YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bu ateş tüm dünyaya sıçrar
Erdoğan: Bu ateş tüm dünyaya sıçrar
11 Kasım 2015 11:11
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan DEİK İş Konseyi toplantısında konuştu. Erdoğan "Terör karşısında ilkesel bir duruş sergilenemezse bu ateş tüm dünyaya sıçrar" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK İş Konseyi Başkanları ve Büyükelçiler Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

G20 gündemine Suriye ve Irak meselesini dahil etmemiz ile global siyasi ve sosyal sorunların çözümünde önemli bir adım olacaktır. Gücü elinde bulunduranlar bu duruma olumu yaklaşmıyor. BM Güvenlik Konseyi, 200 ülkelerin 5 ülkenin veya bir tanesinin dudakları arasına mahkum edilmesi kabul edilemez. Eğer dünya adalet üzerine tesis edilmezse dünyada gelişimi beklemek mümkün değildir.

İnsanlık tribünden izliyor

Sığınmacılar sürekli hayatlarını kaybediyor. İnsanlık tribünden izliyor. İnsan hakları beyannamesi beyanname olarak yazılımış olarak mı kalacak, yoksa nasıl adımlar atarak bu işi çözeriz mi diyecekler. Sığınmacıları seçerek alıyorlar. Gayri safi milli hasılaları Türkiye'nin üzerinde ama ülkelerine almıyorlar.

3 şartım var

Benim sığınmacı konusunu çözümü için 3 şartım var. Gelin eğit-donatı yapalım, terörden arındırılmış bölgeyi, uçuşa yasak bölgeyi ilan edelim, bu işi çözelim.

Dünya ile birlikte Türkiye'de de büyük gelişmeler gerçekleşiyor. Türkiye 1 Kasım seçimleri ile önemli bir adım atılmıştır. 7 Haziran sonrası belirsizlik 1 Kasım ile ortadan kalkmıştır.

Bu ateş tüm ülkelere sıçrar

PKK, PYD, DAİŞ, DHKP-C, Paralel Yapı başta olmak üzere terör örgütlerinin şiddetle üzerine gideceğiz. Terör operasyonları netice almadan bitmesi mümkün değildir. Eğer önü alınmazsa bu ateş tüm ülkelere sıçrar. Terörü bahane ederek oynadıkları oyunlarla kazanımı olduğunu zannedenler yakın bir vakitte durumu anlayacaklardır. Terör örgütlerine karşı ikircikli davranan ülkelere sesleniyorum. Bunlar diplomatik bir manevra değildir. Suriye ateşine odun taşıyan herkes aynı ateşin içerisinde kendini bulmaktan kaçınamayacaktır. Bu dostça bir ikazdır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler