23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1817
 • İstanbul26 °C
 • Ankara24 °C
 • İzmir29 °C
 • Konya23 °C
 • Adana30 °C
 • Antalya29 °C
 • Diyarbakır33 °C
 • Bursa27 °C
 • Kayseri25 °C
 • Kocaeli25 °C
 • Şanlıurfa34 °C
 • Gaziantep31 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: DAEŞ'in de inlerine gireceğiz!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gaziantep PKK'ya boyun eğdi mi? DAİŞ saldırdı, boyun eğdi mi? Burada nerede olurlarsa olsunlar. Onların da inlerine gireceğiz. Onları da neredelerse çıkartacağız" dedi.
Erdoğan: DAEŞ'in de inlerine gireceğiz!
28 Ağustos 2016 / 18:29 Güncelleme: 28 Ağustos 2016 / 19:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda "Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi"nde açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

PENSİLVANYA'DAKİ ŞARLATANDAN KOPUN

Devletin tüm kurumlarında olanlara sesleniyorum; eğer Pensilvanya'daki bu şarlatanın peşinden gidenleriniz varsa, artık buradan kopun. Kopmadıysanız, milletimize sesleniyorum; bu şarlatanın peşinden gidenleri bilenleriniz varsa bunları karakollarımıza, savcılıklarımıza bildirin gereğini yapalım.

KANSER HÜCRESİ GİBİ KAZIYACAĞIZ

Allah'ın izniyle Silahlı Kuvvetlerimizin içerisindeki bu bir azıklık grup, askeri elbiseye bürünmüş bunlar da temizlenencek, daha var, bitmedi.

Polisimizin içinde bunlar da temizlenecek. Ya kendileri bırakıp gidecekler ya da bunları biz bulup çıkartacağız. Aynen kanser hücresi gibi bunları kazıyacağız, çıkartacağız, sağlam bir vücuda sahip olacağız.

İDAM KARARI GELİRSE ONAYLARIM

Akıttıkları kanda boğulacaklardır. (İdam sloganları üzerine) Milletim idam istiyor değil mi, bu konuda düşüncemi söyledim. Bu konuda kararı verecek olanlar milletvekilleridir.

Bunu müzakare etmeliler ve ondan sonra bu kararı vermeli, karar önüme geldiğinde de ben bu kararı onaylarım. Bir taraftan darbe girişiminde 241 evladımız şehit olacak, burada 54...

Bunca insanımız öldürülecek, öldürülenler elini kolunu sallayarak gezecek veya cezaevlerinde beslenecek. Bugün dünyanın büyük bir çoğunluğunda idam cezası hala var. Türkiye, terör örgütlerinin hiçbirine teslim olmamıştır.

CERABLUS'UN SAHİPLERİ CERABLUS'TA

Cerablus'un sahipleri Cerablus'a yerleşmeye başladılar. Cerablus'a dönmek isteyenlere her türlü yardımı vereceğiz. ÖSO'ya her türlü desteği verdik ve onlar da gerekli operasyonu yaptılar. Bu millet zaten gaziydi.

Biz kimseye boyun eğer miyiz? Namerde boyun eğer miyiz, eğmedik ve eğmeyeceğiz. 2010 yılında PKK Gaziantep'e bombalı araçla saldırmış, 10 vatandaşımızı şehit etmişti. Gaziantep PKK'ya boyun eğdi mi? DAİŞ saldırdı, boyun eğdi mi? Burada nerede olurlarsa olsunlar. Onların da inlerine gireceğiz. Onları da neredelerse çıkartacağız.

ONLAR KAÇACAK BİZ KOVALAYACAĞIZ

Gaziantepli yeri geldiğinde mavzeriyle, yeri geldiği zaman yumruğuyla yeri geldiği zaman yüreğiyle mücadele etmesini bilirdi. Teröristler düne kadar Karkamış'ı taciz ediyordu. Şimdi ordumuz onları kovalıyor. Şimdi kaçıyorlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Bu devlet hiçbir şehidinin, gazisinin kanını yerde bırakmadı, bırakmayacak.

FETÖ'NÜN PKK VE DAİŞ'TEN NE FARKI VAR?

Terör örgütlerinin isimleri farklı da olsa aynı amaca hizmet eden yapılar olduklarını biliyoruz. PKK ile DAİŞ arasında ne fark var? 241 insanımızı şehit eden FETÖ'nün PKK ve DAİŞ'ten ne farkı var? Eskiden bir ASALA vardı, diplomatlarımızı katlederdi. Bunların diğerlerinden bir farkı yok.

HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜNE MÜSAMAHAMIZ YOK

Sınırlarımız içinde ve yakınında hiçbir terör örgütünün faaliyetine asla müsamahamız yoktur, olmayacaktır. Bölücü örgüte yönelik operasyonlarımız kesintisiz devam edecektir. DAİŞ'in Suriye ve Irak'tan temizlenmesi için yürütülen çalışmalara her türlü katkıyı vereceğiz.

Cerablus'ta bunun için varız, Başika'da bunun için varız. Gerekirse diğer bölgelerde de aynı şekilde sorumluluk üstlenmekten kaçınmayacağız. PYD denilen bölücü örgütün Suriye kolu hususunda da aynı kararlılığa sahibiz. Bu terör örgütünün de kökünü kazıyana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.

Ayrıntılar geliyor...

 // Kaan
Bozacagiz bütün oyunları ReiS Allah başımızdan eksik etmesin seni...
28 Ağustos 2016 22:43
28 şubata dönüştürülüyor dikkat!
 // Ömer
sn.Cumhurbaşkanı inlerine gireceğiz dediği fetö teröristlerinin tepe noktasındakikiler neredeyse öpücükler yollar şekilde ellerini kollarını salayarak ülkeyi yüklü miktarda dövizlerler terk ettiler.gittikleri yerlerde sefahat içierisindeler. ve oraladan verdikleri talimatla yıllardır onlarlar mücadele eden insanları ispiyonlamaya başladılar.a.akgündüz gibi şarlatanın işaret ettiği kişileri bile fetocu diye işinden alıkoyacak kadar gözü dönmüşlüğün sonunun nereye varacağını tahmin bile etmek zor...
28 Ağustos 2016 Pazar 21:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler