YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bunlar iyi günleriniz, daha beter günler gelecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teröre destek veren, kapılarını açan ve AB binasının duvarlarına PKK paçavrası asan ülkelere seslenerek, "Bunlar iyi günleriniz, daha beter günler gelecektir" dedi.
Erdoğan: Bunlar iyi günleriniz, daha beter günler gelecek
23 Haziran 2016 / 23:55 Güncelleme: 24 Haziran 2016 / 07:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kanaat önderleri ile iftar programında konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

ŞU MÜBAREK GÜNDE KAN DÖKENLERİN BU ÜLKEYLE BAĞI YOKTUR

Etnik köken istismarı yapanları da inanç istismarı yapanları da dış güçler adına taşeronluk yapanları da Allah ıslah etsin, hepsine de Rabbim hak yolunu göstersin diyorum.

Şu mübarek günlerde kan döken, can alan, insanların hayatını zindana çeviren hiç kimsenin bu milletle, bu topraklarla, bu ülkeyle en küçük bir bağı, en küçük bir ilişkisi olamaz.

Aynı şekilde hemen yanı başımızdaki Suriye'de ramazan ayında kan akıtan, katliamlar gerçekleştirenler yalnızca Müslümanların değil, top yekun insanlığın düşmanıdır.

KENDİ YEDİKLERİ HALTLARI DEVLETE MAL ETMEK İSTİYORLAR

Bir süredir terör örgütü de güdümündeki parti de, bölgedeki hadiseleri uluslararası platformlara taşıyabilmek için uğraşıyorlar. Cizre ile ilgili bir kitapçık hazırlamışlar, utanmadan devletin yakıp yıktığını öne sürüyorlar.

Bölücü terör örgütü suç üstü yakalanmıştır. Vatandaşlarımıza zulmederken, evlerini yıkarken, çocuklarını zorla ellerinden alırken devletin müdahalesiyle karşılaşmıştır.

Ama bunlar ne yapıyor? Akıl almaz bir yüzsüzlükle kendi yedikleri haltları devlete mal ederek üste çıkmaya çalışıyorlar. Milleti de, dünyayı da kandırabileceğinizi mi sanıyorsunuz? O günler geride kaldı.

HDP'Lİ BELEDİYELER ELİNE GEÇEN PARAYI KANDİL'E ULAŞTIRMA GAYRETİNDE

Onlar eline geçen parayı 'Ben dağa nasıl ulaştırırım, Kandil'e nasıl ulaştırırım ' bunun gayreti içerisindeler ama bugünler onların iyi günleri, onu söyleyeyim.

Bunların bedelini ödeyecekler ve devlet bütün bunların arkasını hassas bir şekilde takip ederek, bunlara gerekli olan bu bedeli ödetecektir. Çünkü tüyü bitmemiş yetimin hakkını, sen terör örgütlerine çeşitli hilelerle gönderemezsin.

TOPRAK, ŞEHİT KANLARIYLA YOĞURULURSA VATAN OLUR

Şehitlerimiz oldu. Şu anda yaklaşık 600 civarında şehidimiz var, ama 8 bine yakın da etkisiz hale getirilen terörist var. Bu bir mücadelenin sonucudur. Şehit niye vardır? Dini için, vatanı için. Bu uğurda mücadelesini verir. Ve kuru toprak vatan olmaz, şehit kanlarıyla yoğrulursa vatan olur. Onun için hep ne dedik? Tek millet dedik.

BUNLAR İYİ GÜNLERİNİZ, DAHA BETER GÜNLER GELECEKTİR

Bugün Almanya'da olanları duydunuz. Fransa'nın ne halde olduğunu görüyorsunuz. ABD'de olanları gördünüz. Dünya farklı bir geleceğe doğru, bir arayışın içerisinde yürüyor.

Terörü savunmak mümkün mü? Ama şunu özellikle söyledik; Türkiye'ye sessiz kalanlar şunu bilmelidir, bir gün bu terör bumerang gibi döner onları da vurur dedik.

Sen eğer teröristlere yataklık yaparsan, onların cezalarını anında vermezsen, onlara mali destek verirsen, kapılarını açar, onların paçavralarını AB binasının duvarlarına asmaya kalkarsan bilesin ki bunlar iyi günlerindir, daha beter günler gelecektir.

DAEŞ İÇİNDEKİ YABANCI TERÖRİSTLERİ BİLİYORSUNUZ

Şimdi biz göz göre göre aynı senaryonun ülkemizde oynanmasına izin mi vereceğiz? DAEŞ içindeki yabancı teröristlerin hangi ülkelerden geldiklerini siz de biliyorsunuz. Bu işleri organize eden, kaynak sağlayan o yabancıların ne işi var oralarda? Batı'nın değişik ülkelerinden gelenleri görüyorsunuz değil mi?

 

İYİ DE
 // CEM
Biz niye bunların oluşturduğu birliğe girmek için can atıyoruz?Bunların terör kriterleri belli.Bu çelişki niye?...
24 Haziran 2016 Cuma 12:16
 // Oktay
ALLAH daha beterini gösterirde bizlerde görürüz inşallah...
23 Haziran 2016 22:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler