YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilirse..."
Yeni Şafak Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bomba bir iddia ortaya attı. Selvi'ye göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Erdoğan'ın kazanması halinde Türkiye, Kasım 2015'te erken seçime gidebilir.
"Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilirse..."
23 Haziran 2014 / 11:17 Güncelleme: 23 Haziran 2014 / 11:34

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olması halinde Türkiye erken seçime gidebilir.

Bu iddia Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi'ye ait. Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimi için yol haritasını bugünkü köşesinde yazan Selvi, Erdoğan'ın 'kırmızı çizgilerini' açıkladı.

1-Önce Cumhurbaşkanlığı seçimi.

2-Sonra partinin başına kimin geçeceği konusu.

Erdoğan'ın "Cumhurbaşkanlığı seçimi bitene kadar, kim başbakan olacak, partinin başına kim geçecek bu konuları gündeme getirmeyeceğini" söyleyen Selvi, Erdoğan'ın kendisinden sonra partisinin yeni başkan seçimi için kongreye 'tek aday ve bütünlük' içinde gitmesi için çalıştığını yazdı.

"Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonraki tek kırmızı çizgi bu denilebilir" diyen Selvi'ye göre Erdoğan'ın Köşk'e seçilmesi halinde Türkiye erken seçime gidebilir.

İşte Abdülkadir Selvi'nin bugünkü köşesinden aktardığı erken seçim kulisleri...

"...

Bu arada Tayyip Bey'i ilk turda güçlü bir oy oranı ile Çankaya'ya çıkarır, tek adayla kurultayımızı yaparsak, o rüzgarla Kasım ayında erken seçime gidelim fikri konuşulmaya başlandı. Başbakan'ın erken seçim fikrine sıcak bakmadığı biliniyor ama Gezi, 17 Aralık ve 30 Mart seçimleri nedeniyle kayıp bir yıl oldu bari 2015'i kurtaralım fikrini savunanlar da var."

temennim cb. olmaz..
 // alemci
eş başkanlık yasasını geçirdiler umuyorum tayip bey 2015 de partinin başında eş başkan olarak görev alır başbakanda babacan veya binali yıldırımdan biri olur eğer cb olursa ak parti asla yüzde kırkın üstüne çıkamaz mhp+chp koalisyonuda türkiyeyi yer bitirir emekler boşa gider hatta ülke iç savaşa bile sürüklenir barış süreçi biter tayip bey eş başkan olarak kalmalı partiye çeki düzen vermeli yolsuzlukla ve devlet ihaleleri,toki gelir adaletsizliği paralel yapıyı tasviye gibi sorunları çözmeli......
23 Haziran 2014 Pazartesi 12:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler