YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Cenevre'den umudu olan var mı?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cenevre'deki barış görüşmelerini eleştirerek, "Şu anda Cenevre anlaşması durdu. Şimdi soruyorum; Cenevre'den ümidi olan var mı?" dedi.
Erdoğan: Cenevre'den umudu olan var mı?
04 Şubat 2016 / 23:50 Güncelleme: 05 Şubat 2016 / 09:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ekvador devlet başkanı Correa ortak basın toplantısı düzenledi.

SURİYE'DE BUNLAR YAŞANIRKEN MÜLTECİ AKIMI NASIL DURDURULACAK?

Bildiğiniz gibi Cenevre görüşmeleri dün 25 Şubat'a ertelendi. Bu görüşmeler devam ederken, Suriye halkına yönelik hava bombardımanları ve saldırılar da devam ediyordu. Son olarak Halep'e yönelik saldırılar neticesinde binlerce sivil Türkiye'ye doğru harekete geçti.

Avrupalı dostlarımız bizden mülteci akınını durdurmamızı istiyor. Suriye'de bunlar yaşanırken, soruyorum ben; bu akım nasıl durdurulacak?

SALDIRILARI DURDURAMAYAN DÜNYA BİZDEN MÜLTECİ AKININI DURDURMAMIZI İSTİYOR

Rusya, rejim, ağır bombardımanlar altında bu insanları tutarken, bu insanların oradan kaçmaktan başka bir çözümü olabilir mi? Bu insanlar nereye gidecekler?  Müzakerelerin netice vermesi için bu saldırıların derhal durdurulması gerekmiyor mu? Bu saldırıları durduramayan dünya, bizden mülteci akınını durdurmamızı istiyor.

Mantıkla bağdaşmayan, hiçbir stratejide olmayan böyle bir anlayış olabilir mi  Önce bunu çözmemiz gerekiyor. Şu anda Cenevre anlaşması durdu. Şimdi soruyorum; Cenevre'den ümidi olan var mı?  Tabii ki muhalefet böyle bir yaklaşıma, böyle bir anlayışa olumlu yaklaşmayacaktır. Burada oynanan oyuna, kurulan tuzağa da muhalefet gelmeyecektir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler