YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bu imtihan başarıyla sona erdi"
Cumhurbaşkanı Erdoğan Çankaya Köşkü'nde kurtarılan büyükelçilik personeline hitap etti. Sizlerin can güvenliğini düşünmek asli görevimizdi diyen Erdoğan bu imtihanın başarıyla neticelendini söyledi.
Erdoğan: "Bu imtihan başarıyla sona erdi"
21 Eylül 2014 / 12:20 Güncelleme: 21 Eylül 2014 / 12:21

Musul Başkonsolosluğu personeli ve ailelerini kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan:"İçerde ve dışarda bazı siyasetçiler ve bazı medya kuruluşları, bilerek ya da durumun nezaketini bilmeden oldukça sorumsuz tavırlar sergilediler. Bu oyuna gelmedik. Personelimizin can güvenliğini düşünüp sükutu tercih ederken, konuşmak yerine iş yapmanın mücadelesini verirken durumun hassasiyetinden maalesef rant sağlama gayreti içinde olanlar da bu arada oldu. Onlar söyledikleri sözlerin, attıkları manşetlerin, yaptıkları yorumların personelimizin canına mal olabileceğini düşünmezken biz sabırlı davrandık."

"Sizlerin can güvenliğini düşünmek asli görevimizdi"

"Sizlerin can güvenliğini düşünmek asli görevimizdi. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin itibarını muhafaza etmek bizim için çok çok önemliydi. Eğer biz, bazı koalisyon taleplerine, tekliflerine o anda hemen 'Ne demek tabii biz de varız' denilebilirdi. Dünyanın devleri bir arada. Ama biz hemen bu işe 'evet' diyemezdik. Çünkü bizim 49 canımız var."

"Devlet yönetmek bakkal işletmeye benzemez"

"Konuştuklarımız, konuşacaklarımız bir de konuşamayacaklarımız var. Çünkü devlet yönetmek bakkal işletmeye benzemez. Buradaki bu hassasiyetleri korumak durumundasınız. Korumadığınız zaman bunun farklı faturaları gelir."

"Umudumuzu hiç bir zaman yitirmedik"

Erdoğan: "(Musul'da rehin alınanlar Türkiye'de) "Tarihe mal olacak bir imtihan sürecinden geçtik ve bu imtihan başarıyla neticelendi. Umudumuzu hiç bir zaman yitirmedik, bu umudu koruduk. Bunu koruduğumuz için de başarısız olmayı aklımızın ucundan dahi geçirmedik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Metanetle kurtuluşu beklediniz, sizleri ayrıca kutluyorum. Hiçbir oyuna gelmediniz, tahriklere kapılmadınız.

- Başarısız olmayı aklımızın ucundan dahi geçirmedik.

- Konuştuklarımız, konuşacaklarımız, bir de konuşamayacaklarımız var.

- Koalisyon tekliflerine evet diyemezdik. Çünkü bizim 49 canımız var, bu konu hallolmadan adım atamayız dedik.

- Durumun hassasiyetinden rant sağlama gayesinde olanlar da maalesef oldu. Biz sabırlı davrandık.

- Tüm personelimizin sağ salim evlerine ulaşması, ailelerine kavuşması bizleri çok çok mutlu etti.

- Tarihe mal olacak bir imtihan sürecinden geçtik ve bu imtihan başarıyla sona erdi.

 

CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler