YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan çıta yükselti, hedef 2071
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de yaptığı konuşmada geleceğe yönelik hedeflerini açıkladı.
Erdoğan çıta yükselti, hedef 2071
10 Şubat 2013 / 14:52 Güncelleme: 10 Şubat 2013 / 17:48

Aralarında Erciyes Kayak Merkezi'nin de yer aldığı tesislerin toplu açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında ''Hükümet olarak, 2023 yılına, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümüne ilişkin çok yüksek hedefler belirledik ve bu hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz. Biz göremesek de bizden sonraki nesiller için şimdi yine önemli bir tarihi, 2071 yılını da bir hedef olarak koyduk. Biz bu yolda da hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yani torunlarımızın torunu, inşallah 2071'i farklı yaşayacak'' dedi.

Başbakan Erdoğan, ''Bir Selçuklu, bir Osmanlı, aynı zamanda modern bir Cumhuriyet şehri olan Kayseri'nin 2023 hedeflerinde olduğu gibi 2071 hedeflerinde de öncü olacağına yürekten inanıyor, Kayseri'ye bu ruhla, bu anlayışla yatırımlar yapıyoruz'' şeklinde konuştu.

Şubat ataması diye bir şey yok

Tören sırasında ''Şubat ataması bekliyoruz'' diye kendisine seslenen bir vatandaşla ilgilenmesi için AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ı görevlendiren Başbakan Erdoğan, aynı kişinin öğretmen atamalarıyla ilgili soru sorması üzerine, ''Ben sizi aldatan olmayacağım. Şimdi sizler şu anda öğretmen olmuşsanız, mesleğin içindeyseniz, bunlardan dolayı, eş durumuna ilişkin Şubat tayinleriyle ilgili açıklamayı yaptık. Öğretmenliğe adım atmamış olanlarla ilgili atılmış adımımız yok, böyle bir şey şu anda speküle ediliyor. Tekrar imtihanlara girin, hakkınızı kazanın. Şubat ataması diye bir şey yok, sizi aldatmayalım. Ağustos'ta atama yapacağız ama kazanan için yapacağız'' diye konuştu.

Kayak takımı hediye edildi

Başbakan Erdoğan, Erciyes Dağı'ndaki açılış töreninde soğuktan korunmak için eldiven taktı. 

Açılış törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve diğer yetkililer katıldı.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki, günün anısına Başbakan Erdoğan'a kayak takımı hediye etti.

17:08
 // Kenan Akkuş
EDİT
Aslında bu çıta yükselme falan değil, içinde gizli bir mesaj okuyorum. Hani 'ulasa sesleniş' programın adı, 'millete hizmet yolunda' olarak değiştirilmişti... İşte Ulusalcılara inat, 2023 revize edilip, malazgirt zaferinin 1000 ci yılı baz alınmıştır. İşin bu yanı güzel işte....
10 Şubat 2013 17:08
15:16
 // Kenan Akkuş
AHİRET HAVA YOLLARI
Demekki 2071 yılında yeni bir hava yolları şirketimiz olacak. Sanki Türkiye diğer gelişmiş ülkeler gibi, acil sorunları yokmuş da, 50-60 yıllık projelerden bahsediyor. Hele şu GAP'ı, terörü, işsizliği ve toplumsal yozlaşmayı halledin de, ondan sonra 2071 mi oluyor 2171 mi oluyor, ondan sonra hayal kurun....
10 Şubat 2013 15:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler