YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bizim muhatabımız Gazzeli kardeşlerimizdir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz İsrail ile adımlarımızı atmadan önce Halid Meşal ve Mahmut Abbas ile görüşmeler yaptık​. Biz bu adımları atarken içeriden yapılan eleştiriler bizi üzmektedir​. Bizim muhatabımız Gazzeli ve Filistinli kardeşlerimizdir​" dedi.
Erdoğan: Bizim muhatabımız Gazzeli kardeşlerimizdir
03 Temmuz 2016 / 22:06 Güncelleme: 03 Temmuz 2016 / 22:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dostluk Derneği tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Terör olayları bu mübarek ayda da milletçe yakamızı bırakmadı. Bizim için DAİş ile PKK'nın hiç bir farkı yoktur. Çünkü terör kadın, erkek, çocuk ayrımı yapmadan, kandan beslenen bir yapıdır. 

(Bağdat'taki saldırı) Menfur saldırıda hayatını kaybeden Iraklı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Terör eylemlerinde hayatlarını kaybedenlerin ailelerinin ve Irak halkının başı sağ olsun. Daha birkaç gün önce aynı örgütün İstanbul'da gerçekleştirdiği terör eylemine maruz kalmış bir ülke olarak, Iraklı dostlarımızı, kardeşlerimizi çok iyi anlıyoruz. DAİŞ denilen terör örgütü, İslam'ın ve Müslümanların adını kullanarak aziz dinimizi ve mensuplarını hedef alan son dönemdeki en büyük şer örgütüdür. Bu örgütün İslam'la ve Müslümanlıkla en küçük bir ilişkisi yoktur. Tam tersine bu örgütün tek hedefi İslam'a ve Müslümanlara zarar vermektir.

YÜREKLERİMİZ DAĞLANDI

Ramazan ayını oruçla, ibadetle, hayır ve hasenatla en güzel şekilde idrak etme çabası içinde olduk. Ancak, terör olayları bu mübarek ayda da ne yazık ki milletçe yakamızı bırakmadı. Bir yandan PKK ile yürütülen mücadelede verdiğimiz şehitlerimiz, diğer yandan DAİŞ terör örgütünün İstanbul'da gerçekleştirdiği saldırıda kaybettiğimiz canlar, yüreklerimizi adeta dağladı. Daha ramazanın ikinci gününde Vezneciler saldırısı ile başlayan terör olayları, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan katliamla neredeyse kesintisiz sürdü. Bu vesileyle terör olaylarında şehit olan güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum.

DAİŞ ve PKK içinde yer alan ve hala bu örgütlerin gerçek yüzünü görememiş kişilere sesleniyorum. Gelin bir an önce bu yanlıştan dönün. Kendi inancınızın mensuplarına, kendi milletinize, kendi ülkenize zarar vererek elde edebileceğiniz hiçbir şey yoktur, olamaz.

Bizim Filistin'de, Gazze'de ne yaptığımızı oradaki kardeşlerimiz çok iyi bilir. Bunu kimseye de bizim buralardan mikrofonlarla meydanlardan anlatmamıza gerek yok. 'Şunu, şunu yaptık' demeye gerek yok. Biz 'at denize balık bilmezse Halik bilir' anlayışıyla yola devam ediyoruz ve bundan sonra da böyle devam edeceğiz.

TÜRKİYE HEDEF NOKTASI HALİNE GELDİ

Yaşanan terör olayları, tespit edildiğinde önlenenlerin yüzde 1'i, 2'si kadardır. Güvenlik güçlerimiz, istihbarat kurumlarımız, büyük bir gayretle terör örgütlerinin üzerine gidiyor. Tabii Türkiye'nin dünyanın en eli kanlı, en vahşi terör örgütlerinin neredeyse hepsinin ortak hedefi haline gelmiş olması düşündürücüdür. Biz, terör örgütleri, terör eylemleri, teröristler aracılığıyla ülkemize verilmek istenen mesajları gayet iyi biliyoruz. Cevabımızı da her fırsatta veriyoruz. Devleti ve milletiyle bir bütün haline gelmiş olan Türkiye'yi, eskiden olduğu gibi bu tür dayatmalarla rayından çıkartabileceklerini sananlar, yanıldıklarını gördükçe saldırıların dozajını da artırıyorlar.

Bu ülke, sadece bizim, sizin, 79 milyonun ülkesi değildir. Yüzlerce milyon mazlumun, mağdurun, garibin gözü de gönlü de inanın bu ülkeye dönmüş durumdadır. Kendi geleceklerini bizim geleceğimizle eş tutan bu insanları, hayal kırıklığına uğratamayız. Sorumluluğumuz büyük. Biz de önümüzdeki şartlar ve imkanlar çerçevesinde, bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Değerli kardeşlerim, makam, mevki, mal, mülk bunların hepsi geçicidir. Asıl olan hep söylediğim gibi, bu kubbede hoş bir sada bırakmaktır.

Türkiye'nin, Rusya ve İsrail ile ilişkilerini düzeltme yolunda attığı adımların, dışarıdan olduğu kadar ülke içinden, hatta kendi çevremizden birilerini de rahatsız ettiğini görüyoruz. Açıkçası muhalefet partilerinin bu konudaki eleştirilerini ciddiye almıyorum. İçimizdekilerin söylediklerini, onlar kendilerine kaynak telakki edip meclise çıkıp, onları konuşuyorlar. Fakat bütün bu eleştiriler herhangi bir politikaya, herhangi bir akla, herhangi bir analize dayalı olarak yapılmıyor. Esasen bunlara eleştiri de denilmez. Sadece bizim ak dediğimize kara, bizim kara dediğimize ak demiş olmak için bunları söylüyorlar. Ancak benim asıl üzüldüğüm, hiç ummadığımız, hiç beklemediğimiz, hiç yakıştıramadığımız bazı çevrelerin de aynı koroya katılmış olmalarıdır. Şayet bizim herhangi bir sebepten dolayı eğildiğimizi, büküldüğümüzü, iddialarımızdan, tezlerimizden, davamızdan vazgeçtiğimizi düşünenler varsa, bu bize yapılmış çok büyük bir iftiradır, çok büyük bir büftandır. Tayyip Erdoğan 40 yıl önce nasıl düşünüyorsa, nasıl hissediyorsa, nasıl mücadele ediyorsa bugün de aynı şekilde davranıyor, bunun böyle bilinmesini isterim.

Bizim muhatabımız Gazzeli kardeşlerimizdir

Gerek İsrail, gerekse Rusya ile yaptığımız son görüşmelerde attığımız adımlarda bizler, 'bütün işlerinizde istişare ediniz' emri mucibince istişarelerimizi en geniş anlamda yaptık ve adımlarımızı da gerçek istişare edilmesi gerekenler kimlerse onlarla yaparak, ona göre adımlarımızı attık. Bizim İsrail'de muhatabımız, herhalde atacağım adımlarda Gazzeli kardeşlerimizdir, Filistinli kardeşlerimizdir ve biz Gazze'den İsmail Heniyye olsun, Halit Meşal olsun, bu kardeşlerimizle görüşmelerimizi yaptık. Aynı şekilde Mahmut Abbas ile görüşmelerimizi yaptık ve ondan sonra da adımlarımızı buna göre attık. Kusura bakmasınlar biz herhalde bunlar dururken başkalarıyla gidip de görüşme yapacak halimiz yoktu. Ateşin içinde olanlar bunlar, asıl yaralananlar bunlar.

 

 

 

Hamas
 // Abbas
Hamas sadece İsrael ile değil Filistin devlet başkanı ile Abbas ve partisi ile de savaş halindedir. FKÖ barıştan yanadır. Hamas barıştan yana olmayan terörden yana bir örgüttür. O nedenle Filistinlilerin 3 kuşaktır eziyet çekmelerine, ölmelerine neden olmaktadır. Hamas a güvenilmez. Çok yakın bir zamanda Erdoğan ı İsrael e karşı mahcup edecektir. İHH gibi..
...
04 Temmuz 2016 Pazartesi 16:15
Başımızın tâcısın Uzun Adam
 // Rasim DUMAN
Tenkid edelim derken, bâzen kantarın topuzunu kaçırsak ta, sitem etsek te, sen bizim "vazgeçilemezimizsin" aziz ve muhterem Cumhurbaşkanım. Biz Devletimizi "kahvehâneden" idâre ediyoruz, ama hakikî ve devâsâ emânet sizn omuzlarınızda. Elbette " imkân" ile "mümkün" arasında hareket etmek mecburiyyetinde olan sizsiniz ve bu Ümmet için "limitleri" zorladığınızı biliyoruz. Cenâb-ı ALLAH (C.C.) yardımcınız olsun, sıhhat âfiyet ve uzun ömür versin inşallah. Seni çooook seviyoruz yiğit adam....
04 Temmuz 2016 Pazartesi 11:51
allahs senden razi olsun
 // vatan sever
Cumhurbaskanim suriyelilere vatantaslik vermen yannis herzeman destekliyen biriyim suriye konusunda esati birtirin...
04 Temmuz 2016 05:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler