YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Denizli'de 400 vekil talebini yineledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli'de gerçekleşen Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, başkanlık sistemi ve 400 milletvekili istemini yineledi.
Erdoğan Denizli'de 400 vekil talebini yineledi
21 Mart 2015 / 15:01 Güncelleme: 21 Mart 2015 / 16:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

- Ağaç görmek isteyen Denizli'ye gelsin. Gelsinler kendi elleriyle de fidan diksinler. Boş lafla çevrecilik yapılmaz. Taksim'de 12 ağaç yer değiştiriyor. Ortalığı yakıp yıkıyorlar. Ama onların derdi ağaç yeşil değil. Onlar gelip bizim diktiğimiz 3 milyar 250 milyon ağaca baksınlar. 

- Cumhurbaşkanı Külliyesi bir sonraki Cumhurbaşkanı seçilene kadar 50 bin muhtarımızla buluşuyoruz. Parti ayrımı yapmadan muhtarlarımızla hasbihal yapıyoruz. 

- Şunu unutmayın kardeşlerim. Korkaklar zafer anıtı dikemez. Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir problemi yoktur. Yeter ki kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım.

- İşleri güçleri benimle uğraşmak. Cumhurbaşkanı şunu dedi, hükümet şöyle dedi. Siz ne yapacaksınız onu söyleyin.

Denizli türküsüyle gönderme

- Denizli türküsünü söylüyorum onlara; Asmam yıkıldı, suyu sıkıldı, Bugün goca gızı görmedim, Canım sıkıldı, amanın canım sıkıldı. Ama ben bu türküyü şöyle söylüyorum bugün; Gündem yıkıldı, muhalefet sıkıldı, Bugün Cumhurbaşkanını göremediler aman canları sıkıldı canları sıkıldı. 

Biz milletimiz için yaptık

- Milletvekili Marmaray'ı kullanmayacağız diyor. İster kullanırsın ister kullanmazsın biz bunu milletimiz için yaptık. Benim ecdadım Fatih gemileri karadan yürüttü. Biz de denizin altından Asya'yı Avrupa'ya, Avrupa'yı Asya'ya bağladık. Şimdi de Avrasya tünelini yapıyoruz. İki köprü ihtiyaca cevap vermedi. Biz de Yavuz Sultan Selim köprüsünü yapıyoruz. 

Gelin 400 milletvekilini verin

- 7 Haziran'da gelin şu işi bitirelim Türkiye'nin yeni Anayasası'nı yapalım. Gelin 400 milletvekili verin bu işi halledelim. Biz tribünde seyirci olamayız. Artık bu gömlek bu bedene küçük geliyor. Yeni anayasa ile birlikte başkanlık sistemi de gündeme gelmeli. Mevcut sistem eski Türkiye'nin ihtiyaçlarına göre kurulmuş.

CHP'ye türkülü gönderme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete ünlü sanatçı Özay Gönlüm'ün türküsünün dizelerini uyarlayarak göndermede bulundu. Erdoğan, "Gündem yıkıldı, muhalefet sıkıldı. Bugün Cumhurbaşkanını görmediler canları sıkıldı. Amanın canları sıkıldı" dizelerini söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler