YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan BM'de Barzani'yi uyardı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta BM Genel Kurulu'nda konuşma yaptı. Konuşmasında "Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nden, yeni çatışmaların fitilini ateşlemekten vazgeçmelerini bekliyoruz" dedi.
Erdoğan BM'de Barzani'yi uyardı
19 Eylül 2017 / 21:29 Güncelleme: 19 Eylül 2017 / 22:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle; 

"Bu yılki genel kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Teröristler faaliyetlerini sürdürüyor. Endişe ile takip ediyoruz. En etkili yol bu çatı altında samimi iş birliği önemlidir. Daha güvenli ve müreffeh bir dünyan için elimizi taşın altına koyalım. Sayın Başkan değerli delegeler Suriye tüm dünyada derin yaralar açtı."

"Terör sınırları aşarak bir kanser gibi yayılıyor. Suriye halkını maalesef uluslararası toplum yalnız bıraktı. Bu insanların yaşadıklarıı kayıtsız kalamazdık. Şuanda ülkemizde 3 milyonun üstünde Suriyeli ile 200binin üstünde Iraklıya ev sahipliği yapıyoruz. Astana toplantılarını başlattık. Yeni bir planı hayata geçiriyoruz. İstikrarlı ve müreffeh bir Suriye için her adımı destekliyoruz. Mülteci akınını önlemek için her türlü adımı atıyoruz. "

"Çalışmalarımıza uluslararası toplumdan yeterli desteği alamıyoruz. Kamunun, sivil toplum kuruluşlarının harcamaları 30 milyar dolar harcadık. Avrupa söz verdiği yardımı yapmadı."

 "Buradan tüm dünyanın huzurunda, topraklarında barındırdığı 3,2 milyon sığınmacının tüm yükünü Türkiye'nin omuzlarına bırakan ülkeleri ve uluslararası kuruluşları verdikleri sözleri tutmaya davet ediyorum." 

"FIRAT KALKANI'NDA 3 BİNE YAKIN DEAŞ'LIYI ETKİSİZ HALE GETİRDİK"

Fırat Kalkanı Harekatı sırasında 3 bine yakın DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirdik. Fırat Kalkanı Harekatı bölgede DEAŞ'a karşı başlatılan mücadeleler arasında en güçlü olanıdır.

Bölgedeki güçler DEAŞ'ı kendi gündemlerini hayata geçirmek için bir araç olarak kullanıyor.

IKBY'NİN REFERANDUM KARARI

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nden, yeni çatışmaların fitilini ateşlemekten vazgeçmelerini bekliyoruz. Aldıkları kararlardan dönmeye davet ediyoruz. 

"ELLERİNDEKİ İMKANLAR DA ELDEN GİDEBİLİR"

Buradan Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni bu doğrultuda başlattığı girişimden vazgeçmeye davet ediyoruz. Türkiye'nin bu konudaki çok açık ve kararlı tavrını görmezden gelmek, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni elindeki imkanlardan da edecek bir sürecin önünü açabilir. Yeni çatışmaların fitilini ateşlemek yerine hep birlikte bölgede huzuru, barışı, güvenliği, istikrarı tesis için çalışmalıyız.

YPG İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR

"Sayın Başkan değerli delegeler

Türkiye Suriye ve Irak'ta istikrarsızlıktan beslenen terör örgütleri ile mücadele etmektedir.

3 bine yakın DEAŞ militanını etkisiz hale getirdik. Fırat Kalkanı operasyonu DEAŞ'a karşı verilen en önemli mücadeledir.

PYD YPG'nin Suriye'de ele geçirdiği bölgelerde kendisine karşı çıkanları öldürme çabaları insanlık suçudur.

Irak'ın da toprak bütünlüğü konusunda bağımsızlık talepleri gibi çatışmaya neden olabilecek taleplerden vazgeçilmeli."

"Kuveyt Emiri Şeyh Sabah'ın ara buluculuk çalışmalarını destekliyoruz. Suudi Arabistan'ın sorunun çözümü yönünde çaba göstermesini öneriyoruz."

"Bugün görmezden geldiğimiz her krizin küresel bir çatışmanın fitilini ateşeleyeceğini unutmamalıyız. Nükleer silahların her çeşidine karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. "

"KIBRIS TÜRKLERİNİN HAKLARINA SAYGI GÖSTEREN TEKLİFLERE AÇIĞIZ."

"Birkaç hafta önce Myanmar'dan alınan haberler ile sardıldık. Vatandaşlık hakları dahi elinden alınan Arakanlı Müslümanlar göçe zorlanmaktadır. Uluslararası toplum tıpkı Suriye konusunda olduğu gibi iyi bir sınav veremedi. Asıl olan Arakan halkının kendi topraklarını içinde huzurla yaşamalarını temin etmektir. Türkiye olarak bu konuda ülkelerle görüştük. Eşim, oğlum, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızı kamplara gönderdik. Desteklerimiz sürüyor."

"Ülkemizin resmi kalkınma kuruluşu TİKA bölgede faaliyet gösteren tek yardım kuruluşudur. İlgili ülkelerin yardım etmesi ile yardımlarımızı sürdürmek istiyoruz."

"Sayın Başkan, değerli delegeler. Tüm dünyanın temsilcileri sıfatı ile biraraya gelen bizler mağduriyetlere engel olacak bir irade ortaya koymazsak dünyamız zulme sürüklenir."

 // Ömer/ yine üstün cesaret ödülü mü!
Madem ki bu kadar aklınız çalışıyor,bilgi ve istihbarata sahip bir o kadar da korkusuz ve kahramansınız, şunlarıda dile getirsenize: Pkk terör örgütünün elindeki istihbaratçıların akıbeti, amerikada yahudiler ile yapılan İSTIŞAREnin içeriği nedir... ? Nedir bu yahudi aşkı? Sizi o lanetli güruh ile görüşmeye mecbur Kılan nedir?...
20 Eylül 2017 09:19
Darbuka
 // Nezir
Referandum işini görünürde Barzani başlattı ama işin arkasında kimler var. Barzani kendiliğinden başlatmadığı gibi kendiliğinden de iptâl edemez. Telaviv'den bir darbuka sesi gelmeye görsün barzani otomatikman daireler çizmeye başlar. Sıkışınca Türkiye, gevşeyince İsrail'il bilir. Orada ki Müslüman halkı belkide bilerek çok büyük bir tehlikenin içine çekiyor hatta yalnız kendi halkını değil bütün müslümanları fitnesiyle çok zora sokacaktır....
20 Eylül 2017 Çarşamba 05:08
BM.
 // Yaşar
★DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR★ varmı itirazı olan. NOKTA....
19 Eylül 2017 22:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler