YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bu devlet Kürt insanına değil teröriste kurşun sıkar"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bizim bu vatandan başka vatanımız olmadığına göre, bize bu vatanı dar etmeye çalışanlara, kusura bakmasınlar, biz bu vatanı dar ederiz" dedi.
Erdoğan: "Bu devlet Kürt insanına değil teröriste kurşun sıkar"
04 Kasım 2015 / 13:49 Güncelleme: 04 Kasım 2015 / 15:05

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlara hitap eden Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milletimiz 1 Kasım'da 'ben koalisyon istemiyorum, güçlü bir tek parti iktidarıyla yoluma devam etmek istiyorum' mesajını verdi. Yine milletimiz, siyasetin meşru imkanları yerine, terör örgütü yöntemlerini benimseyenlere, bu yolun yanlış olduğunu net bir şekilde ifade etti. Azınlığın çoğunluğa tahakkümü anlamı taşıyan taşkınlıklara yönelenler milletimiz tarafından bir kez daha seçim sandığı marifetiyle ikaz edildi, uyarıldı" dedi.

1 Kasım'ın sonuçları çok iyi analiz edilmelidir

1 Kasım seçimleri göstermiştir ki bu millet, Türkiye'yi istikrar ve güven ortamından uzaklaştıracak hiç bir siyasete, hiç bir girişime geçit vermemektedir. Sözünü özellikle millete söyleyenlerle, içerideki ve dışarıdaki farklı odaklardan destek arayanlar arasındaki ayrımı görmek isteyen herkes 1 Kasım'ın sonuçlarını çok iyi analiz etmelidir.

Eski Türkiye söylemleri...

Ülkenin ve milletin geleceği için siyaset üretenlerle, yeni Türkiye'yi savunanlarla eski Türkiye söylemleri ve refleksleriyle hareket edenler bu seçimde bir kez daha görülmüştür. 1 Kasım, Türkiye'de demokrasinin gücünü, milli iradenin hakimiyetini perçinlemesi bakımından da son derece önemlidir.

Milletimiz mesajını açıkça ifade etmiştir

Milletimiz teröre, terör örgütlerine, onlara sırtını dayayanlara, her türlü paralel yapıya ve bunlar karşısında gerekli dirayeti ortaya koyamayanlara mesajını açık bir şekilde ifade etmiştir. Toplum mühendisliği çabaları, milli irade karşısında yine sonuçsuz kalmıştır.

Bu ihanet, bunlar ihanet şebekesi

Seçim gecesi yüzde 60 blok anlayışıyla başlayan rövanşist söylemler Türkiye'yi zor durumda bıraktı. Caddelerin, sokakların kanal açılmak suretiyle yaşanılmaz hale getirilmesini nasıl değerlendirirsiniz? Bu ihanet bunlar ihanet şebekesi. Vatandaşın huzur ve güvenliğini engellemek için hendekler kazdılar. Paralel şer şebekesi Türkiye'nin kazanımlarına saldırdı. Ülkemizin amiral gemisi olarak görenlerde bu ihanete ortak oldular destek çıktılar.

Buranın işçileri de Kürt kardeşlerim ama tehdit ediyorlar

Güneydoğu'dan bir iş adamı 11 yıldır bekletilen bir yol işini almış. 11 yıldır bu iş sürüyor. Ben ihaleyi aldım çalışıyorum. Buranın işçileri de Kürt kardeşlerim ama tehdit ediyorlar. Şu kadar patronunuz para verecek vergi verecek. Vermediği taktirde yakılır. Verilmediği için 20 adet iş makinalarını yakıyorlar. Bende Kürdüm diyor. Biz hayırlı iş yapıyorum diyor. Yapmayın demesine rağmen onun da aracını yakıyorlar.

Bize katil devlet dediler

Sonra bunları bize mal ettiler. Katil devlet dediler. Biz hizmetten başka bir şey düşünmedik. Ülkemizin batısında ne varsa doğuda da o olacak dedik. Kuzeyde ne varsa güneyde de o olacak dedik. Şırnak'a Hakkari'ye havalimanı olacak deseler kim inanırdı. Ama biz heryere hizmet götürdük. Batı'daki benim kardeşimse Kürdü, Zazası da benim kardeşimdir. Kimseye ayrım yapmadık.

Karmaşık süreçler milletimizi çok yıprattı

Karmaşık süreçler milletimizi çok yıprattı. Yalanın, kibrin, uzlaşmazlığın her türlüsünün yaşandığı bu süreç milletimizi yordu.Yurt dışında da organizeler yaptılar. Merkel'in ülkemize gelmemesi için çağrı yaptılar. Akademisyenleri toplayıp bildiri yayınlattılar. 

Millet bizi mahçup etmedi

Milletin iradesi tecelli etti işi bitirdi. Millet bizi mahçup etmedi. Biz bu güne kadar milletimizin tercihlerine hep saygı gösterdik. Hep göstermeye devam edeceğiz. Gezi, 17-25 Aralık darbe operasyonları ve devamını geride bıraktık.

Milletimiz 1 Kasım'da Ben koalisyon istemiyorum güçlü bir iktidar istiyorum dedi

Siyasi partilerimiz çok iyi bir sınav vermedi veremedi, Milletle uzlaşmak yerine kendi iradelerine göre hareket edenler milletin politikaların uymadıklarını gördü. Bu iş burada bitmedi, bitmez dedi. Milletimiz 1 Kasım'da Ben koalisyon istemiyorum güçlü bir iktidar istiyorum dedi. Milletimizin siyasetin meşru imkanları yerine terör örgütlerinin yolunu benimseyenlere bu yolun yanlış olduğunu net bir şekilde belli etti.

1 Kasım'ın mesajlarından biri de Yeni Anayasa

1 Kasım'ın sonuçlarının çok iyi analiz edilmesi gereklidir. 1 Kasım Türkiye'de demokrasinin gücünü perçinlemesi açısından da oldukça önemlidir. 1 Kasım'ın en önemli mesajlarından biri de Türkiye'nin bir an önce yeni Anayasa meselesini çözmesi gerektiğidir. Bunu milet bekliyor"

Destek vermezlerse 4 yıl sonra hesabını yine verirler

Temenni ederim ki yeni dönemde, bu yeni anayasa hazırlıklarına katkı vermekten çekinmezler, bunu beraber masaya oturmak suretiyle hallederler. Engellemenin peşinde olan partiler bu anlayışlarından vazgeçmelidir diye düşünüyorum. Milletimizin yeni anayasa talebi karşısında direnen, engelleyici bir tavır içine giren herkes bunun hesabını da 4 sene sonra yapılacak seçimde yine verirler.

Bayrakla sorunumuz yok diyorlar ama...

Biz kucaklamayı çok iyi biliriz, yeter ki karşımızdaki de bizi kucaklamayı bilsin. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını yaptık. Üniversiteler yaptık ama üniversiteler taranıyor, bombalanıyor. Bölgede görev yapan akademisyenler, öğretmenler, sağlık görevlileri de askerimiz ve polisimiz gibi bir kahramandır. Bayrakla sorunumuz yok diyorlar ama bayrağı görünce kaçıyorlar. Tabutların üzerine paçavra seriyorlar. Devlet içinde devlet olmaz bizim tek devletimiz var Türkiye Cumhuriyeti devleti o kadar.

Benim 78 milyonla derdim yok

Benim 78 milyonla derdim yok. Ama bir şeyi unutmayalım, 78 milyon, şu makamı, kendi makamı olarak kabullenmek durumundadır. Çünkü burası cumhurun makamıdır, şahsımın makamı değildir. Tayyip Erdoğan'ı seversin, sevmezsin. Benim onda da bir derdim yok. Ama buraya hakaret edemezsin, buraya 'katil' diyemezsin.

Kimse beni Cumhurbaşkanı olduğum için sevmesin

1 Kasım'ın sonuçlarının çok iyi analiz edilmesi gereklidir. 1 Kasım Türkiye'de demokrasinin gücünü perçinlemesi açısından da oldukça önemlidir. Toplum mühendisliği çabaları, milli irade karşısında yine sonuçsuz kaldı. Kimse beni Cumhurbaşkanı olduğum için sevmesin. Kimse kimseyi malı mülkü için sevmesin. Kimse bizi makam ve mevki için önemli olan bu kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Bu bize yeter.

Biz bu vatanı dar ederiz

Bizim bu vatandan başka vatanımız olmadığına göre, bize bu vatanı dar etmeye çalışanlara, kusura bakmasınlar, biz bu vatanı dar ederiz

PKK'ya mesaj: Kesmek yok devam edeceğiz!

Terör örgütüne karşı ülke içinde ve dışında süren operasyonlar kararlı bir şekilde devam ediyor, kesmek yok, devam edeceğiz. Terör örgütü silahlarını bırakıp, toprağa betonlayarak gömene kadar, tüm elemanları teslim olmak veya ülke dışına çıkmak suretiyle tasfiye olana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönem, konuşma, tartışma dönemi değil. Açık söylüyorum, sonuç alma dönemidir. Bu işe illa bir isim aranıyorsa, bunun adı artık 'Milli Birlik ve Kardeşlik Süreci'dir.

"Bu devlet Kürt insanına değil teröriste kurşun sıkar"

"Diyor ki güya meydan okuyor, '2 bin Kürt insanı öldürüldü' diyor devlet tarafından. Kusura bakma, şunu bir defa öğrenmen lazım, asla bu devlet Kürt insanına kurşun sıkmaz, bu devlet teröriste kurşun sıkar. Bunu bir defa bilmek lazım. Bizim indimizde terörist başkadır, benim Kürt kardeşim başkadır.

 

saygi deger cumhurbasbakanimiz
 // nurcan
Allaha emanet olun....
04 Kasım 2015 15:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler