YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan damadını niye aday yaptı?
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Etyen Mahçupyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın AK Parti'den aday olmasını değerlendirdi.
Erdoğan damadını niye aday yaptı?
10 Nisan 2015 / 06:38 Güncelleme: 10 Nisan 2015 / 06:48

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı ve Akşam yazarı Etyen Mahçupyan CNN Türk ekranlarında Şirin Payzın'ın sorularını yanıtladı. AK Parti'nin vekil listeleri ve seçim sürecini değerlendiren Mahçupyan ilginç iddiaları ile dikkat çekti.

AK Parti'nin YSK'ya teslim ettiği aday listelerinde en çok tartışma konusu olan isimlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın adaylığını yorumlayan Mahçupyan "bir tür normalleşme olarak görüyorum" dedi.

Erdoğan neden damadını aday yaptı? 

Erdoğan'ın neden damadı Berat Albayrak'ı milletvekili adayı yaptığı sorusuna yanıt veren Mahçupyan, "Eğer kavga ortamının devam edeceğini düşünürseniz damadınızı o medyanın başında devam ettirirsiniz. Ama yumuşama öngörüyorsanız kavga adamlarını başka yerlerde kullanmaya başlarsınız" dedi. Mahçupyan, Berat Albayrak'ın milletvekili olarak "farklı bir görünüm çizeceğini düşündüğünü" söyledi.

İşte Mahçupyan'ın o açıklamaları:

Burada nereye fokuslandığınız önemli. Erdoğan çok faktörlü dengeleri ayakta tutmaya çalışan birisi. Birçok kesimi aynı anda birlikte tutmak, herkesin orada kalmasını sağlamaya dönük bir yaklaşım sergiliyor. Bunun parçası olarak bazı insanların Meclis'te olmasını yorumluyorum ve mecliste olmalarını daha güçlü hale geldiler diye de yorumlamıyorum. Bir tür normalleşme olduğunu düşünüyorum.

Kavga ortamının devam edeceğini varsayarsanız damadınızı o medyanın başında tutarsınız. Ama kavga ortamının yumuşayacağını düşünüyorsanız kavga adamlarınızı başka yerde kullanmaya başlarsanız. Berat Albayrak'ın milletvekili olarak epey farklı bir görünüm çizeceğini düşünüyorum. Bir fırsat da bu onun için.

 

 

İNTERNETHABER

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler