YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bunlar her yerden bir şeyler çıkartabilir"
Başbakan Erdoğan, "Bunlar şantajcı, bunların veri depoları var. Her an her yerden bir şeyler çıkarırlar ve bunlar evlerin çevrelerinde de örgütlenmişler" dedi.
Erdoğan: "Bunlar her yerden bir şeyler çıkartabilir"
22 Mart 2014 / 18:40 Güncelleme: 22 Mart 2014 / 18:59

Başbakan Erdoğan: "Ne çile çektirdiniz. Ama tutmadı. Bozuldu bu oyun. İnşallah el ele vereceğiz. İmam hatipler, meslek liseleri el ele omuz omuza inşallah. Düz liselerde Kur-an'ı Kerim okunabiliyor. Peygamberimizin hayatı okunabiliyor. Pensilvanya'daki zat, bunlar mı seni rahatsız etti  İmam hatiplerin açılması mı seni rahatsız etti  Nasıl vereceksin sen bunların hesabını "

"Hain bir örgüt bunlar"

Başbakan Erdoğan: "Bunlar şantajcı, bunların veri depoları var. Her an her yerden bir şeyler çıkarırlar ve bunlar evlerin çevrelerinde de örgütlenmişler. Oralarda evler kiralayıp oralardan da dinleyebilirler, gözetleyebilirler, böyle hain bir örgüt bunlar."

"İsimler değişebilir CHP ihniyeti değişmez"

Başbakan Erdoğan: "CHP'de isimler değişebilir, CHP solcu gibi, ülkücü gibi görünebilir, CHP dindar gibi, din düşmanı gibi görünebilir ama CHP, CHP'dir. CHP kafası değişmez, CHP tavrı, CHP duruşu asla değişmez. Bundan 70 yıl önce milleti küçümsüyorlardı, inanın bugün de küçümsüyorlar."

"Ankara çok şeylere şahit oldu"

Başbakan Erdoğan: "Bu Ankara çok şeylere şahit oldu. Bu Ankara nice millet sevdalılarına ama nice millet düşmanlarına şahit oldu. Bu Ankara kendi şahsi, hırsı, çıkarı ve ikbali için Türkiye'nin, milletin istikbalini ateşe vermeşe çalışan nice zalime şahit oldu. Ama asla Ankara umudunu kaybetmedi. Ankara her gün batan güneşin yeniden doğacağına, karanlıkların her sabah yeniden aydınlanacağına gönülden inandı."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Başbakan Erdoğan konuşmasına Ankaralıları selamlayarak başladı. Ankara'da türbeleri olan tüm ölülere rahmet diliyorum.

- Ankara demokrasinin, milli mücadelenin, Adnan Menderes'in şehri. Ankara yoksulların umudu bir başkent. Demorasi mücalesindeki mücadelenle iftihar ediyoruz.

-Hep birlikte Türkiyemizi büyütme mücadelesini büyüklerimiz verdiler. Biz milletçe çok çalıştık.

- Bu çok zor dönemler de yaşadı. CHP dönemini yaşadık. Mustafa Kemal Atatürk'ün ölmünden sonra büyük bir zulüm başladı. Özgürlükleri kısıtladılar, ayrımcılık yaptılar, ırkçılık yaptılar.

- Bugünün medyası rahmetli Menderes'in döneminde olduğu gibi yine işbaşında. Yine aynı başlıklar atılıyor. Diktatör deniliyor. Önce milli iradeyi, sonra Menderes ve arkadaşlarını idam ettiler. Bu Ankara nice zalime şahit oldu. Menderes'i idama götüren CHP ne ise bugünkü CHP'de o'dur. Bu partide isimler değişebilir ama CHP kafası değişmez.

- Kiralık adayla siyaset olmaz. Kılıçdaroğlu 3 seçimdir nal topluyor. Bu seçim kaybedeceği 4. seçim olacak.

- Kılıçdaroğlu gel birinci olamazsan bırak diyorum bırakmıyor. Biz CHP'ye yardımcı olmak istoyruz. CHP'yi düştükleri bu başarısızlıktan kurtarmak istiyoruz. Aslında bunların başında olması bizim işimize yarar.

- Bunlar baştayken biz daha çok seçim kazanırız.

- Şu anda hain bir terör örgütü var. Bu bir terör örgütü. Buna karşı gerekli tedbirleri almak bizim görevimiz. Bu Pensilvanya, kasetle CHP'nin genel başkanını indirdi

- Bazıları diyor ki 'Başbakanım haşhaşi ağır olmuyor mu ' Haşhaşi bunların yanında elleri öpülür, elleri. Çünkü teknoloji o kadar ileri değil di o zaman. Bunlarda her numara var Bildiklerimi anlatamıyorum."

- Türkiye üzerinde ameliyat yapmak isteyenlere Ankara dur diyecek, Hacı Bayram'ı Veli'nin ruhuna sizler sahip çıkacaksınız. 25 Mayıs 2011 tarihinde basın toplantısında Ankara'yı geleceğe taşıyacak projeleri açıklamıştık, Altay adını verdiğimiz helikopter, Atak adını verdiğimiz uçak,  ANKA adını verdiğimiz insansız hava aracı, kendi imkanlarımızla yapmaya başladık. 

- KİRPİ adını verdiğimiz araçları kendimiz yapıyoruz.  MİLGEM gemilerini üretmeyi başardık. İlk gözlem uydumuzu uzaya fırlattık. Askerlerimize milli piyade tüfeğimizi veriyoruz.

- Ankara'da radar ve elektronik harp merkezi devreye girecek. Dünya'da 100 savunma sanayi firması içine Ankara'dan iki firma girdi. Bunlar bizden önce ithaldi.
Ankara'ya 46 katrilyon yatırım yaptık. Bunlar sadece  merkezi yönetimin yatırımları.  Ankara'da bir sağlık kampüsü, 2 şehir hastanesi temelini attık.

- Ankara'ya stadyum sözü verdik.  42 bin kişilik stadyum için arazi temin çalışmaları tamamlandı. Ankara'da 72 bin 408 konut inşa ettik. Ankara'yı çok daha iyi bir noktaya getireceğiz.

- İstanbul Ankara yüksek hızlı trenle ilgili test ve sertifikasyon çalışmaları sürüyor.  Ankara merkezli 17 ili hızlı trenle buluşturuyoruz. Ankara'ya yüksek hızlı tren garına ihtiyaç var. Ankara'ya günde 50 bin yolcu kapasiteli  bir hızlı tren garı yapıyoruz.

- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı 1994'den beri  büyükşehire bağlı olmadığı halde Ankara'nın diğer ilçelerine hizmet götürdü. Banliyo trenlerini herşeyi ile yeniliyoruz. Ankara'yı bir demiryolu endüstri merkezi haline getirmek için, metro araçları fabrikası kurduk. Yakında üretime başlıyor.

- Sizden bir ricada bulunacağım. Bunların dersanelerinden çocuklarınızı alınız. Bunların gazetelerini de almayınız. Onlara yazıklar olsun diyorum. Kişi sevdikleri ile beraber haşrolunacaktır. Sen hangi yüzle Tayyip Erdoğan'a hain diyecek cüreti buluyorsun. Eğer sende zerre kadar onur varsa, 99'da kaçıp gittin, dön Türkiye'ye dön.

- Hacıbayram'ı veli Ankara'da inzivaya çekildi. Sen de Ankara'da Konya'da Erzurum'da inzivaya çekilseydin. Türkiye'de istemiyorsan Mekke'de Medine'de inzivaya çekilseydin. Türkiye bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz.

-Benim kızlarım başörtüsünden dolayı Türkiye'de okuyamadı. Ama 28 Şubat'ta biryerlere ödüller yağdırdı. Ama bugün kızlarımız başörtüsü ile okuyabiliyor. Katsayı sorunu yok. başı açık başıörtülü yan yana. Birlik kardeşlik bu. Ne çile çekdirdiniz be. Ama tutmadı, bozuldu bu oyun.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler