YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, diploma tartışmalarına son noktayı koydu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugünlerde birileri yine şahsımla alakalı olarak 'diploması vardı, yoktu' diye bir tartışma başlattılar" diyerek, okuduğu ve mezun olduğu okulun ortada olduğunu, üniversitenin de resmi olarak açıkladığını söyledi.
Erdoğan, diploma tartışmalarına son noktayı koydu
04 Haziran 2016 / 21:00 Güncelleme: 04 Haziran 2016 / 23:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Marmara Üniversitesi'nde mezuniyet töreninde konuştu. Erdoğan, son günlerde sosyal medyada, 'diplomasının olmadığı' yönündeki iddialara yönelik açıklama yaptı. Erdoğan, birilerinin tüm açıklamalara rağmen meseleyi köpürtmeye çalıştığını ifade etti.

İşte erdoğan'ın açıklamalarıdan satır başları:

OKUDUĞUM VE MEZUN OLDUĞUM OKUL ORTADA

Bugünlerde birileri yine şahsımla alakalı olarak 'diploması vardı, yoktu' diye bir tartışma başlattılar.Kayıt olduğum, okuduğum ve mezun olduğum okul ortada, sınıf arkadaşlarım ortada. Ayrıca üniversite yönetimi resmi açıklamayı yaptı.

Tüm bunlara rağmen birileri hala ısrarla bu meseleyi köpürtmeye devam ediyor. Ne yaparsanız yapın, eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserle ortadayız.

GEREKLİ EĞİTİME VE KABİLİYETE SAHİP HERKESİN ÖNÜNDE KAPILAR SONUNA KADAR AÇIKTIR

Bugün artık Türkiye'de siyasette, bürokraside ve ticarette kriter hangi seçkin gruba mensup olduğun değil, hangi birikime sahip olduğundur. Gerekli eğitime ve kabiliyete sahip olan herkesin önünde tüm kapılar sonuna kadar açıktır.

İMAM HATİP VE MESLEK LİSELERİNİN EĞİTİM KALİTESİ ARTIYOR

İmam hatip okullarının önünü kesmek adına, ülkemizin mesleki eğitim sistemi felç edildi. Bugün hala etkisini sürdüren yetişmiş ara elemanı ihtiyacı, 28 Şubat döneminde mesleki eğitimin çökertilmiş olması yüzündendir.

İmam hatiplerle birlikte diğer meslek liselerinin önlerindeki engeller de kaldırıldığı için bu okulların eğitim kalitesi de hamdolsun giderek yükseliyor.

İlahiyat fakülteleri de hem akademik çalışma hem öğrenci kalitesi bakımından her geçen yıl daha da ileriye gidiyor. Hiç endişe etmeyin daha da ileri gidecek.

GÖNÜLLER FETHETMEK, ŞEHİRLER FETHETMEKTEN DAHA ÖNEMLİDİR

Sizlerden beklentim, nerede görev yaparsanız yapın, Asım'ın neslini yetiştirmede öncü olmanızdır. Biz Türkiye'nin maddi kalkınması için gece gündüz çalışıyoruz, çalışacağız ama sizler de manevi kalkınması için çaba göstermelisiniz.

Dünyadaki sayısız örnekten biliyoruz ki, manevi kalkınmayla desteklenmeyen maddi kalkınma bir süre sonra toplumların felaketi haline dönüşebiliyor. Onun için dört şeyin üzerinde özellikle durmamız lazım, gençliğe bunu vermemiz lazım.

Bir, itikat noktasındaki yapıyı güçlendirmemiz lazım. İtikadi anlayışımızı güçlendirmemiz lazım. İki, ibadet noktasında, ibadette ne yazık ki eksikler var, çok çok da fazlasıyla var. Bunun üzerine de gidilmesi lazım. Üç ahlak...

Ben inanıyorum ki, imam hatip, ilahiyat buralardaki öğrencilerin ahlak abidesi olma noktasında yarışın içinde olması gerekir. Dört, muamelat. Burada da örnek ve bunu vereceğinize inanıyorum. Gönüller fethetmek, şehirler, ülkeler fethetmekten daha da önemlidir. Bunu da yapacağınıza inanıyorum.

1
 // 1
Var yada yok kime ne Seçilmişsin. .....
04 Haziran 2016 20:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler