YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Düşman gelse böyle namertçe davranamazdı"
Başbakan Erdoğan, "Tırları durduranlar, MİT mensuplarını tartaklayanlar, tamamen hukuksuz bir biçimde o tırlarda arama yapanlar, bunu Türkiye'yi uluslararası arenada zora sokmak için yaptılar. İnanın düşman gelse böyle namertçe davranamazdı" dedi
Erdoğan: "Düşman gelse böyle namertçe davranamazdı"
15 Nisan 2014 / 12:03 Güncelleme: 15 Nisan 2014 / 12:51

"Biz Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de ardından 2015 genel seçimlerine de sukunet içinde tamamen demokratik kültür ve olgunluk içinde gitmesini arzu ediyoruz. Onun için de samimiyet içinde mücadele vereceğiz. Geçmişte olduğu gibi bugün de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir krize dönüştürülmesine, Türkiye ve millete bedeller ödetilmesine biz asla izin vermeyiz. Bu süreci suhuletle götüreceğiz. Ekonomide, demokrasi de en küçük bir riskin oluşmasına mahal vermeden ülkede en küçük bir belirsizlik oluşmasına mahal vermeden bu süreci tamama erdireceğiz. "

"AK Parti için kurulmuş bir tuzaktır"

Başbakan Erdoğan: "Gerilim siyasetini kim üretiyorsa, gerilimi düşürecek olan da odur. Gergin üslup konusunda AK Parti'yi ya da bizi itham edenler, önce gitsinler şöyle aynada kendilerine baksınlar, kendi üsluplarını gözden geçirsinler. Şu anda da yapmak istedikleri bu. Şu anda da gerilim üreterek hem başarısızlıklarını hem beceriksizliklerini gizlemeye çalışılyorlar. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz."

"O şebekeleri kesinlikle temizleyeceğiz"

Başbakan Erdoğan: "Devletin koridorlarından çeteleri nasıl kovduysak, kovuyorsak, o koridorları nasıl temizlediysek, hiç kimsenin şüphesi olmasın adliye koridorlarından da o çeteleri, o şebekeleri kesinlikle temizleyeceğiz."

"Bu çetenin üzerine gideceğiz"

Başbakan Erdoğan: "Birileri şantaja boyun eğmiş olabilir, birileri tehditlerle sindirilmiş olabilir, birileri de haşhaşı fazla kaçırmış olabilir... Ama biz sonuna kadar bu hukuksuzluğun takipçisi olacak, yılmadan, vazgeçmeden, asla boyun eğmeden ve geri adım atmadan bu çetenin üzerine gideceğiz."

Paralel yapının medyası manşet atıyor

Başbakan Erdoğan: "Adana'da bir vatansever savcı çıktı. Hem casusluk faaliyetleri hem de hukuksuz dinlemeler konusunda soruşturma başlattı. Bazı zanlılar, gözaltına alındı ve tutuklandı. Aradan birkaç gün geçmeden o parelel çetenin mensupları devreye girdiler. Soruşturmaya müdahale ettiler. Paralel yapının medyası manşet atıyor, paralel yapının yargıdaki uzantıları adeta talimat almışcasına zanlıları serbest bırakıyor."

Türkiye'nin itibarına en küçük bir zarar veremeyecek

Başbakan Erdoğan: "Biz imajla değil, aktif, ön alıcı, samimi, barışçı dış politikamızla dünyada varız ve bu şekilde varolmaya devam edeceğiz. Türkiye'yi terörle ve terör örgütleriyle yan yana göstermeye çalışan her rapor, her haber ve yorum sahiplerinin itibarını sarsacak ama Türkiye'ye ve Türkiye'nin itibarına en küçük bir zarar veremeyecektir."

"Türkiye'ye karşı çok alçakça karalama kampanyaları yürütülüyor"

Başbakan Erdoğan, "ABD'de aynı şekilde kara propaganda yapıldı, yapılıyor. Ülkelere mektuplar yazılarak, hatta Ermeni lobisinin temsilcileriyle işbirliği yapılarak. hatta onlara parasal destek verilerek Türkiye'ye karşı çok çirkin, çok alçakça karalama kampanyaları yürütülüyor" dedi

"Düşman gelse böyle namertçe davranmazdı"

Başbakan Erdoğan: "Tırları durduranlar, MİT mensuplarını tartaklayanlar, tamamen hukuksuz bir biçimde o tırlarda arama yapanlar, bunu sadece ve sadece Türkiye'yi uluslararası arenada zora sokmak adına yaptılar. İnanın düşman gelse böyle namertçe davranmazlardı."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı da Hz. Peygamberimizi anıyor

- Kutlu Doğum haftası münasebetiyle Peygamber Efendimizi anma programında biz de Sinan Erdem'deki programa katıldık. Herkes hayatında keşke onu örnek alsa ve onun gibi yaşasa.

- Geçen hafta atık su tesisi açılışını yaptık. Biz devraldığımız zaman Haliç nasıldı şimdi nasıl?

-Araç sayıları İstanbul'da artarken İstanbul geriye değil AK belediyelerle ileri gidiyor. Durmak yok yola devam diyoruz.

- Verilen sözlerin tutulması, vadedilen projelerin gerçekleşmesi yakın takibimizde olacaktır

- Bölgemizde çok önemli olayların yaşandığı bir süreçten geçiyoruz

- İçeride yargı ve emniyet içerisindeki çeteler vasıtasıyla MİT'in TIR'larına saldırıldı. Bu çeenin mensupları Türkiye'nin düşmanlarını kıskandıracak şekilde faaliyetlere girdiler.

- (MİT tırlarının aranması konusunda) Düşman gelse böyle namertçe davranmazdı.

- AB içinde Türkiye'yi tanımayan kesimler nezdinde kara propagana yapıldı ve yapılıyor.

- Türkiye Suriye'deki kimyasal saldırıya destek vermiş gibi El Kaideyi destekliyormuş gibi izlenim verilmeye çalışıldı

- MİT'e ait tırların durdurulması, Dışişleri Bakanlığı'ndaki hukuksuz dinlemeler konusunu çok yakından takip ediyoruz.

- Ortada apaçık bir casusluk faaliyeti varken zanlıların serbest bırakılması düşündürücüdür.

- Adana'da apaçık bir ihanet var.

- HSYK bu hukuk cinayeti karşısında daha ne kadar sessiz kalacak. Hukuka inanan yargı mensuplarıyla devam edeceğiz

- Yapay gündem ve tartışmalar AK Parti için kurulmuş bir tuzaktır. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz.

- Cumhurbaşkanlığı seçimine 4 ay var. Bu sürede omurgalı duruşumuzu koruyacağız.

- Faiz lobisine milletimizi sömürtmeyeceğiz. Bunun kararlılığı içerisindeyiz.

- TBMM'nin açılışının 100. yılına yaklaşırken ilk meclis ruhunu egemen kılmamız zaruridir.

- Bir il dışında yüzde 20'nin altında oy aldığımız il yok

misafir
 // yeni günes dogcak
okudukca vücudum dikken oluyor bular ne türk nede müslüman bunular kafalari yemisler tam vatan hayinlari bir an bunulari temizlemek lazim acele bunlar daha is acar basimiza gözun yasina bakma basbakanim var gücünle üzerine gidilsin insallah okunur bu yazim anlayan anlar *.........
15 Nisan 2014 Salı 18:38
17:10
 // YARGI DEVRİMİ
Tekrar ediyorum; yargıda radikal devrimler yapılmadıkça, bu tür skandallar hep olacaktır. Yarıtay, Danıştay, Sayıştay ve AYM lağvedilmelidir. Bunlar kokuştu artık. Taptaze bir sistem ve yerli personeller göreve getirilmelidir. Evet... Anayasal sistemi değiştirme suçu işliyorum. Hodri meydan! Çünkü böyle bir sistem yok!...
15 Nisan 2014 17:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler