YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecektir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'ye PYD/YPG konusunda tepki göstererek, "Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecektir. Bunun başka çaresi yok" dedi.
Erdoğan: Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecektir
30 Nisan 2016 / 15:08 Güncelleme: 30 Nisan 2016 / 16:04

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Rabbim bizleri, adı güzel, kendi güzel Hz. Muhammed'e layık olan kullarından eylesin. Dünyanın dört bir yanında zulüm gören, Müslümanların yar ve yardımcısı olsun. Bu kutlu gecenin İslam aleminin birliğine, beraberliğine vesile olmasını Allah'tan temenni ediyorum. 

ÇALIŞMALARINIZLA MİLLETİN UMUDU OLDUNUZ

Ülke genelindeki 151 şubesi, 129 öğrenci yurdu ve 20 bin öğrencisiyle cemiyet (İlim Yayma Cemiyeti), bugün 78 milyonun tamamına hizmet ediyor. Sizler bu çalışmalarınızla milletimizin umudu oldunuz. Sizler bu ülkenin hayat damarlarının kurutulmaya çalışıldığı bir dönemde millete güç ve kuvvet verdiniz.

CEMİYETİN TARİHİ MİLLETİN HİKAYESİDİR

İlim Yayma Cemiyeti'nin tarihi, bu aziz milletin öz evlatlarının hikayesidir. Şayet bugün, bir dönem öz yurdunda parya muamelesi görenler, özgür, başı dik ve vakur bir şekilde her alanda 'Biz de varız' diyorsa, bu başarıda sizlerin çok büyük katkısı var.

KUT'ÜL AMARE ZAFERİNİ İNKAR EDEMEYECEKLER

Kut'ül Amare, bu milletin Avrupa ülkeleri tarafından 'hasta adam' olarak ilan edildiği, topraklarının paylaşıldığı, beka mücadelesi verdiği kritik bir dönemde kazandığı abidevi bir zaferdir.

Ama buna 'hayır ben bunu zafer olarak kabul etmiyorum, etmeyeceğim' diyen bazı ayağı yere değmeyen, kendini bilmez, haddini bilmez tipler de var.

Ama onlara rağmen bu zaferi inkar edemeyecekler. Yıllarca bizlere unutturulmaya, hafızalarımızdan tamamen silinmeye çalışılan bu zafer, aynı zamanda ülkemizdeki çarpık tarih anlayışını da gözler önüne sermektedir.

Bu zaferin ders kitaplarında kuru birkaç kelimeyle geçiştirilmeye çalışıldığını üzüntüyle ve ibretle görüyoruz.

İNLERİNE GİRECEĞİZ DEDİK, GİRDİK VE GİRİYORUZ

Yalanın envai çeşidi şu anda onlarda (Paralel Devlet Yapılanması) var. Çünkü onlar da takiyeci. Bunu da başarıyla yürütüyorlar. İşte bakın şu anda çok ciddi bir kısmı cezaevlerinde, bir kısmı kaçtı gitti.

Dedik ya inlerine gireceğiz, girdik ve giriyoruz. Bu ten bu canda oldukça bu ümmete ihanet eden kim olursa olsun bunların üzerine sonuna kadar gideceğiz.

BASIN YAYIN KURULUŞLARINI SİLAH OLARAK KULLANIYORLAR

Bölgeyi kendi çıkarları için dizayn etmek isteyenler, o dönemde basın yayın kuruluşlarını nasıl bir silah gibi kullanmışlarsa, 100 yıl sonra aynısını bugün de yapıyorlar.

Suriye meselesinde, Irak konusunda, Güneydoğu Anadolu'daki olaylar hususunda aynı yaklaşımın ürünü haberlere, manşetlere, sosyal medya kampanyalarına her gün şahit oluyoruz"

GEZİ OLAYLARINDA BATILI MEDYA KURULUŞLARI ÜLKEMİZDE KAMP KURDU

3 yıl önce Gezi olayları sırasında yaşanan hadiseleri sanki ülkede bir iç savaş yaşanıyormuş gibi gösteren, bu yönde yayın yapan Batılı medya kuruluşları ülkemizde kamp kurmuşlardı.

Sonra manşetlerini, sayfalarını, sütunlarını 'Türkiye teröre destek veriyor' kara propagandasına hasrettiler. Bu arada basın yayın özgürlüğü üzerinden ülkemizi karalamak için her türlü çabayı gösterdiler. Şu anda Paralel Devlet Yapılanması bunu yapmıyor mu?  

Türkiye'de başarılı olamayınca Batı'nın değişik ülkelerinde Paralel Devlet Yapılanması'nın medya unsurları, oralarda ülkemiz aleyhinde kampanyalar sürdürüyor.

BU MİLLET KENDİ GÖBEĞİNİ KENDİSİ KESECEKTİR

Terör konusunda da aynı çifte standarda, aynı ikircikli tavra şahit oluyoruz. Bakın biz 'PYD terör örgütüdür' diyoruz, 'YPG terör örgütüdür' diyoruz. Çok enteresan Amerika'dan Savunma Bakanı ayrı şey söylüyor, öbür tarafta sözcü ayrı şey söylüyor.

Diyor ki 'YPG'yi, PYD'yi terör örgütü olarak kabul etmiyoruz.' Bu nasıl bir şeydir  Kendileriyle konuştuğumuzda bize artık farklı konuşuyorlar ama bakıyorsunuz ki sırtımızı dönüyoruz, bunlar farklı şeyler söylüyorlar. Öyleyse bu millet kendi göbeğini kendisi kesecektir. Başka bunun çaresi yok.

PDY DEDİĞİMİZ İHANET ŞEBEKESİ DE ONLARLA AYNI SAFTA

Bölücü terör örgütünün mensupları ve destekçileri, hem ülke içinde hem dışarıda, Türkiye'nin aleyhine ne varsa, hepsinde en başta yer alıyorlar.

Şimdi aynı safta Paralel Devlet Yapılanması dediğimiz ihanet şebekesinin mensupları da bunu yapıyor. Aynı saftalar, hiç farklılık yok. Bu yapı dünyanın hangi ülkesinde etkinliği varsa, orada tüm imkanlarını, gücünü, elemanlarını ülkemizin ve milletimizin aleyhine olan işler için seferber etmiş bulunuyor.

Gittiğimiz ülkelerde bu acı gerçeği bizzat gördük. Böyle bir parayı bunlar bu ülkelere nasıl aktardılar, nereden buldular, nasıl buldular  Onun için çok çalışacağız, yanlışımızı telafi etmek durumundayız.

PARALEL YAPI ELEMANLARI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN YANINDA

Bölücü örgütün paçavralarını taşıyanlar, Ermeni örgütlerinin yandaşları ve Paralel Yapı'nın elemanları yan yana, omuz omuza, kol kola, ülkemizin aleyhine slogan atıyorlar, gösteri yapıyorlar. Hatta fırsat bulduklarında işi saldırganlığa kadar vardırıyorlar.

Bunun için ben her fırsatta 'yerli' ve 'milli' vurgusunu yapıyorum. Şayet yerli değilseniz, şayet milli bir duruşunuz yoksa, Paralel Yapı gibi ruhunuzu ve bedeninizi başkalarının emrine vermişseniz, sizi kendi ülkeniz aleyhine de bağırtırlar, kendi ülkenize karşı silah da çektirirler.

BU İHANETİ YAPANLAR KAZDIKLARI KUYUYA DÜŞTÜ

Ülkemizin tarihindeki en açık, en aleni, en cüretkar ihanet teşebbüslerinden birini gerçekleştirenlerin bu devlete ve bu millete yapamayacakları kötülük yoktur.

Kim olursa olsun. Bunun içinde yargı yer aldı mı  Aldı. Bunun içinde ne yazık ki güvenlik güçleri yer aldı mı?  Aldı. Bunun içinde medya yer aldı mı?  Aldı. Bunları yaşadık.

Peki bunların takipçisi olmayacak mıyız?  Rabbim onların kirli hesaplarını altüst etmiş, bu ihaneti yapanları kendi kazdıkları kuyuya düşürmüştür. Türkiye'yi terör örgütlerine yardım eden ülke gibi göstermeye çalışanlar bugün kendileri terör örgütü olarak tescillenmiştir.

Paralel ihanet şebekesinin ülkemize verdiği zarar gayet büyüktür. Türkiye'nin bilhassa çeyrek asrının en parlak beyinleri, bu örgüt tarafından adeta iğfal edilmiş, şahsiyetsiz, kişiliksiz, riyakar robotlar haline dönüştürülmüştür.

PARALEL YAPIYA KAPTIRILAN MASUM EVLATLARIN VEBALİ ÜZERİMİZDEDİR

Unutmayın karşımızda çok daha fazla insana ulaşan, çok daha fazla yurt açan, ev açan, faaliyet yürüten yapı var. Şu anda onlar aşıldı, hamdolsun.

Paralel Yapı'ya kaptırılan her bir masum evladımızın vebali bizlerin üzerindedir. Biz daha fazla çalışarak, daha fazla hizmet gerçekleştirerek, daha fazla imkan oluşturarak, evlatlarımızın bu tür şer şebekelerinin pençesine düşmesinin önüne geçmek mecburiyetindeyiz.

BİZ BUNLARA KALSAK, MUHTAR BİLE OLAMAZDIK

Şayet biz bunlara kalsaydık, değil cumhurbaşkanı, muhtar bile olamazdık. Şimdi her ay yüzlerce, binlerce muhtarımızı Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde ağırlıyor, onlarla birlikte bize bu sözü söyleyenlere hak ettikleri dersi veriyoruz.

Hamdolsun geçen hafta itibarıyla şu ana kadar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 10 bin muhtarımızı ağırladık, 52 bin muhtarımız var, inşallah hepsini de orada ağırlayacağız. Çünkü aslolan milletin gönlüne girip giremediğimizdir.

Köşe yazarı yazmış yazmamış, ne yazarsan yaz, hiç önemli değil.İngiliz şöyle yazmış, Alman böyle yazmış, Amerikalı şöyle yazmış, ne yazarsanız yazın. Halk ne diyor, Hakk ne diyor aslolan budur.

aynı yol
 // Ömer
iki üç gariban memuru görevden alma veya soruşturma açmak ine girmek değildir.Hiç kusura bakmayın herkes olduğu yerde duruyor. tepe noktasındakiler ise yeşil pasaportları ile istihbarata rağmen turistik seyahate ( onlara göre ise zorunlu hicret) çıktılar.Ne değişti acaba? sadece siz biraz geri planda durun sıra bizde demekten başka? Allah sonunuzu hayr eylesin... birileri tuturmuş Kürd\\\\\\\'ün haklarını savunuyorum diye Kürt ırkıçlığı bir diğeri ise islamiyet adı altında Türk ırkçılığı...
30 Nisan 2016 Cumartesi 15:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler