YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bu can bu tende kaldıkça mücadele edeceğim
Cumhurbaşkanı Erdoğan Karabük'te toplu açılış töreninde halka hitap etti. Tarafsız olmama suçlamalarına karşı partinin değil milletin yanında olduğunu söyleyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun noterli seçim vaadini de eleştirdi!
Erdoğan: Bu can bu tende kaldıkça mücadele edeceğim
27 Mart 2015 / 14:53 Güncelleme: 27 Mart 2015 / 15:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Uygulanan politikaların hepsinde de 12 yıldır emeği olan bir Başbakan olarak bundan sonra da Hükümetimizin attığı bütün bu adımlarda yanlarında olacağım, olmaya devam edeceğim. Bu, asla bir partiden yana olmak değildir. Hükümet, devleti yönetir, devleti temsil eder. Ben de madem ki şu anda Cumhurbaşkanıyım, onların yanında olmaktan başka benim daha keyif verici, önemli görevim olamaz. Buralarda bir eksiklik, bir aksaklık, sapma gördüğüm zaman, gerekli uyarıyı arkadaşlarıma yaparım. Bu da hakkım ve vazifem."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

- Öncelikle Cumhurbaşkanlığı için vermiş olduğunuz için teşekkür ediyorum. Yapılan yatırımların açılışını bugün burada yapıyoruz.

- 12 yıllık hizmet sürecinde sadece Karabük'ümüze yaptığımız toplam yatırım 4 katrilyon liradır. Bu yatırımların şehrimize ülkemize kazandırılmasında emeği geçen kurumların ve diğer sektör kuruluşlarına, mimarından mühendisine işçisine kadar herkesi tebrik ederim.

- 24 Nisan'da Çanakkale Kara Savaşlarının 100. yıl dönümünü dünya liderleriyle anacağız. Çanakkale'nin kahramanları arasında Karabüklü kardeşlerimin büyük dedeleri var. Çanakkale'de en büyük savaşların yaşandığı yerde Karabüklüler de vardı. Kerevizdere'de düşman karşısında savaşan askerlerimiz bine kadar şehit verdi. Bu alayın çoğunluğunu Karabük'ten Karabük'ün ilçelerinden bu bölgeden gelenlerden oluşuyordu.

- Benzer kaynaklardan beslenen iki yapı Türkiye'nin son 12 yıldır kazandığı varlığa sesleniyor. Kimi molotofla saldırıyla yapıyor, kimisi de sinsice devletin içine sızarak yapmaya çalışıyor. Amaç aynı yeniden Türkiye'yi çatışma ortamına sokarak kazançlarını kesmek istiyor.

- Bunların peşine de muhalefet takılıyor aynı şeyleri söylemeye başlıyorlar. Yabancı gazetelere sayfa sayfa ilan veriyorlar. Neymiş Türkiye'de özgürlük yokmuş. El insaf! Elinize dilinize dursun!

- Altını delmeye çalıştıkları bu gemide beraber yaşıyoruz. Madem suçun yok niye kaçıyorsunuz? Pensilvanya'da 1999 yılında böyle kaçtı. Biz bunların hizmet ettiğini zannediyorduk ama yanılmışız. Hizmet edene saygılıyız ama haine asla. Ben daima milletimin yanında oldum.

- Benim için tarafsız davranmıyor diyorlar. Ben bir partinin tarafı olduğumu söylemiyorum ben milletimin tarafındayım. Çözüm sürecini başlatan ve bu aşamaya getiren bu kardeşiniz. Demokratik açılım birinci kademeydi, ikinci kademe milli birlik ve kardeşlikti. Üçüncü kademe ise çözüm süreciydi. Ellerindeki silahı gömsünler. Ellerinde silah ile çözüm olmaz. 7 Nisan'da seçime giderken halkımızı silahla tehdit ederek porlamentoya girmek bu demokrasi değildir.

- Tüm bunların karşısında gövdemle durmazsam milletimle olan ahdimi yerine getirmemiş olurum. Ben milletimle beraberim ama bunların kimle beraber olduğunu iyi bilirim. Devlet içindeki paralel yapılanmayla da aynı mücadele içindeyim. Ülkemizde himmet olarak toplanan parayla dış ülkelerde Türkiye karşıtı yayınları yapanları elbette milletime ifşa edeceğim. Türlü yollarla darbe planı yapanlara karşı bu can bu tende kaldıkça mücadele edeceğim.

- Ben halkımdan oy isterken Ankara'da yatmayacağım il il dolaşacağım dedim. Milletimiz sağ olsun yüzde  oy verdi. Bu millet çok çile çekti. Başörtülüsün okula giremezsin dediler, İkna odalarına aldılar giremezsin dediler. Aynı acıyı yaşamış bir baba olarak ben bu milletimin acısını yaşamayacağım de kim yaşayacak. Kim anlayacak.

-  Birileri meseleyi yanlış anlamış. Ben proje üretin millete gidin diyorum onlar notere gidiyor

- Türkiye patinaj yapıyor. Sistemi artık yenilememiz lazım!

 

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler