YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan da imzaladı
Başbakan Erdoğan'dan kadına yönelik şiddete karşı mücadeleye destek.
Erdoğan da imzaladı
23 Kasım 2011 / 16:16 Güncelleme: 23 Kasım 2011 / 16:24

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kadına yönelik şiddete karşı mücadeleye destek vererek ''Biz de varız'' bildirgesine imza attı.

Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısının ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun ''Biz de varız'' bildirgesine imza attı.

Başbakan Erdoğan'ın imzaladığı bildirge şöyle:

''Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü'nde biz erkekler olarak kadına yönelik her türlü şiddetin acı ve ızdırap veren, yaşam hakkını tehdit eden, temel bir insan hakkı ihlali olduğuna, toplumu derinden yaralayıp zayıflattığına, aile birliğini zedeleyip anne ve çocuk sağlığını bozan son derece önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna, kadına yönelik şiddetin katı töre, gelenek gibi hiçbir gerekçeyle asla meşrulaştırılamayacağına inanıyoruz.

Hayat arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, annemiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz evlatlarımız, kadınlar bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir. Bu nedenle kadına yönelik şiddete ortak olmayacağız, seyirci kalmayacağız. Kadına yönelik şiddete son vermek için el ele verelim. Kadına karşı şiddetle mücadelede erkekler olarak üzerimize düşen görevi yapmak üzere kararlıyız, biz de varız.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler