YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Demirtaş'a sert çıktı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Batman'daki toplu açılış töreninde halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında HDP Lideri Selahattin Demirtaş'a sert çıktı.
Erdoğan Demirtaş'a sert çıktı
02 Mayıs 2015 / 13:34 Güncelleme: 02 Mayıs 2015 / 14:45

Erdoğan Batman'da halka seslenirken meydanda küçük bir grubun geçici işleri için kadro istemesi üzerine 'Nankörlük etmeyin' diye çıkıştı.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Erdoğan'ı kızdıran slogan

Batmanda halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında bir grup slogan attı. Konuşmasını yarıda kesen Erdoğan gruba dönerek; "Yapmayın, kendinize ekmek yiyecek bir yer bulmuşsunuz, nankörlük etmeyin" dedi.

Türkiye büyük güç kazanacak

- Batman'a 9 katrilyon yatırım yaptık. Ilısu Barajı ile ilgili Türkiye’de çok büyük güç kazanacak. Bedeli 1 milyar avro. Bunlar rekor yatırımlar. Batman terörden, faili meçhullerden çok çekti.

- Geçmişte Türkiye'de Kürt, Arap, Çerkez, Roman aklınıza ne gelirse bu millete dilim dilim parçalara böldüler. Çözüm süreci ile ayrımları kaldırdık.  Geçmişte ret, inkar, asimilasyon  politikaları vardı. Bizim dünyamızda bunlar yok.

"Bunlar dağda Zerdüşt dinini eğitimini veriyor"

- Birileri çıkmış diyor ki 'Biz gelince Diyanet İşleri Başkanlığı'nı kaldıracağız'. Hale bak. Diyanet'i kaldıracaklar. Neden  Çünkü bunların dinle işi yok. İşte bakıyoruz. Kaldıracağız dedikleri Diyanet, şu anda 'Qur'an-ı Piroz Kurdi' adıyla Kürtçe Kur'an mealini yayınladı. Bütün bunlarla beraber biz adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. Dağlardaki kamplarda, işte elimize geçen belgeler, bunlar Zerdüşt dininin eğitimini veriyorlar. Bunları çok iyi tanımamız, çok iyi bilmemiz gerekiyor ve bunları da benim Kürt kardeşlerime iyi anlatmamız gerekiyor.

"Dertleri başka"

- Çözüm sürecini sadece belirli bir bölgeyle, kesimle sınırlandırmak her şeyden önce Kürt kardeşlerime haksızlıktır. Çözüm sürecini sadece Kürt sorunu parantezinde tutmak isteyenlerin dertleri başka. Kürt kardeşlerimin hakkını, hukukunu savunmanın, sorunlarını çözmenin peşinde değiller. Bu mesele üzerinden kendilerine inisiyatif alanı, istismar alanı oluşturmak istiyorlar. Çünkü tüm siyasi ikballerini buna borçlular. Geçmişte Kürt ifadesini yasaklayanlarla bugün aynı ifadeyi istismar edenlerin arasında, inanın bana göre hiçbir fark yok."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler