YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bu organizasyonu desteklemeye devam edeceğim
Erdoğan: Bu organizasyonu desteklemeye devam edeceğim
06 Nisan 2016 11:21
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "hem ülkemizin tanıtımı hem de bisiklet sporunun sevilmesi noktasında bu organizasyonu Cumhurbaşkanı olarak desteklediğimi ve desteklemeye devam edeceğimi özellikle belirtmek isterim" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turnuvası Basın Turu programında konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

1963 yılında Marmara turuyla başlayan 1965'de uluslararası statüye kavuşan 1966'da Cumhurbaşkanlığı himayesine alınan bu bisiklet turu hem ülkemizin tanıtımı hem de bisiklet sporunun sevilmesi noktasında bu organizasyonu Cumhurbaşkanı olarak desteklediğimi ve desteklemeye devam edeceğimi özellikle belirtmek isterim.

SPOR İNSANLIĞIN ORTAK DİLİDİR

Spor insanlığın ortak dilidir. Farklı dili konuşan, farklı inançlardan, kültürlerden insanların aynı amaç doğrultusunda biraraya gelmesi dünyadaki diğer sorunların çözümü için bize yol gösteriyor.

Spordaki bu anlayışı siyasi, sosyal, ekonomik sorunların çözümüne de tahvil etmeliyiz. Bizim medeniyetimizin insana insan olduğu için değer veren bir birikim üzerinde yükselerek tüm dünyayı aydınlatmıştır.

Bugün de bölgemizde ve dünyada çıkan sorunlara aynı anlayışla yaklaşıyoruz. Sporun bu mücadeleye katkı sağlayan bir yönü olduğuna inanıyorum.

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun hayırlı olmasını diliyorum. Allah tüm sporcuların ellerine, ayaklarına, nefeslerine kuvvet versin, pedallarını hızlı çevirsin diyorum. Hepsine başarılar diliyorum. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler