YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Darbecilerle aynı karede yer almam
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nun açılışında konuştu.
Erdoğan: Darbecilerle aynı karede yer almam
28 Eylül 2014 / 17:59 Güncelleme: 28 Eylül 2014 / 18:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Peki ey dünya, IŞİD gibi bir terör örgütü çıkınca ayaklanıyorsun da PKK gibi bir terör örgütü ortadayken niye ayaklanmıyorsun?  Orada niye sesin çıkmıyor?  Ona karşı niye bir 'ortak mücadele verelim' demiyorsun?  Şimdi ben bunu anlamakta da zorlanıyorum. Dünya eğer siyaset, adalet üzere kurulu olursa onun bir anlamı vardır. Ama eğer siyaset adaletten kopuksa orada bir netice almak mümkün değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Irak ve Suriye'deki terör örgütüne yönelik bir koalisyon tarafından yapılan operasyon, hiç kuşkusuz önemlidir. Ancak bunun yeterli olmadığını, sorunlara kalıcı çözümler üretecek mekanizmaların da devreye girmesi gerektiğini hatırlatmak isterim. Havadan bomba atmak, soruna ancak geçici bir çözüm sağlar, sorunun üzerini örter" dedi.

BM, darbecilerin konuşma yaptığı bir yer midir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi BM, darbecilerin konuşma yaptığı bir yer midir, yoksa gerçekten demokratik yollarla seçilmiş olanların gelip konuşma yaptığı bir yer midir veya halkının memnun olduğu, otokratik rejimlerden gelenlerin konuşma yaptığı bir yer midir?  Yok herkesin gelip konuşma yaptığı bir yerse ayrı mesele ama eğer ben Tayyip Erdoğan olarak demokrasiye inanıyorsam, dolayısıyla antidemokratik yollarla iş başına gelenlerle aynı karenin içinde fotoğraf vermem, yer almam" dedi.

"Benim kaderim 5 tane üyenin 2 dudağının arasında olmamalı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benim kaderim sürekli o 5 tane üyenin 2 dudağının arasında olmamalıdır. Şu anda Suriye'de zulüm var, Irak'ta zulüm var. Karar verirken ne deniyor  BM Güvenlik Konseyi ne der?  Veya bu 5 üye ne der?  Veya geç onu, o 5 üyenin içinde herhangi bir üye ne der?  'Hayır' diyorsa mesele bitmiştir. Kimse onu değiştiremez. Tüm dünya, bir üyenin iki dudağının arasına mahkum mu? " dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı ülkelerde rejimlerin halklarına karşı yürüttükleri sindirme ve şiddet politikaları, arkasında ağır enkazlar bırakmaya devam ediyor. Terör daha fazla küreselleşmek, daha geniş coğrafyalara sirayet etmek suretiyle küresel barışı tehdit eder bir boyuta ulaşıyor" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

-Dünya 5'ten büyüktür. Dünyanın kaderini bu 5 ülkenin eline bırakamayız.

-Halkın güçlü olduğu bir dünya istiyorsak bu 5 ülke dünyanın kaderine hükmetmemeli, dönerli sistem gelmeli.

-Şu anda BM üyesi olan 195 ülkeye da sıra gelmeli.

-BM, darbecilerin konuşma yaptığı mı,  gerçekten demokratik yollarla seçilmiş olanların konuştuğu bir yer midir?

-Darbecilerle aynı fotoğraf karesi içerisinde yer almam.

Etiketler: , ,
20:12
 // Rasim DUMAN
Benden once yorum yapmis olan A.Kagan kardesime ve bu yaziyi okuyan herkese arzediyorum ki, ben de Kurt kokenli bir emekli askerim. Cumhurbaskanimizla ve yeni Basbakanimizla gurur duyuyoruz. Onlarin sa'y ve samimiyetlerine,ehliyet ve liyakatlerine, cesaret,basiret,feraset,gayret,fetanet,ismet, feragat,izzet ve secaatlerine inaniyor ve itimad ediyoruz. Sabah-aksam dualarimiz onlar icin. Rabbimiz yollarini acik etsin. Evet, NE MUTLU TURKİYELİYİM DİYENE....
28 Eylül 2014 20:12
20:00
 // Rasim DUMAN
"Son 150 Senede Milletin Gozbebekleri" isminde bir kitap yazacak olsaydim, buyuk Hakan Cennetmekan 2.Abdulhamid ile baslar, merhum sehidler Adnan MENDERES, Turgut OZAL ve Necmeddin ERBAKAN ile devam eder, Recep Tayyip ERDOGAN ile devam ederdim. İste insanlarimizin iyi tanimasi gereken hakiki onderler ve yigitler bu kahramanlardir. Bu aziz insanlar icin dua etmek te bizim boynumuzun borcudur....
28 Eylül 2014 20:00
19:11
 // Yeni Turkiyeden A.Kagan
Cumhurbaskanimiz ile gurur duyuyoruz.Ben kurt olmama ragmen.Be mutlu Turkiyeliyim diyene...
28 Eylül 2014 19:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler