YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan 'devam' dedi
Erdoğan 'devam' dedi
22 Ağustos 2011 08:01
Başbakan Erdoğan dün konuştuğu iftar yemeğinde "Hava operasyonları sürecek bu devletin en doğal hakkı" dedi...

Başbakan Erdoğan , hava harekatı nedeniyle yürütülen kara propagandayı bildiklerini belirterek, “Devlet bu milletin huzuru için operasyon yapma göreviyle mükelleftir. Bu en doğal hakkıdır” dedi.

BAŞBAKAN Erdoğan, AK Parti  İstanbul İl Başkanlığınca WOW İstanbul’da verilen geleneksel iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Ulvi duyguların zirveye çıktığı bu manevi iklimde yaşanan acılar şüphesiz yüreklerimizi yaktı, kalplerimizi sızlattı. Ama hemen söyleyeyim. Bu devran böyle gitmeyecek. Bütün sabotaj, provokasyonlara, demokrasiye kurulan pusu ve tuzaklara rağmen, kardeşlik hukukumuzdan, adalet ve hakkaniyetten, demokrasi ve hukuktan geri adım atmadan bu acılara son verme mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:

- Hiçbir zaman meşruiyetten ayrılmadık ve herkese meşruiyetin adresini gösterdik. Meşruiyetin yegane adresi TBMM olduğunu her vatandaşımız biliyor. Sayısız haksızlığa maruz kaldık ama millet yolundan, hukuk ve adalet yolundan, meşruiyet dairesinden ayrılmayı aklımızdan geçirmedik.

- Büyük riskler pahasına milletimizin bütünlüğünden, bütün vatandaşlarımızın aidiyet bağlarını güçlendirmekten zerre geri adım atmadık, atmayacağız. Hiçbir vatandaşımızı şiddet ve terörün rehin alınmasına da izin vermedik, vermeyeceğiz.

- Demokrasiye pusu kuranlar, milletin yoluna mayın döşeyenler, bildikleri eski yöntemlerle, sabotajlarla Türkiye’yi durduracaklarını zannettiler. Türkiye yanlış yapsın, devlet ile milletin arası açılsın da eski günler geri gelsin istediler.

- Cinayet işleyeni, adam öldüreni, kan dökeni, polise, askere ensesinden silah sıkanları, vatandaşa silah doğrultanı masum vatandaşımızla karıştıramaz. Hiçbir masum vatandaşımızın bu korkuya kapılmasına da izin vermeyiz. 

- Herkes bilsin ki terörle Türkiye çekilmek istendiği girdaba asla düşmeyecek.

- Hava harekatı nedeniyle yürütülen kara propagandayı biliyoruz ve bu çok manidar. Kimse bize şunu söylemesin ‘devlet operasyonları durdursun.’ Hayır. Devlet bu milletin huzuru için operasyonsa operasyonu yapma göreviyle mükelleftir ve bunu yapmak onun en doğal hakkıdır.

- Meşruiyet zemininden başka yol yok. Siyaset yapacaksan, tek yer var; TBMM. 1 Ekim’den sonra onlar da gelecekler. (Star)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler