YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: 'Bu kişi bizzat hükümet yıkar, hükümet kurarız' demişti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı televizyon programında basın özgürlüğü konusunda 15 yıl önce Türkiye'yi yöneten medya patronları için, "Eli cebinde Başbakanla konuşanlar vardı" dedi.
Erdoğan: 'Bu kişi bizzat hükümet yıkar, hükümet kurarız' demişti
23 Eylül 2015 / 01:28 Güncelleme: 23 Eylül 2015 / 02:16

Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınında çarpıcı açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan basın özgürlüğü konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın o konuşması:

'ADAMA BUNU YAZDIRMAZLAR'

(Medya ve ifade özgürlüğü geriliyor mu?) Buna ben ancak gülerim. Özgürlüğün herhalde bu kadar istismar edildiği bir dönem olmamıştır. Önceleri kitapların nasıl toplatıldığı ortadadır. Şuanda şahsım başta olmak üzere aileme her türlü hakareti nasıl yapıyorlar her şey ortada. Yargıya başvuruyorum. Yargı kanalıyla hesabının sorulmasını hukuk içerisinde istiyorum. Şahsımla alakalı Diktatör başlığı atan bunlar değil mi? Bunlar bunu nasıl atıyor o zaman? Diktatörlük olsa adama bunu yazdırmazlar.

'BANA 'HÜKÜMET YIKAR, HÜKÜMET KURARIZ' DEDİ'

15 yıl önce Türkiye'yi medya patronları yönetiyordu. Medya patronları hükümet yıkar, hükümet kurardı. Eli cebinde Başbakanla konuşanlar vardı. Bana bizzat söyledi bu kişi,'hükümet yıkar, hükümet kurarız' demişti. Ben 'Kusura bakma ben doğma büyüme Kasımpaşılıyım. Hakkınız olanı alırsınız, hakkınız olmayanı da alamayacaksınız bunu bilesiniz' dedim.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler