YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Bizim bildiğimiz halka hizmet Hakk'a hizmettir"
Başbakan Erdoğan ATO Congressium'da, "Yörük Türkmenleri Cumhurbaşkanını Seçiyor" programında konuştu. Hem muhalefete hem de Paralel Yapı'ya sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Bize kimse soydaşlarına sahip çıkmayan diyemez" dedi.
Erdoğan: "Bizim bildiğimiz halka hizmet Hakk'a hizmettir"
06 Ağustos 2014 / 12:15 Güncelleme: 06 Ağustos 2014 / 12:41

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Irak ve Suriye Türkmenlerini iç siyaset malzemesi, seçim istismarı malzemesi yapmak son derece tehlikelidir. Çünkü bizim yaptıklarımızın anlatılabilecek olanı vardır, anlatılamayacak olanı vardır. Bunu Bahçeli de biliyor, bunu Kılıçdaroğlu denen adam da biliyor ama hakkı söylemek er kişinin işidir, her kişinin değil."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Bizim için mazlumun dini, mezhebi, dili, derisi, rengi, ırkı önemli değildir. Biz Gazze ile ilgilendiğimizden çok daha fazla Türkmenlerle ilgilenen ama bunu usulünce yapan bir hükümetiz."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Sultan Alparslan 1071'de Anadolu'nun kapısını Türklere açtığında, Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethettiğinde, Mustafa Kemal Cumhuriyet ilan ettiğinde hangi duyguyu yaşıyorduysa biz de şimdi aynı duyguyu taşıyoruz.

- Türkiye kendini toparlandığı halde kendi vatandaşların haklarını inkar etti. Dışarda da Türk kardeşlerine sahip çıkmadı, Azeri kardeşlerimiz Ruslara teslim edilirken CHP seyrediyordu. -

- 1946'da Irak'ta Türkmen kardeşlerimiz katledildi Türkiye yine sessiz kaldı. Bu suskunluk bizim iktidarımızla sona ermiştir. Türkiye bütün mazlumların ve akrabalarımızın sesi olmuştur.

- Türkiye demek barış demek, huzur demek, adalet demek. Türkiye Bayrağı'nı kim görürse içine güven doluyor.

- Bahçeli bu ülkede 3,5 yıl Başbakan yardımcılığı yaptı kaç defa Türkmen kardeşlerimizi ziyaret etti, kaç defa Balkanlara ve Avrupa ülkelerine gitti.

- Gazze'de İsrail'in soykırım girişimi başladığında maddi imkan, vicdan ve öfkemizle Gazze'nin yanında durduk

- CHP Genel Müdürü IŞiD'i konuşmamakla suçluyor. Bunu Musul'daki 49 vatandaşımızın hayatına tehlikeye atmak için yapıyor

- Bahçeli senin iktidardayken yardım edecek mecalin var mıydı? Batmıştın, bitirmiştin, Türkiye'yi de batırmıştın.

- Bize kimse soydaşlarına sahip çıkmayan diyemez, sahip çıktık çıkmaya devam ediyoruz.

- Dillerinden Türk kelimesini, milliyetçiliği düşürmeyenler, ecdadın hatırasını canlı tutmak için ne yapmıştır, sorun

-Bizim bildiğimiz halka hizmet Hakk'a hizmettir. Asla kavimcilik yapmıyoruz. Mensubu olduğumuz milletten de utanmıyoruz

uyarı
 // hursit dilaver
başbakanın danışmanlarını uyarın.bahçeli çine gittiğinde, o kadar yalvarmalara ragmen sinkiang turklerine gitmedi.hatırlatın.....
06 Ağustos 2014 Çarşamba 15:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler