YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bu millet göğüs göğüse çarpışmasını bilmiştir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Putin, Türkiye'nin kendilerini sırtından bıçakladığını söylüyor. Hayır, bu millet hiçbir zaman sırtından bıçaklamamış, göğüs göğüse çarpışmasını bilmiştir" dedi.
Erdoğan: Bu millet göğüs göğüse çarpışmasını bilmiştir
27 Kasım 2015 / 13:44 Güncelleme: 27 Kasım 2015 / 14:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdopan Bayburt'ta halka seslendi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Bu millet göğüs göğüse çarpışmasını bilmiştir

Biz Rusya ile olan ilişkilerimiz çok önemsiyoruz. Sayın Putin, Türkiye'nin kendilerini sırtından bıçakladığını söylüyor. Hayır, bu millet hiçbir zaman sırtından bıçaklamamış, göğüs göğüse çarpışmasını bilmiştir. Neticesi ne olursa olsun öyle yaparız. Bu ilişkilerin zarar görmesini istemiyoruz. Suriye sınırımızın ihlali nedeniyle yaşanan mesele kendi mecrasında devam eder, her şey araştırılır. Ama bu mesele üzerinden Türkiye'ye yönelik topyekün iftira kampanyası başlatılması, ilişkilerimizin tehlikeye atılmasını yakıştıramıyorum. Bu konuyu Putin'le yüzyüze görüşmeyi isterim. Bu konunun gereksiz şekilde tırmandırılmasından rahatsız olduğumuzu söylemek isterim. 

İkazlara rağmen dinlemediler

1000 yıldır bu coğrafyada nice güç gösterilerine sahne oldu. Biz burada 78 milyon nüfusumuzla dimdik ayakta kalmaya devam edeceğiz. Salı sabahı sınırımızı ihlal eden bir savaş uçağı F16'larımız tarafından düşürüldü. İkazlara rağmen dinlemediler. Neticesinde vuruldu.

G20'de konuştuk. "Davetsiz misafirlik olmaz" dedik.

Sınırımız daha önce de havan topu, uçak, helikopterlerin bu tür tacizleri oldu. Bu olaydan 3-4 gün önce iki kez sınır ihlali yaptılar. Bize dediler ki, stratejik ortaklığımız var. dediler. Erdoğan: G20'de ihlallerden rahatsızlığımızı ilettim, Putin "Misafirlik" dedi, davetsiz misafirlik olur mu?. Ben kendisini 4 Ekim'de aradım. Bunun şık olmadığını söyledim. G20'de konuştuk. "Davetsiz misafirlik olmaz" dedik.

Açıklamalar kabul edilebilir değildir

Son olarak Rusya Devlet Başkanı'nın dün akşam Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Hollande ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamalar asla kabul edilebilir değildir. Türkiye kasıtlı olarak Rus savaş uçağını düşürmüş değildir. Bu olay sınır ihlaline verilen otomatik bir tepkiden ibarettir, angajman kurallarının uygulanmasıdır

Siz her davete icabet etmeye mecbur musunuz?

"Şu anda Rusya orada. Biz defalarca söyledik, sizin orada ne işiniz var  Neymiş, Suriye rejimi davet etmiş. Şu anda gayrimeşru bir devlet var Suriye'de. Siz her davete icabet etmeye mecbur musunuz  380 bin insanı öldüren bir katil Esed var, bunun davetine icabet etmeye mecbur musunuz  Her türlü desteği veriyorsunuz. Devlet terörü estiren böyle bir insana böyle bir desteğin verilmesi meşru mudur?

Putin'e açık davet

Biz bir terör örgütünden petrol alacak kadar haysiyetsiz değiliz, bunu böyle bilesiniz. Bize bu iftirayı atanlar, bilsinler ki müfteri sıfatını sahiplenmişlerdir. Kendilerinden (Rusya Devlet Başkanı Putin) olayın olduğu gün randevu talebinde bulundum, telefonla görüşelim istedim. O günden bugüne dönmediler. Şimdi Paris'te İklim Değişikliği Zirvesi var. Zannediyorum kendileri de oraya gelecek, orada da bunları oturup konuşabiliriz, değerlendirebiliriz. Biz, Rus savaş uçaklarının sınırlarımızı ihlal ettiğini radar görüntüleriyle, ses kayıtlarıyla tüm dünyaya duyurduk. Bu konuda Türkiye'nin haklı olduğu tüm dünya tarafından kabul ediliyor. Rusya'nın da iddialarını bu şekilde ispatlama mükellefiyeti vardır, aksi takdirde Türkiye'ye yapılan bu ağır ve haksız itham yüzünden Rusya, yalancı durumuna düşecektir.

Karadeniz hızlı tren projesi Bayburt'tan geçiyor

Sağlık ve eğitim alanında büyük yatırımları yaptık. Bayburt'ta sadece 2 km bölünmüş yol vardı. Biz buna 72 km yol ilave ettik.  Karadeniz hızlı tren projesi Bayburt'tan geçiyor. TOKİ aracalığıyla 988 konut kazandırdık. 1500 konutluk projemiz devam ediyor. Demirözü barajını tamamlamak bize nasip oldu. Bayburt'a şimdiye kadar 113 trilyon kaynak aktardık. Dede Korkut türbesi var değil mi? O türbede ne diyor? 718. Bu topraklarda 1300 yıllık mührümüz var.

Bu ülkenin seçilmiş Cuhmurbaşkanı var

7 Haziran sonrası bir belirsizlik olunca birileri meydanı boş bulup saldırdılar. Ama boş olmadığını gördüler. Bu ülkenin seçilmiş Cuhmurbaşkanı var. Seçilmiş güçlü bir hükümeti var. Kahraman güvenlik güçlerimiz var.

Herkese gereken cevap verildi

Bu ülkede milletin kendisinden doğrudan yetki almış bir Cumhurbaşkanı var... Herkese gereken cevap verildi, almaya da devam edecekler. Suriye'nin durumu ortada, Irak'taki sorunlar bitmiş değil.. Kırım'da yaşananları unutmuş değiliz. Herkese anladığı dilden cevap verildi ve verilmeye devam edecek. Sen belediyenin araçlarıyla hendek kazacaksın. Gereken cevabı aldılar almaya da devam edecek.
1 Kasım'da milletimiz bu ülkenin kaderini bir avuç teröriste bırakmayacağını gösterdi.

...
 // enise
Şöyle bakmalı olaylara başa geldiğinde neyi vardı şimdi neleri var?başa geldiğinde kimleri dost ediniyordu şimdi kimlerle dost......
27 Kasım 2015 18:19
...
 // enise
Cumhurbaşkanım ülkemizi teröristin değil senin ellerine bıraktık doğru onların temizliğini yaparken gözünün önündekini görmemelik etme sakın...
27 Kasım 2015 18:17
selam
 // mustafa
Suriyede zamanında seçime gidilse ve konşuları da seçime yönlendirseydi işler arap saçına dönmezdi. Bizimkiler özellikle neden esat gitsin diye hala tutturmuş anlamış değilim! Diktatorsa; hangi arap ülkesi diktatorlukla yönetilmiyor ki? Zalimse; yoksa dünyada adil düzen mi var? Irakta bir milyon müslümanı katleden ABD ve yandaşlarıyla nasıl ilbirliği yapıyorsak, esatla da yapalım. Birisine göz yummak diğerine yummamak niye? ...
27 Kasım 2015 Cuma 17:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler