YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Canlı bomba Suriye kökenli!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sultanahmet'te meydana gelen patlamada, canlı bombanın Suriye kökenli olduğunu ifade etti.
Erdoğan: Canlı bomba Suriye kökenli!
12 Ocak 2016 / 13:27 Güncelleme: 12 Ocak 2016 / 14:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Büyükelçiler Konferansında, Sultanahmet'te meydana gelen patlamaya, terör örgütlerine ve komşularla olan güncel konulara dair açıklamalarda bulundu..

SALDIRI SURİYE KÖKENLİ

İstanbul'da Sultanahmet Meydan'ında meydana gelen ve Suriye kökenli bir canlı bomba saldırısı olduğu değerlendirilen terör olayını esefle kınadığımı belirtmek istiyorum.

TERÖR KARŞISINDA TEK YÜREK OLMALIYIZ

Maalesef terör eyleminde ölümüz var. Bunlar yerli, yabancı. Yarım saat, bir saat içinde açıklanacak. Patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Bu hadise, bir kez daha terör karşısında tek yürek olmamız gerektiğiniz göstermiştir.

TÜRKİYE'NİN KARARLI DURUŞU DEVAM EDECEKTİR

Türkiye'nin kararlı ve ilkeli duruşu devam edecektir. Bizim için adı veya kısaltması ne olursa olsun, birbirlerinden farkları yoktur. Bu bölgede faaliyet gösteren tüm terör örgütlerinin ilk hedefi Türkiye'dir. Çünkü Türkiye bunların hepsiyle aynı kararlılıkla mücadele yürütmektedir.

İşte Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

TÜRKİYE'DE 'KÜRT SORUNU' DİYE BİR MESELE YOKTUR

Türkiye'nin Kürt vatandaşlarıyla hiçbir sorunu yoktur. Yani, Türkiye'de 'Kürt sorunu' diye bir mesele yoktur. Her kesim gibi Kürt kardeşlerimizin kendilerine, yaşadıkları yerlere mahsus sıkıntıları olabilir. Bunları oturur, kendileriyle konuşur, çözeriz.

SİZ AYDIN FALAN DEĞİLSİNİZ

Bugün Türkiye'nin sorunu dünyada pek çok ülkenin de bizar olduğu terör sorunudur, Kürt sorunu değilidir. Kendimizi aldatmayalım. Bunu çok iyi anlatmamız lazım. Ama bu aydın müsveddeleri, ne yazık ki kalkıp devletin bir katliam yaptığından bahsediyor. Ey aydın müsveddeleri siz karanlıksınız, karanlık. Aydın falan değilsiniz. Sizler ne Güneydoğu'yu, ne Doğu'yu buraların adresini bilemeyecek kadar karanlıksınız ve cahilsiniz. Ama oraları bizler kendi evimizin yolu, adresi gibi çok iyi biliriz.

YASİN BÖRÜ ŞEHİT EDİLİRKEN AYDINLAR NEREDEYDİ

Hiç kimse Yasin Börü'yü konuşmuyor. Onu maalesef şehit ettiler. 6-7-8 Ekim tarihlerinde olan olayların faili kim? Orada 50 kişinin ölümüne sebep olan kim? Neredeydiniz sözde aydınlar? Sorunun bir tarafında millet ve devlet vardır, diğer tarafında teröristler vardır. O bildiriye imza atan isimleri bizden, zihinleri bizden olmayanları bir kenara bırakıyorum.

YABANCI AKADEMİSYENLERİ TÜRKİYE'YE DAVET EDİYORUM

Sözde akademisyenler bildirisine imza atan, isimleri bizden ama zihinleri bize yabancı tipleri bir kenara bırakıyorum. Sizden de şimdi bu konuda özellikle bir gayret istiyorum. Bu şekilde düşünen yabancı akademisyenlere benim bir teklifim var, ben kendilerini Türkiye'ye davet ediyorum.

Buyursunlar Türkiye'ye gelsinler, öyle kuru kuruya imza atmakla olmaz. Gel Türkiye'ye. A'dan Z'ye Güneydoğu'da, Doğu'da bütün bu bölgelerde ne oluyor, ne bitiyor bunları müdellel olarak biz kendilerine anlatmaya hazırız

MEYDANI YIKICILARA BIRAKMAYACAĞIZ

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere terör örgütü ve müzahir kuruluşlarının etkinliği olan yerlerde, biz de devlet olarak çok daha güçlü bir çalışma ortaya koymak mecburiyetindeyiz. Meydanı terör örgütüne, bölücülere, yıkıcılara bırakmamalıyız.

DAİŞ'E KARŞI TÜRKİYE'DEN DAHA KARARLI MÜCADLE EDEN YOK

Dünyada DAİŞ denilen terör örgütüyle Türkiye'den daha kararlı bir şekilde mücadele yürüten ve bizim kadar bedel ödeyen başka bir ülke var mıdır  Aynı şekilde bölücü terör örgütüyle mücadelemizi de kararlılıkla ve fedakarlıkla yürütüyoruz.

RUSYA, DAİŞ'LE MÜCADELEDE DEĞİLDİR

Rusya, DAİŞ'le mücadelede değildir. DAİŞ'e karşı bir mücadele vermemektedir, tam aksine Rusya şu anda Lazkiye ve çevresinde butik bir Suriye devleti kurmanın gayretiyle kendine mekan hazırlamaktadır ve oradaki bizim soydaşlarımızı, Türkmen kardeşlerimizi vurmaktadır, vurmaya devam etmektedir.

DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR

Bugün Türkiye dünyada en fazla yardım yapan devlet durumuna gelmiştir. Türkiye bu. Sıradan bir ülke değiliz. Dünün yardım alan, yardım isteyen Türkiyesi, bugün dünyada en zengin ülkeleri geride bırakan ülke haline geldi. Önümüzdeki dönemde yardımlarımızın 5 milyar doları bulmasını bekliyoruz.

Dünya 5'ten büyüktür itirazımız sadece bizim değil, BM ülkelerinin çok büyük kesminin ihtiyatı haline gelmiştir. İnsanlığın sesi olmak Türkiye'ye zarar vermez, tam tersi itibarını yükseltir. Günümüzde önemli olan adımlardan birisi yaşanan sorunların çözümünden biri Medeniyetler Çalışmalarını ihmal etmemeliyiz. 

PARALEL YAPI KONUSUNDA MÜSAMAHAMIZ YOKTUR

Milli Güvenlik Kurulumuz tarafından da ülkemiz aleyhine çalışan bir terör örgütü olarak tescil edilip faaliyetleri izlenen bu şer şebekesi konusunda en küçük bir müsamahamız yoktur. Siz kıymetli büyükelçilerimizin, görev yaptığı ülkelerde bu yapının tüm faaliyetlerini yakından takip ettiğine, gerekli müdahaleleri hızla ve eksiksiz şekilde yerine getirdiğine inanıyorum.

PARALEL YAPININ OKULLARI MİLLETİN İMKANLARIYLA YAPILDI

Bu yapının kurduğu okullar, geliştirdiği ticari ilişkiler kendi malı değildir. Bunların hepsi bu ülkenin ve bu milletin imkanlarıyla tesis edilmiştir. Ama zekattır, ama sadakadır ama yardımdır. Dolayısıyla bu değerlerin yok edilmesi yerine asli sahibi olan ülkeye ve millete kazandırılması yönünde gayret sarf etmeliyiz. Hükümetimizden ve Milli Eğitim Bakanlığımızdan bu hususa önem ve öncelik vermesini özellikle istiyorum.

İRAN MEZHEP AYRIŞMALARINI ÇATIŞMAYA DÖNÜŞTÜ

Mezhep temelli ayrışmaları çatışmaya dönüştüren tavrıyla İran, yeni ve tehlikeli bir sürecin fitilini ateşlemeye çalışıyor. İran'ın Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri ile ilişkilerini bilinçli olarak gerginleştirmesi bu stratejinin bir parçasıdır.

 

Sayin Reisicumhurum
 // uykucu
Bunlar aydin degil tabii ki. Bunlar pkknin yok olacagini anladigi icin panikleyip, cirpinan sutu/kani bozuk cibiliyetsizler takimi....
12 Ocak 2016 Salı 14:27
küfür tek millettir
 // avşarelleri sarız
ey büyük bir milletin şerefli evladları ve dava arkadaşları kanımızın son damlasına kadar sizinleyiz...
12 Ocak 2016 Salı 13:56
küfür tek millettir
 // avşarelleri sarız
ey büyük bir milletin şerefli evladları ve dava arkadaşları kanımızın son damlasına kadar sizinleyiz...
12 Ocak 2016 Salı 13:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler