma kalacak sonuçta şimdiden belli bari sözün arkasında duralım temize çıkalım dediler..!...
20 Mayıs 2016 Cuma 17:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler