YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Duydum ki Pensilvanya benimle ilgili film hazırlıyormuş"
Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin Ağrı'da Adliye Sarayı Dörtyol Kavşağı'nda düzenlenen mitinginde konuştu.
Erdoğan: "Duydum ki Pensilvanya benimle ilgili film hazırlıyormuş"
28 Mayıs 2014 / 14:32 Güncelleme: 28 Mayıs 2014 / 15:22

Başbakan Erdoğan: "Yeni bir haber aldım, duydum ki Pensilvanya benimle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş. Ailemle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş. Bu film için bana uygun bir artist henüz bulamamışlar. Çocuğuma benzer bir artist henüz bulamamışlar. Halbuki Hollywood'a filan gitmelerine gerek yok, kendi içlerinde bunu başaracaklar artistler var, oradan çıkarırlar.

Fakat bu tuzakların hiçbiri tutmuyor, tutmayacak. Hesap şu, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesine bu filmi yetiştireceklermiş. Onun gayreti, hesabı içindeler. 17 Aralık, 25 Aralık dediler tutmadı. 30 Mart dediler yine tutmadı. Şimdi de 10 Ağustos diyorlar. 10 Ağustos'ta da Allah'ın izniyle yine tutmayacak, ben buna inanıyorum."

"Sandıktaki o onuru hep birlikte kurtaralım"

Başbakan Erdoğan, "Alınteriyle çalışan insanları siz kalkıp da kaçırmaya yönelirseniz, 'Devlete vergi veriyorsun bana da vereceksin.' Peki devlet aldığı bu vergiyi nereye harcıyor  Doğubayazıt'ın yollarına harcıyor. Doğubayazıt'ın okullarına harcıyor, hastanesine harcıyor. Sen nereye harcıyorsun  Sen insanları öldürmeye harcıyorsun. Onun için bu duruşumuz çok önemli. Ölelim ama bir kere ölelim, onurumuzla, haysiyetimizle ölelim. Ama sandıktaki o onuru hep birlikte kurtaralım."

Başbakan Erdoğan: "Bunlar yalana doymak bilmiyorlar. Ne diyorlar, '30 Mart'tan sonra Ağrı'ya 15 bin polis gönderildi' diyorlar. Allah aşkına nerede bu polisler. Gösterin biz de bir görelim. Hepsi 'a' dan 'z'ye yalan. 30 Mart'tan sonra Ağrı'da 2 bin gencin askere götürüldüğünü söylüyorlar. Hem komik, hem yalan"

Tehdit yağdırdılar!

Başbakan Erdoğan: "Daha yeni Doğubeyazıt'ta 6 vatandaşımızı kaçırdılar. Burası bizim Bitlis milletvekilimizin ailesine ait olan bir işletme. Arkadan da tehdide başladılar. Kendisine de Bitlis'teki seçimler için o ilçeye gitmemesi yolunda tehdit yağdırmaya başladılar. Bu tehditlerle bir yere varılmaz. İki de bir partinin adını değiştirirsin, başka bir işe de yaramazsın."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Öncelikle 1 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum.

-Kardeşlerim mesele ülke meselesidir. Bu ülkede halkına hizmet meselesidir. Biz Ağrı'ya nasıl hizmet getireceğiz buna mı yoksa ideolojilere mi oy vereceğiz. Buraya birileri geliyor. Sandıkların 15 kere sayıldığı iddiası BDP tarafından pompalanıyor. Maalesef BDP bu yalanı Ağrı içinde yayarak kirli siyasete başvurmuştur.

- Pazar günü yapılacak seçimler sonrasında Ak Parti ile birlikte Ağrı Dağı'na yakışır şekilde yürüyeceksiniz.

- BDP'nin düşünce özgürlüğüne saygısı yok.

- Şu ana kadar Ağrı'da ne yapılmışsa biz yaptık.

- Her şeyden önce bu zihniyetin demokrasiye, düşünce özgürlüğüne saygısı yok. Bunlar ancak tehditlerle oy alma yoluna gittiler. Geçen hafta 6 tane vatandaşımızı kaçırdılar. Açık ve net konuşuyorum. Arkadan da tehtide başladılar. İkide bir partinin adını değiştirirsin başka da bir işe yaramazsın. Allah aşkına söyleyin. Doğubeyazıt'ta bizim yaptığımız hizmetin yanında hiç bir hizmet var mı?

- İki de bir isim değiştirirler başka da bi iş yapmazlar

A'dan Z'ye yalanlar

- Siyaset her yolu meşru görerek yapılmaz. Siyaset ilkelerle yapılır. Bunların yaptıklarına itibar etmeyin. Daha seçim sırasında yalan söyleyenlerin, Ağrı'da yönetime gelseler ne tür çirkinler yapacaklarını sizlerin takdirini bıkarıyorum. 30 Mart'tan sonra Ağrı'ya 15 bin polis gönderdiler diyorlar. Nerede bunlar ya? A'dan Z'ye yalan. Yok 2 bin asker gönderdiler diyorlar. Hem komik hem yalan.

Mesele Sırrı Sakık meselesi değil. Mensup olduğu zihniyettir. Doğubeyazıt pislikten geçilmiyor. Ama hala Doğubeyazıt'ta BDP var. Hanım kardeşlerimizi evlere kilitliyorlar. Çünkü biliyorlar ki hanım kardeşlerimiz sandığa giderse sandıktan AK Parti çıkacak. Ben pazar günü hanım kardeşlerimden ayrı bir sıçrama bekliyorum. Unutmayın kale içerinden fethedilir.

- Pensilvanya'nın da ablaları var. O ablalar şimdi kimlerle ortak çalışıyor biliyoruz. Ağrı belediyemizle ilgili çok sayıda iftira atıyorlar. Bunlar da yalan. Biz böyle bir dosyayı yakalarsak, partilimiz de olsa gözünün yaşına bakmayız.

- Bu millet kimin yalan söylediğini biliyor

- 30 Mart'tan sonra biz biraz dinlenelim demedik. Millet bize yetki verdi biz daha büyük bir heyecanla Büyük Türkiye yolculuğumuzu sürdürüyoruz

O çatı 30 Mart'ta uçtu gitti

- CHP-MHP bu arada emekli siyasetçileri ziyarete başladılar. Neymiş çatı adayları varmış. Bu çatı cumhurbaşkanı olacakmış. O çatı 30 Mart'ta uçtu gitti. Bunların oturdukları binalarının damı yok damı. Bu millet kendi başkanını, inandığı insanı gayet iyi biliyor. İnşallah Haziran ayı içinde adayımızı açıklayacağız.

- "Bu millet kendi başkanını, inandığı insanı, kendisini kucaklayacak insanı gayet iyi biliyor. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde, mayıs diye planlamıştık, inşallah haziran ayı içerisinde adayımızı açıklayacağız"

Sandık namustur ve bir kere ölünür

- Burada karşımızda kim görünüyor. BDP. Ben sizden meydanda yuhulamaktan çok sandıkta netice istiyorum. Hanım kardeşlerim şurada 3 gün kaldı. Kapı kapı dolaşmaya bu işi anlatmaya var mıyız? Bizi tehdit ediyorlar. İnsan inancı uğruna düşünceleri uğrana sandık namustur ve bir kere ölünür.

- BDP'ye HDP'ye seslendim. Bu kaçırılan çocukları siz getireceksiniz dedim. Çünkü onlar nerede oldukalarını iyi biliyorlar. Bizde getirmedikleri halde B ve C planlarımızı uygulayacağız.

- Bu BDP ve HDP siyasi Kürtçülük yapıyor. MHP, siyasi Türkçülük yapıyor. Biz 77 milyonu kucaklıyoru<.

 - Kandan şiddetten kaostan beslenenler bu süreci bozmak istiyor. Ama siz bu sürece izin vermeyeceksiniz. Sizler bu tuzağa gelmeyeceksiniz

-1 Haziran'da çözüm siyasetine Ağrı bir kez daha desteğini verecektir. Ağrı'dan Ağrı Dağı kadar büyük bir destek bekliyoruz

- Pensilvanya'ya kaçan zat çözüm sürecini bozmak için elinden geleni yaptı. CHP-MHP elinden geleni yaptı. Bir kısım medya kan akması için çalıştı. Bazı yazar müsveddeleri PKK ile iş yaptı.

- Ağrı'da doğal gaz dağıtımızı belediye olarak biz yapacağız.

- 1 Haziran'da akşamında bizlere müjde vereceğinize yürekten inanıyorum.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler