YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Biz İstanbul'a aşığız
Erdoğan: Biz İstanbul'a aşığız
16 Mayıs 2015 12:31
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Beyoğlu Belediyesi'nin hizmet binası açılış töreninde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eski Türkiye ile yeni türkiye arasındaki farkı boşuna mukayese etmiyoruz. Biz İstanbul'a aşığız. İstanbul'a olan aşkımızı eserlerle göstermeye devam ediyoruz. İstanbul'un 2023 hedeflerine ardından fethin 600. yıldönümüne hazırlayacağız" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Taksim'i Kabe olarak ilan edenlerle bir yere varılabilir mi?

''Pensilvanya ile Kandil bir olmuş, önlerine de muhalefet partilerini katmışlar, Türkiye'yi yeniden karanlık günlerine döndürmenin hesabı içindeler. Görüyorsunuz işte. Pusulası şaşmış, kıblesi şaşmış hatta felekleri şaşmış vaziyette oradan oraya savruluyorlar. Taksim'i kıbleleri, Kabeleri olarak ilan edenlerle bir yere varılır mı  Ben inanıyorum ki benim Kürt kardeşlerim, terör örgütünü arkasına almış olan bu zihniyetlere prim vermeyecektir"

Kabemiz de kıblemiz de belli

"Bunların bir kısmının Kabesi, Pensilvanya olabilir, bunların bir kısmının Kabesi, Kandil olabilir, Taksim olabilir. Hani 'Kabe Arap'ın olsun bize Çankaya yeter' diyenler olabilir ama bizim Kabemiz de kıblemiz de istikametimiz de belli. Bizim Kabemiz Mekke'de, ruhumuz İstanbul'da, aşkımız tüm Türkiye'de, sevgimiz Kudüs'te, Gazze'de, Mısır'da Balkanlar'dadır'' 

Milletim gereken cevabı verecektir

"Batıya gelip farklı konuşup, doğuya, güneydoğuya gidip farklı konuşanlara, 7 Haziran'da benim milletim inanıyorum ki sandıkları patlatırcasına gereken cevabı verecektir"

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler