YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bu şarlatanı bu kadar abartmayın
Erdoğan, terör örgütü FETÖ'nün ele başı Gülen'e ilişkin 'Bu şarlatanı çok abartmaya gerek yok, kendi kendine beddualar ediyor' ifadelerini kullandı.
Erdoğan: Bu şarlatanı bu kadar abartmayın
05 Ağustos 2016 / 03:10 Güncelleme: 05 Ağustos 2016 / 07:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT özel yayınında 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu. İstihbarat örgütünün yıpratılmaması gerektiğine vurgu yapan Erdoğan, terör örgütü FETÖ'nün ele başı Gülen'e ilişkin 'Bu şarlatanı çok abartmaya gerek yok, kendi kendine beddualar ediyor' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Darbeler tarihi 15 Temmuz'u çok farklı yazacak

Bölücü terör örgütü ile işbirliği halinde olanlar var, PYD ile DAEŞ ile işbirliğinde olanlar var. Bunlar ortaya çıkıyor. Gerçi seçim kampanyalarında tanıdık. Her siyasi partiyle pazarlık halindeler. İlkesiz bunlar, nerede ne yapacakları belli olmaz, tam bir bukalemun. Terör tehditlerinin sona ermesi diye bir şey olmaz ancak kazınıp atılırsa 'Temizlendi' diyebiliriz. Şu an başındayız

Bu birlik ve beraberlik bizde olduktan sonra bu işi aşarız. Milletle bir olduk, kardeş olduk, hep beraber yürüyeceğiz. Darbeler tarihi 15 Temmuz'u çok farklı yazacak, milletimle iftihar ediyorum. Milletvekillerinin Meclisi çalıştırmaları bize İstiklal Savaşı'nı hatırlattı. İkinci defa bu Meclis, Gazi Meclis oldu. Batı Türkiye'nin güçlenmesini istemiyor, bunun başka izahı yoktur. Hep ikircikli davranışlar içerisinde oldular. 239 vatan evladım şehit oldu, 2 bin 196 gazi var, incelediniz mi? Size bu aklı kim veriyor?

15 Temmuz'dan bu yana vatandaşlarımız 10 milyar dolar bozdurmuşlar. Bu, dövize meydan okumaktır. Eski OHAL'lerde ekmek bulmakta zorlanırdınız meydanlarda insan bulamazdınız ama şimdi tam aksine milletim meydanlarda. Bazı ülkelerden FETÖ'ye ait okulların kapatılmasına yönelik adımlar geldi, bu diğer ülkelere de sıçrayacak. ABD bizden hangi teröristi isterse verdik, ABD'ye diyoruz ki 'Gelin bu işi daha fazla uzatmayın'. Kaçma eylemi olursa, ABD nasıl izah eder merak ediyorum, bu ABD'nin kendi sorumluluğudur.

Rusya ile ilişkiler

9 Ağustos'ta Putin ile bir araya geleceğiz. Birçok şeyin rayına oturacağına inanıyorum.
Bu şarlatanı büyütmeye gerek yok

(FETÖ'nün ele başı Fetullah Gülen için) Bu şarlatanı bu kadar büyütmeye, abartmaya gerek yok. Kendi kendine beddualar falan ediyor. Ben yıllar önce, Türkçe Olimpiyatları'nda bir çağrı yapmıştım. Türkiye'ye gelin demiştim. Güya beni zora sokmamak için gelmediğini söylemiş o zaman. Kinaye nazarıyla bakmak belki çok da doğru olmaz ama, ben oradaki vatandaşın tavrına bakarak bir şeyi gün yüzüne çıkarmak istedim. Bir efsane haline getirilmiş, orada olan kahir ekseriyetin onu aslında tanımadığını gördüm. 'O bize şah damarımızdan daha yakın' deniyor ya ayette, bunu o şahıs için kullanacak kadar sapkın bir yapı olduğunu gördüm.

KPSS operasyonu

KPSS'nin tamamının iptali diye bir şey söz konusu değil, hak etmeyenler ayıklanacak. Türkiye dünyaya mesaj verecek; 'Siz gerçek demokrasi sahibiyseniz, sandığın gücünü hiç kimse deviremez'. Artık Türkiye demokrasiyi çok daha farklı bir şekilde ele alacak. Tarihe 15 Temmuz ruhu olarak yansıyacak.

Kamuda izin iptali

Şuanda hükümet onların değerlendirilmesini yapıyor. Normalleşme gerçekleşir gerçekleşmez, bunun adımları atılacaktır.

Milletim dik durdu, eğilmedi, bir şey için koştu. O demokrasiydi, şehadetti. O, "Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin" hükmüne ram olmaktı. Onlar var olsunlar. Pazar günü inşallah Yenikapı'dan 81 vilayette yayınlarımızı yapacağız.

 // isa
Mete Yarar diyorki çocuklar asketi lisedemi fetöcü oldu yoksa orta okuldaykenmi diyerek askeri liselerin kapatılması iması yaparken bende içimden peki etöcüler lisedeykenmi ortaokuldaykenmi masonik baas kafa oluyorlar diye sorasım geldi...
05 Ağustos 2016 00:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler