YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bu işin arkasındayız, umutluyuz"
Erdoğan'dan sunum sonrası ilk yorum: Umutluyuz, güzel geçti
Erdoğan: "Bu işin arkasındayız, umutluyuz"
07 Eylül 2013 / 17:41 Güncelleme: 07 Eylül 2013 / 17:47

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te 2020 olimpiyatları için Türkiye heyetinin yaptığı sunumdan sonra Türk basınına yaptığı açıklamada, "Umutluyuz, güzel geçti. Temennim odur ki, diğer ülkeler de sunumlarını yapsınlar. Ondan sonra değerlendirme daha isabetli olur." dedi.

Yabancı basının "Kazanma şansınız nedir?" sorusuna ise Erdoğan, "İstanbul'un bu olimpiyatları alabilmesi için varız zaten bugün burada. Bütün hazırlıklarımız buna göre yapıldı. Bütün sunumlarımız buna göre yapıldı. Yasal düzenlemelerimiz buna göre yapıldı. Hükümetimiz ve millet olarak bu işin arkasındayız." ifadelerini kullandı. 

"Sorulan sorulardan memnun kaldınız mı?" diyen gazeteciye de Erdoğan, "Ben çok memnunum. Gerek yönetici ekibi, gerekse sporcularımızın sunumları gerçekten çok başarılıydı." şeklinde cevap verdi.

 

CİHAN

19:14
 // Düzeltme
tüh yanlıs yazdım. İtalya değil, İspanya olacaktı....
07 Eylül 2013 19:14
19:12
 // ÖLÜ YATIRIM MI?
5 milyar dolarlık bir masraf ile 6,5 milyar dolar kar geliyor. E tabi bu sadece parasal bir kar. Tanıtım ve turizm i saymıyorum. Yine de hayırlısı ne ise o olsun. Pek de umutlu değilim. Japonya nükleer tehdit nedeni ile elenebilir. İtalya belki....
07 Eylül 2013 19:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler