YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bu topraklar kendisini satanın cezasını da verir!"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da tarım ve kırsal kalkınma konulu toplantıda konuştu. Bu topraklar bizim yurdumuzdur diyen Erdoğan, "Bu toprakların hiçbir hain tarafından kirletilmesine izin vermeyeceğiz" açıklamasında bulundu.
Erdoğan: "Bu topraklar kendisini satanın cezasını da verir!"
29 Nisan 2015 / 11:41 Güncelleme: 29 Nisan 2015 / 12:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'yi Avrupa Birliği'nin meclislerinde Amerika'da şurada buradaki senatoda, parlamentolarda arkasından vurma gayreti içerisinde olanlara göz yummayacağız. Bu millet kendi kaderini, kendi parlamentosunda milli iradesiyle belirleyen bir millettir. Bizim kaderimize farklı parlamentolardan hükmetmek isteyenlere evelallah bu parlamento, bugüne kadar cevap vermediği gibi bundan sonra da onların beklediği istikamette hiçbir zaman beklentilerine aynı şekilde cevap vermeyecek, tam aksi cevabı verecektir. Bin yıldır bu coğrafyayı bize vatan yapmamak için başvurmadık yol, gerçekleştirmedik zulüm bırakmayanların dümen suyuna girmiş olanları, bu topraklar kabul etmez"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu vatanın ekmeğini yiyip, suyunu içip, bu ülkenin imkanlarıyla okuyup bir yere gelenlerin, milletten topladıklarıyla semirenlerin, yurt dışındaki sırça köşklerinde ihanet çeteleri kurup, Türkiye'yi sırtından hançerlemesine asla göz yummayacağız"

Vatandaşlarımızı bölmek isteyenlere asla izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bastığımız yer evet, topraktır ama her karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış mübarek bir topraktır. Bu cennet vatanı, bu mübarek toprakların üzerinde bin yıldır kardeşçe yaşayan vatandaşlarımızı bölmek isteyenlere asla izin vermeyeceğiz."

"Bu toprakların hiçbir hain tarafından kirletilmesine izin vermeyeceğiz "

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu topraklar sadece buğday, sadece sebze, meyve vermekle, hayvanlarımızın yemini vermekle kalmıyor, aynı zamanda bize yurt oluyor, aynı zamanda bize vatan oluyor. Türkiye bizim vatanımız. Vatanımıza sahip çıkacağız. Bu toprakların hiçbir örgüt tarafından, hiçbir hain tarafından kirletilmesine izin vermeyeceğiz."

Cumhuraşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

- Çok önemli olmadığı müddetçe projelerin temel atma törenine katılmam. Açılışa katılırım. Çünkü proje bitecek uygulamaya geçecek. Böyle olmalı.

- Biz tarımı ayağa kaldırmadan büyük ve güçlü Türkiye hedefimizde yürüyemeyeceğimizi biliyorduk. 12 yıl önce Türkiye bu noktada neredeydi bugün nerede? Laf kolay yaparsınız. Ama as olan icraattır. Tarımın yıllardır çözüm bekleyen sorunlarını birer birer çözerken, sektörün rekabetçi yapısını güçlendirdik.

70 milyar hibe yaptık

- Çiftçilerimize 12 yılda, 70 milyar lira nakit hibe desteği sağladık. Mazot desteğini hep konuşuyorlar. Şimdi ben de konuşuyorum. İlk defa biz başlattık. Bizden önce böyle bir destek yoktu.

Yapılan hak gaspıdır

- Şimdi birileri çıkmış mazot üzerinden çiftçiye gönderme yapıyor. Bu hak gaspıdır, istismardır. Gübre desteğini de biz hayata geçirdik.

- Çiftçilerimize Ziraat Bankası'nın verdiği kredinin faizi yüzde 59'du. Bugün çiftçimiz yüzde 0 ile 0,25 arasındaki bir faizle kredi kullanabiliyor.

-Hedefimiz 2023 yılına kadar 14 milyon hektar araziyi toplulaştıracağız. Burası varya burası çok önemli. İsrail'den tohum gelsin iş görelim. Tohumda geldiğimiz nokta başlı başına bir başarı hikayesidir.

- Yıllık tohum üretimi 776 bin tona çıkarıldı. Tohumda gelinen nokta bir başarı hikayesidir. 2002 yılında 83 milyon olan hayvancılık desteği şimdi 3 milyar liraya kadar yükseldi.

- Tarımsal üretimde Türkiye, dünyada yedinci sırada Avrupa'da birinci sıradadır. Bu bir aşk ve dert meselesidir. Sizler gibi toprağa aşkı olan kardeşlerimizle buralara geldik. Yeter mi? Yetmez. Daha çok yapacağız. Tarımsal ihracatımız 18 milyar Dolar'a yükseldi. 2023 yılında tarımsal milli gelirimizi 150 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz.

- Bu topraklar sadece buğday, meyve ve sebze vermekle kalmıyor. Bize yurt ve vatan oluyor. Toprağımıza sahip çıkalım. Vatansız insan köksüz insandır, köksüz insan da rüzgarın önündeki yaprak gibidir. Nerede çürüyececeği belli olmaz. Her şeyiyle Türkiye bizim ezeli vatanımız. Vatanımıza sahip çıkacağız. Vatanımızın hiçbir hain ve örgüt tarafından kirletilmesine izin vermeyeceğiz.

- Vatandaşlarımızı bölmek isteyenlere izin vermeyeceğiz. Milletten topladıkları paralarla, yurtdışındaki sırça köşklerinde oturarak Türkiye'yi hançerlemelerine asla izin vermeyeceğiz.

- Bu topraklar kendisine tuzak kuranlardan hakkını alır

- Beni en iyi toprağın evladı olan sizler anlarsınız. Biz bü ülkeye insanı ve toprağıyla sevdalıyız. İşte bu sevdayla yakşalık 13 senedir gece gündüz içeride ve dışarıda mücadele verdik.

- Bunların arkasında kimlerin olduğunu hangi hesapları güttüklerini de biliyoruz. Allah'tan başka galip yoktur. Bütün hesapların üstünde bir hesap vardır. Onu da ancak Allah bilir. Biz mücadelemizi göstereceğiz. Hak bildiğimiz yolda yürüyeceğiz. Tevekkülün anlamını en iyi çiftçi kardeşimiz bilir.

 

Etiketler: , ,
 // yılmaz
Allah yar ve yardımcınız olsun reis Allah dogrudsn ayırmasın...
29 Nisan 2015 12:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler