YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bunlarınki siyasette Mut'a Nikahı"
Başbakan Erdoğan, "Biz artık ipin ucundakilerle uğraşmıyoruz, ipi elinde tutan asıl patronla uğraşıyoruz. Bizim taşeronlarla işimiz yok" dedi.
Erdoğan: "Bunlarınki siyasette Mut'a Nikahı"
19 Mart 2014 / 14:04 Güncelleme: 19 Mart 2014 / 14:26

Başbakan Erdoğan: "Biz artık ipin ucundakilerle uğraşmıyoruz, ipi elinde tutan asıl patronla uğraşıyoruz. Bizim taşeronlarla işimiz yok. CHP, MHP, BDP, bunlar Pensilvanya'nın şu anda taşeronu oldular."

"Siyasette bir muta nikahı oldu"

Başbakan Erdoğan: "Dün CHP'li bir milletvekili çıkmış Twitter'da şunu söylüyor, 'CHP'nin yandaş televizyonunda Pensilvanya'daki zat ve gazetesinin reklamlarını görmeye, F tipi televizyonlarda da adaylarımızın reklamlarını görmeye alışamayacağız' diyor. Zor bir nikah kıymışlar. Zor bir nikah. Son zamanlarda bir de biliyorsunuz bizim inancımızda olmayan muta nikahını bu F tipi çok konuşuyor. Herhalde bunların da siyasette bir muta nikahı oldu."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

-Rabbim tarihte yaşadığımız acı olayları Rabbim inşallah yaşatmasın...

-Çanakkale'deki Edirne'deki şehitlerimiz anarak Türkiye'mizin daha da ileri gitmesi için çalıştık. Memleketlerine baktım şehitlerimizin kardeşliği gördüm. Edirneli kardeşlerimden rica ediyorum, gidin Edirne'deki şehitlikleri gezin. Orada mezar taşlarında yazan isimlerde Türkiye haritasını göreceksiniz.

- Orada Kars, Van, Edirne, Hatay, Tekirdağ, Rize, ne ararsan hepsi var. Orada Üsküp, Batı Trakya var. Gümülcüne'yi görüyorsun orada. Ta Senegal'den gelen müslüman kardeşlerimiz var. Filistin'i, Mısır, Suriye'yi görüyorsunuz. Bulgaristan, Bosna Hersek'ten gelenleri görüyorsunuz.

-Türkiye Cumhuriyeti'nin şimdi Balkanlara, Ortadoğu'ya tüm dünyadaki kardeşlerimize neden sahip çıktığımızı anlıyor musunuz? Ben sizinle tarihi bir konuşma yapıyorum burada. Mitin yapmıyorum.

- Bildiklerinizi bilmeyenlere anlatın. Kılıçdaroğlu buraya geldiğinde proje mi konuştu ne konuştu? Yalan attı gitti. Edirne'de yerel seçimler ile ne kazandıracaksınız onu söyleyin. Ben size plan, program ve projelerle konuşuyorum.

- Kılıçdaroğlu bu seçimde sen yine nal toplayacaksın. Ben bırakmaya hazırım, sen hazır mısın?

- CHP Genel Başkanı koltuğa oturduğu günden beri 'mazotu 1,5 lira yapacağım' diyor. Geçen seçimlerde de çok attı.

- -Kılıçdaroğlu şimdi çıkmış İstanbul'a bir aday bulmuş. İhraç ettikleri adamı geldiler İstanbul'a aday yaptılar. Şimdi biri çıkmış diyor ki ben belediye başkanı olunca 3.köprüyü yıkıcam diyor. Biri çıkıyor silüeti bozuyor diyorlar. Herhaled silüeti takım elbise zannediyor. Ey Kılıçdaroğlu ey Pensilvanya biz eser belediyeciliği yapmaya geliyoruz.

-12 gün var. Kapı kapı dolaşmamız lazım. Onların ablaları var bizim ablalarımız burada. Abilerimiz de burada. Durmak yok yola devam. Onun için çok çalışacağız.

-Yıllarca Meriç Nehri taşardı. Biz, 187 km'lik kıyı şeridinde heyelanları durdurmak için cephe duvarları yaptık.

-Ben İstanbul Belediye başkanı olduğum zaman İstanbul susuzdu, hava kirliliği vardı. Ama çözdük. 180 kilometrelik dağdan su getirdik. Biz dertliyiz dertli. Daha Edirne'nin alt yapısı ve kanalizasyonu hala nehirlere akıyor. Bu nasıl belediyecilik. Edirneliler AK Parti'ye oy versin. Biz Edirne'nin tüm sorunlarını halledelim.

-CHP-MHP ruh ikiziydi Pensilvanya'yı da yanlarına alınca bunlar ruh üçüzü oldular.

- Bu F tipinin de herhalde şimdi mut'a nikahı oldu. Biz asıl patronlarla uğraşıyoruz, bizim taşeronlarla işimiz yok.

- 99'da kaçan zat vatansever ise gelsin Edirne'ye. Demek ki bir yerlerde su kaçağı var.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler