YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bu ülkede iki büyük tehlike var"
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Gölbaşı'nda vatandaşlarla buluştu. Erdoğan, Selahattın Demirtaş'a sert çıkarak 'Onda ciğer yok' dedi.
Erdoğan: "Bu ülkede iki büyük tehlike var"
05 Haziran 2015 / 14:29 Güncelleme: 05 Haziran 2015 / 15:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gölbaşı'ndaki konuşmasında Selehattin Demirtaş'a seslenerek  'Sende ciğer yok" dedi.

Türk ve Kürt simgesinin bazı siyasetçiler tarafından kullanıldığına dikkat çeken Erdoğan;  "Bu ülkede iki tane önemli tehlike var; birisi makbul Türkler diğeri makbul Kürtlerdir" şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Bu iki büyük tehlikeye dikkat!

"Bu ülkede iki tane önemli tehlike var birisi makbul Türkler diğeri makbul Kürtler.  Bu ikisi de aşırılığa kaçan gerçek Türk ve Kürtlerle ilgisi olmayan insanlardır. Türk ve Kürt ismini kullanıyor bunlar."

Demirtaş'ta ciğer yok

"Şimdi bunların bir cici çocuğu var, malum. Bu cici çocuk, benim Kürt kardeşlerimi sokağa davet etti mi?  Etti ve o gün 50 kişi maalesef öldü mü?  Öldü. Ölenler Kürt değil miydi  Öldürenler, onlar da Kürt'tü. Hele hele 15 yaşındaki Yasin Börü, 3 kattan atıldı, bıçaklandı, üzerinden arabayla geçilerek, şehit edildi. Buradan ona söylemiyorum zaten, onda ciğer yok, onda bu noktada zerre kadar insaf yok. O aydınlara sesleniyorum, siz bu tür bir katliama vesile olanlarla beraber mi olacaksınız" 

Ben diktatör olsam sen küfredersin ha!

"Her gün bu nasıl diktatör ki gazetelerinden, televizyonlarından küfredecekler, hakaret edecekler ben diktatör olacağım. Ben diktatör olsam sen küfredersin ha. Sen kalkıp da affedersin hakaret edersin ha. Diktatörün olduğu bir ülkede bunları yapamazsın. Adamın anında işini bitirirler. Biz demokrasiye inandık bu yola böyle çıktık. Ama demokrasiyle yola çıkarken bizi idamla tehdit edenlere, 'Biz kefenimizle bu yoldayız' dedik."

Kırk çürük yumurtadan bir yumurta olmaz

Şimdi de eski Türkiye koalisyonu kurdular. Atalarımızın güzel bir sözü var "Kırk çürük yumurtadan bir yumurta olmaz"

 

 

Etiketler: ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler