YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Eğer Almanya bu yanlış adımdan dönmezse...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğer, bu yanlış adımdan Almanya dönmeyecek olursa tabii ki bizlerin de buna göre durum değerlendirmesi, atmamız gereken adımlar da farklı olacaktır" dedi.
Erdoğan: Eğer Almanya bu yanlış adımdan dönmezse...
08 Haziran 2016 / 23:41 Güncelleme: 08 Haziran 2016 / 23:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

İŞte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

EĞER ALMANYA BU YANLIŞTAN DÖNMEYECEK OLURSA...

Eğer, bu yanlış adımdan Almanya dönmeyecek olursa tabii ki bizlerin de buna göre durum değerlendirmesi, atmamız gereken adımlar da farklı olacaktır. Yani bundan sonraki süreç bugüne kadar olduğu gibi olmayacaktır. 

3 milyon, 3,5 milyon şu anda Türk'ün olduğu Almanya'da bir süreç var. Bundan sonra tabii ki bu çok daha dikkatli, çok daha kontrollü bir şekilde yürüyecektir.

DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI

Bu ara yoğun bir Afrika ziyaretimiz oldu, tabi boş da durmuyoruz, işlerimiz var. Bu olayın HSYK'daki atamalarla vesaire yakından uzaktan alakası yok.

Bizler Meclis'ten Cumhurbaşkanlığına gelen yasal düzenlemeleri gün olur hafta içinde hemen imzalarız, gün olur 15'inci gün imzalarız. 

Bunlar sipariş üzerine olan imzalar değildir. Süreci içinde imzalanmış mıdır, imzalanmamış mıdır  Olması gereken budur. İmzalanmıştır, ülkemiz için, milletimiz için hayırlı olsun.

...
 // Yahya RAMİ
Bir taraftan Cumhurbaşkanı böyle söylüyor, diğer taraftan Almanya "incirlik konusunda bizim Türkiye ile sıkı dostluğumuz var" diyor! Türkiye ne incirliği ne geri kabul anlaşmasını askıya alabilecek gibi görünmüyor! Avrupa bize her türlü dayatmayı yapacak ama biz elimizdeki kozları asla değerlendiremeyeceğiz. En "yüksek seviyeden"(!?) en "sert"(!?) tehditleri savurmaya devam, icraata gelince kocaman bir HİÇ! Halkın moralinin bozulması ve kendi "liderleri" tarafından kandırılmaları ile kal...
09 Haziran 2016 Perşembe 08:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler