YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Bizden bölgeyi istedi vermedik
Abdülkadir Selvi'nin iddiasına göre Erdoğan, "Bu adamın bizden talepleri oldu, bizden bölgeyi istedi vermedik" açıklamasında bulunarak, operasyonun art niyetli olduğunu vurguladı.
Erdoğan: Bizden bölgeyi istedi vermedik
26 Aralık 2013 / 00:48 Güncelleme: 26 Aralık 2013 / 00:49

Başbakan Erdoğan'ın milletvekilleriyle yaptığı toplantıda 17 Aralık operasyonu ile ilgili bahsettiği bir olay dikkat çekti. Yeni Şafak'tan Abdülkadir Selvi'nin iddiasına göre Erdoğan, "Bu adamın bizden talepleri oldu, bizden bölgeyi istedi vermedik" açıklamasında bulunarak, operasyonun art niyetli olduğunu vurguladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pakistan ziyaretinde yanında bulunan Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi çok ilginç bilgiler verdi.

İşte Abdülkadir Selvi'nin yazısında yer alan o bölüm:

Başbakan Erdoğan bütçe görüşmelerinden sonra Cuma günü milletvekilleriyle yemekli bir toplantı yapmıştı.

Orada Başbakan üç noktanın altını çiziyor.

1-Biz yolsuzlukla sonuna kadar mücadele ederiz. Üç Y yani yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele hedefimizi daha yola çıkarken ortaya koymuşuz. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın.

2-Bir operasyon başlatılıyor. İlk günden bakanlarımız hedefe konuluyor. Burada bir art niyet var. 14 ay takip yapmışsın. Neymiş bir çantayla eve girmiş, çanta olmadan çıkmış. Çantanın içinde ne vardı? Hepimiz bir eve giderken elimiz boş gitmeyiz. Bir çikolata alırız en azından. Niye operasyon yapmadın o zaman? Maksat farklı.

3- Bu adamın bizden talepleri oldu. Ergenekon'la mücadeledeki çabası nedeniyle 2 kez terfi ettirdik. Ama memnun kalmadı. Bizden bölgeyi istedi. Vermedik. O zaman siz görürsünüz diyor.

O adam kim?

İzlemeye devam edin. Daha neler çıkacak?

01:08
 // BÖLGE VE ADAM
Adamı anladık da, bölge neresi? Sanırım; adam, Savcı Öz olmalı. Bölge...? Yoksa, Bdp milletvekilerini; barışa ve sürece zarar vermek için, rahatsız mı edecekti?...
26 Aralık 2013 01:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler