YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Daha noktayı koymadık, bu bir virgüldür
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi her şey meydana çıkıyor, daha çok şeyler çıkacak. Daha noktayı koymuş değiliz, bu bir virgüldür, daha devam ediyoruz" dedi.
Erdoğan: Daha noktayı koymadık, bu bir virgüldür
04 Ağustos 2016 / 12:05 Güncelleme: 04 Ağustos 2016 / 13:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Oda ve Borsa Başkanlarıyla İstişare Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, FETÖ'nün Allah'ı istismar ederek milleti aldattığını, ilmi istismar ederek milleti aldattığını ve milleti 'himmet' diyerek soyduklarını ifade etti.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

BUNLARIN MİLLET, VATAN VE DEVLET DERDİ YOK

15 Temmuz bu milleti bayraksız, vatansız, milletsiz, devletsiz bırakma girişimidir. Çünkü bu girişimde bulunan ihanet şebekesinin ne millet ne bayrak ne vatan ne devlet diye bir derdi yoktur.

MİLLETİMİZ, 'ÜLKEMİZİ BU SAPIKLARA BIRAKMAYACAĞIZ' DEDİ

Milletimiz 15 Temmuz'da sadece bu terör örgütüne değil aynı zamanda benzer niyetlere sahip, benzer yöntemlere başvurmak isteyen herkese mesajını açık ve net bir şekilde vermiştir. Ne demiştir milletimiz; 'bizim bu ülkeden başka vatanımız yoktur ve bu ülkemizi de bu sapıklara bırakmayacağız' demiştir.

AMERİKA'YI DA ELE GEÇİRECEKLER

Örgütlendikleri 160 ülkenin tamamını da güya vatan kabul ediyorlar. Eninde sonunda oraları da ele geçireceklerini söyleyecek kadar bu konuda öz güven sergilemeye çalışıyorlar. Amerika'yı da ele geçirecekler.

Öyle diyorlar. Ve bunu da oraya yerleşmek suretiyle, 'işte bak oradan bu işi yönetiyoruz', hava bu. Bu bakımdan sadece itikadi olarak değil, milli olarak da sapkın bir örgütle karşı karşıyayız.

MEYDANI TERÖR ÖRGÜTLERİNE BIRAKMAYACAĞIZ

Türkiye'ye sıkı sıkıya sahip çıkamazsak, diğer iddialarımızı, diğer hedeflerimizi, diğer projelerimizi zaten hayata geçiremeyiz. Onun için meydanı ne FETÖ'ye ne PKK'ya ne DAİŞ'e ne de başka terör örgütlerine, ihanet çetelerine asla bırakmayacağız.

DAHA NOKTAYI KOYMADIK BU BİR VİRGÜLDÜR

Bunlar Allah'ı istismar ederek milleti aldattılar, ilmi istismar ederek milleti aldattılar ve milleti 'himmet' diyerek soydular soğana çevirdiler.

Şimdi her şey meydana çıkıyor, daha çok şeyler çıkacak. Daha noktayı koymuş değiliz, bu bir virgüldür, daha devam ediyoruz. Rehavet yok, gevşemek yok, kararlı bir şekilde bu süreci devam ettirmek durumundayız.

KILIÇDAROĞLU'NUN DA YENİKAPI'DA OLMASINI İSTİYORUM

Ben tabii aslında Sayın Kılıçdaroğlu'nun da orada olmasını istiyorum. Onlar da bir heyetle katılacaklarını şu anda açıklamış durumdalar. Öyle zannediyorum ki durumu tekrar gözden geçirir ve onlar da Pazar günü Yenikapı'da olma kararını verirler.

FETÖ'YE AKTARILAN HER KURUŞ NAMLUYA SÜRÜLMÜŞ MERMİDİR

FETÖ'ye aktarılan her kuruş, bu millete sıkılmak üzere namluya sürülmüş bir mermidir. Millete kurşun sıkanı nasıl affetmiyorsak o kurşunu finanse edeni de affetmeyeceğiz.

EN GÜÇLÜ OLDUKLARI YER BELKİ DE ORASI

Şu anda yakalananlar, buz dağının görünen yüzü. Diğerleriyle ilgili çalışmalar sürüyor. Şüphesiz bu örgütün bir de iş dünyası ayağı var. En güçlü oldukları yer belki de orası. Çünkü kuraldır, finansı olmayan hiçbir proje başarıya ulaşamaz. Bu eli kanlı örgütün iş dünyası içindeki tüm bağlantılarını, tüm düzenini, tüm akarlarını tamamen kesmekte kararlıyız.

BU YAPININ HER KURUMU TERÖR ORGANİZASYONUDUR

Bu yapının her okulu, her dersanesi, her evi birer terör yuvası, her şirketi, her derneği, her vakfı birer terör organizasyonudur. Bu hain yapıyla ve mensuplarıyla ilgili olarak hala 'ama, fakat' diye başlayan cümleler kurmayı sürdürenler, benim indimde gönlü onlarla birlikte olanlardır.

BİZE ŞAH DAMARIMIZDAN DAHA YAKIN OLAN RABBİMİZDİR

Çıkıyorlar sıkılmadan, utanmadan, güya önünde de bakıyorsun bir kariyeri var, 'O bize şah damarından daha yakın' diyor. Kim için diyor?  Pensilvanya'daki için. Be dangalak, be şarlatan, Allah ayetinde ne buyuruyor, 'Ben size şah damarınızdan daha yakınım' diyor.

Bize şah damarından yakın olan Rabbimizdir, başka kimse yok. Bu bir şirktir, bu bir küfürdür. Niye Çünkü Pensilvanya'yı tanrılaştırıyorsun.

FETÖ'NÜN GÜNAH GALERİSİ DİYE KİTAP YAYINLAYIN

Sözde kitaplar yazıyormuş, sözde eserleri varmış, artık ne tür intihaller yapıldığını bilemem ama çok intihaller olduğu belli. Diyanet İşleri Başkanımıza da bir ara söyledim. 'Bunun sözde eserlerini Din İşleri Yüksek Kurulumuza verin de bunları şöyle A'da Z'ye incelesinler, inceletsinler. Bu kitapların içerisinde, birçok bizim dinimizle bağdaşmayan ifadeler var. Ve ondan sonra da FETÖ'nün Günah Galerisi diye bir kitabı siz yayınlayın.' Ve burada bütün gerçekleri ortaya serilsin.

DARBE YASALARIYLA BU ÜLKEYİ İDARE EDEMEYİZ

Biz hala 50'li yılların yasalarıyla bu ülkeyi idare edemeyiz, darbe yasalarıyla bu ülkeyi idare edemeyiz

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler