YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bu sadece bir başlangıç
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır Bismil'de toplu açılış töreninde konuştu.
Erdoğan: Bu sadece bir başlangıç
17 Kasım 2013 / 12:02 Güncelleme: 17 Kasım 2013 / 12:26

Başbakan Erdoğan, artık Türkiye içinde değil tüm bölgede yeni bir süreç, yeni bir iklim, yeni bir bahar atmosferi yaşandığını belirterek, ''Bahar iklimine sahip çıkalım'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Bismil'de toplu açılış töreninde halka seslendi.

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

"Artık sadece Türkiye içinde değil tüm bölgede yeni bir süreç, yeni bir iklim, yeni bir bahar atmosferi yaşanıyor. Türkiye hızla değişirken bölgemizde değişiyor. Türkiye güçlenirken artık bölgemizde güçleniyor".

"Çözüm süreci Diyarbakır'ı köklü şekilde değiştiriyor. Bugün de burada, Bismil'de aynı manzarayı, aynı iklimi, aynı umudu görüyoruz. Bismil'de kardeşliğin kazandığını, umutların çoğaldığını görüyorum. Bu sadece bir başlangıç. Çözüm süreci sadece bir yıl içinde bizi bu kadar değiştirdiyse birkaç yıl içinde olacakları varın siz de bir hayal edin".

"Red, inkar ve asimilasyon artık bizim iktidarımızda bitmiştir"

"Bu sürecin bozulmasına, sabote edilmesine fırsat tanımayalım. Kışkırtmalar, engellemeler, tehditler karşısında yiğitçe, mertçe duralım. Bu huzurun bozulmasına izin vermeyelim' diyorum".

"Biz o eski Türkiye dönemini kapattık. Yeni Türkiye, özüyle, ruhuyla kucaklaşan Türkiye'dir"

 

AA

Allah (c.c.) razı olsun
 // Kemal
Sayın Başbakan, sizi daha uzun yıllar başımızda görmek istiyoruz. Memleketin menfaati için başta olmanız gerekiyor, şu 3 dönem olayını lütfen kaldırın. İstikrarı bozmayın. Devlette yetişmiş, tecrübeli adam kolay mı bulunuyor. Şu anki kadro bırakırsa nolacak? Yapmayın bunu....
17 Kasım 2013 Pazar 13:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler