YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Din adamı maskesi takan şarlatanlar...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da düzenlenen Din Şurası'nın açılış töreninde konuştu. Osmanlıca eleştirilerine cevap veren Erdoğan, "Din adamı maskesi takmış şarlatanlar, ihanet şebekleriyle üzerimize gelecek" dedi.
Erdoğan: Din adamı maskesi takan şarlatanlar...
08 Aralık 2014 / 11:04 Güncelleme: 08 Aralık 2014 / 12:48

 "Osmanlıca'yı bu ülkenin evlatlarının öğrenmesinden rahatsız olanlar var. Aslında bu, eskimez Türkçe'dir, yabancı bir şey değil bu. Bununla biz gerçekleri öğreneceğiz. Diyorlar ki, 'mezar taşlarının okunmasını mı öğreteceğiz'. Zaten sıkıntı burada, o mezar taşlarında bir tarih, medeniyet yatıyor. Bir neslin kendi mezarında kimlerin yattığını bilmemesinden daha büyük cehalet, acz olabilir mi  Bu bizim şah damarlarımızın koparılmasıydı aslında ve bizim şah damarlarımız koparıldı."

Müslüman görünümlü misyonerleriyle, ihanet şebekeleriyle üzerimize gelecekler

"Gerek uluslararası medyayla, gerek içerideki taşeronlarıyla üzerimize gelecekler. Devşirdikleri, kendi topraklarına yabancı hale getirdikleri, yazarlarla, sanatçılarla, ellerindeki tüm araçlarla üzerimize gelecekler. Besleyip büyüttükleri Müslüman görünümlü misyonerleriyle, ihanet şebekeleriyle üzerimize gelecekler."

Sahte dindarlarla toplumu zehirleme mücadelesindeler

"Sahte hocaların, sahte dindarların adeta toplumu zehirlemek için yaptıkları mücadele, bu ülkede maalesef desteklenmiştir, hatta ve hatta teşvik edilmiştir. Resmi ideolojinin dar kalıpları içinde kalan sözüm ona alimler teşvik edilmiş, sırtları da sıvazlanmıştır. Vatanına ihanet şebekesi kuran, din adamı maskesi altındaki şarlatanlar, ulusal ya da uluslararası teşviklere mazhar olabilmiştir."

Benim asıl ilgi alanım meselenin pratik boyutları

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Benim asıl ilgi alanım, pek tabii biçimde meselenin pratik boyutlarıdır. Şahsen bu alanda bir başka vazifem daha olduğunu düşünüyorum, Cumhurbaşkanı olarak bu ülkede, dine ait tüm meselelerin, tüm konuların artık özgürce ve özgüvenle ele alınabilmesi için ilgili tüm kesimleri cesaretlendirmekle mükellef olduğum inancı içindeyim."

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

- Başta Türkiye olmak üzere bazı İslam ülkeri, batılaşma sürecinde kiliseyi de taklit ettiler

- Son 200 yıldır Türkiye topraklarında yaşanan tartışmaların çoğunda din vardır

- Batı'da Hristiyanlıktan boşalan yere yurttaşlık koydular. Türkiye'de de bu yapılmaya çalışılıyor.

- Filmlerde,romanlarda,karikatürlerde dindarlık yoksulluğun,baskının, yobazlığın temeli olarak gösterilmiştir

-Dini savunan siyasetçiler dinci yaftası yapıştırılmış.

- Sözüm ona alimler desteklenmiş sırtları sıvazlamışlardır. Dini özünden kopartmaya çalışanlar, ekranlar yoluyla imkanlarına imkanlar katmışlardır.

- Bunun yanında hasbi bir şekilde yazanlar, mücadele edenler en ağır eziyetlere maruz kalmıştır.

- Din adamı maskesi takan şarlatanlar, kamuoyuna mahsar olabilmişlerdir

- Zorunlu din dersi tartışıyorsunuz da,zorunlu fizik dersini neden tartışmıyorsunuz dediğim için saldırıya maruz kaldık

- Bunun yanında hasbi bir şekilde yazanlar, mücadele edenler en ağır eziyetlere maruz kalmıştır.

- Ben de bu yüzden saldırılara uğradım ve uğramaya da devam ediyor. Biz bu millete cesaret aşılıyoruz. Biz 200 yıldır sorulamayan soruları sorduğumuz için içerden ve dışardan saldırıya uğruyoruz. Eğitim sisteminde Kur'an ve Siyer derslerini koyduk diye saldırıya uğradık. Dindar nesil dediğimiz için saldırıya maruz kaldık.

- Amerika kıtasını Müslümanlar keşfetti dedik diye saldırdılar. Önce Türkiye'de sonrasında tüm mazlum milletlerin hakkını savunduğumuz için bizden rahatsız oluyor ve bizi hedef yapıyorlar.

- Darbeyle iş başına gelmiş bir şahıs İnterpol'e talimat veriyor. İslam Alimler Birliği Başkanı Yusuf El Kardavi hakkında kırmızı bülten çıkartıyor.

- İlim siyasetin emrinde olmaz. Siyaset ilmin emrinde olur. Bunlar dünyanın iyiye gitmediğini gösterir.

- Biz artık 200 yıl sonra bize ezberletilen şeyleri bozuyoruz. Onlar bizim susmamızı istiyorlar

-  Üzerimize gelecekler, ama ürkmeyeceğiz. Geri adım atmayacağız

- Yurttaşlık diyerek İslam dini karşısına koydukları yapay dinlere inanmak işlerine geliyor

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler