YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: DAEŞ ile mücadelemizde bizi yalnız bıraktılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de terör örgütü DAİŞ ile mücadele ettiğini söyleyenlerin hiçbirinin örgüte Türkiye kadar zaiyat verdirmediğini belirterek, "Bu örgüte karşı mücadelemizde bizi yalnız bıraktılar" dedi.
Erdoğan: DAEŞ ile mücadelemizde bizi yalnız bıraktılar
08 Mayıs 2016 / 19:09 Güncelleme: 08 Mayıs 2016 / 20:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çekmeköy Belediyesi’nin Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde düzenlediği "Merhamet ve Adalet" konulu kısa film yarışmasının gala gecesi ve ödül töreninde konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

KİLİS'E SALDIRAN ÖRGÜTE KARŞI BİZİ YALNIZ BIRAKTILAR

Suriye'de DAEŞ terör örgütüyle mücadele ettiğini söyleyenlerin hiçbiri, ne bizim kadar örgüte zaiyat verdirmişlerdir ne de bizim kadar bedel ödemişlerdir. Bir yandan canlı bombalarla, diğer yandan Kilis'e yönelik saldırılarla canımızı yakan bu örgüte karşı mücadelemizde bizi yalnız bıraktılar.

Ankara ve İstanbul'da patlayan bombalara verilen tepkilerle, Paris'te, Brüksel'de yapılan eylemlere verilen tepkiler arasındaki fark, adaletsizliğin somutlaşmış halinden başka bir şey değildir.

MAZLUMLARA KAPILARINI KAPATANLARDA MERHAMET YOK

Türkiye gönlünü ve sınırlarını, mazlumlara ve mağdurlara açarken, üç maymunu oynayanlar, konu kendileri olunca ilk iş kapıları kapattılar. İşte bunlarda merhamet yok, adalet yok. Bunlarda diktatörlük var, zulüm var.

Biz meseleyi kaynağında çözmeyi, Suriye'de güvenli bölge oluşturarak insanları göç etmeye zorlayan sebepleri ortadan kaldırmayı teklif ettiğimiz halde, meseleyi ısrarla başka yönlere çekmeyi sürdürdüler.

ADALET YOKSA DEVLETİN AYAKTA DURMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR

Hazreti Ömer (El adlü esasül mülk) diyor. Mülkün esası, temeli adalettir. Bazıları bunu mal mülk anlamında anlıyor. Aslı o değil. Oradaki mülk ifadesi devlettir. Yani devletin esası adalettir, temeli adalettir. Eğer adalet yoksa o devletin ayakta durması mümkün değildir. Onun için adalet üzerine kurulu bir devlet... İşte hedef bu olmalı.

GAYEMİZ MAZLUMLARIN UMUT KAPISI HALİNE GELEBİLMEK

Biz ülkemizi diğer insanlara tahakküm etmek için büyütmeye, güçlendirmeye, geliştirmeye çalışmıyoruz. Gayemiz, insanoğlunun istikbalini tehdit edecek düzeye ulaşan bu tehlikeli gidişatı değiştirmek, mazlumların ve mağdurların umut kapısı haline gelebilmektir.

365 GÜNÜN TAMAMI ANNELER GÜNÜ

Dünyada bir annenin evladına olan merhametiyle mukayese edilebilecek derecede pek az insani duygu olabileceğine inanıyorum. Her yıl mayıs ayının ikinci pazarı, yani bugün tüm dünyada Anneler Günü olarak kutlanıyor.

Hangi yaşta olursa olsun, tüm annelerin bu güzel gününü kutluyorum. Anneler Günü için bir günün yeteceğine inanan birisi değilim. Anneler Günü itibariyle 365 günün tamamı her an Anneler Günü'dür.

ALLAH ŞEHİT ANNELERİNDEN RAZI OLSUN

Terörle mücadele sırasında evlatları şehitlik mertebesine ulaşan anneleri bu anlamlı günde ayrıca tebrik ediyorum.

Dün Malatya'da bazı şehitlerimizin anneleriyle bir arada oldum. Fakat onların vakarına, onların vakur duruşuna gerçekten hayran olmamak mümkün değildi. Bu anneler, evlatları şehit oldu, üsteğmen, uzman çavuş. Ama onlar yine de dimdik ayaktaydı. Allah onlardan razı olsun.

KÜLTÜR, SANAT ÇOK ÇOK ÖNEMLİ

Kültür ve sanat alanında söz sahibi olmayan bir düşüncenin, bir mücadelenin kalıcı başarıyı yakalaması, oldukça güçtür. Siyasi iktidar önemlidir, ekonomik iktidar önemlidir ama sosyal iktidarla taçlandırmadığınızda buralarda elde ettiğiniz başarıları sürdürülebilir kılamazsınız. Onun için kültür, onun için sanat, çok çok önemli.

onlarin orgutunden neyi bekliyorsun
 // Memet
Erdogan beyefendi sen bu oyunu cok iyi biliyorsun bu isi ancak sen bozarsin ibritanyada cihada Adam toplamak icin acik acik yapiyorlar kar...
09 Mayıs 2016 00:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler