YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ı kabul etti. Görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, görüşmenin detaylarını paylaştı.
Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası flaş açıklama
31 Mart 2016 / 19:25 Güncelleme: 31 Mart 2016 / 19:36

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın yaklaşık 1,5 saat süren ikili görüşme sonrasında detayları açıkladı.

Kalın, yaptığı açıklamada, "Joe Biden, PKK ile mücadele konusunda Türkiye ile işbirliklerini artıracaklarının altını çizdiği. Aynı zamanda Türkiye'nin DAİŞ ile de mücadele eden bir ülke olduğunun farkında olduklarını söyledi." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü Kalın şunları söyledi:

"Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda Amerikan yönetiminin tavrının net olduğunu, herhangi bir bölünmenin asla desteklenmediğini, kuzeyde bir Kürt devleti kurulması gibi bir düşüncelerinin de hiçbir şekilde olmadığını ifade etti."

"Bizim için PKK, PYD, YPG arasında herhangi bir fark yok"

"Bizim için PKK, PYD, YPG arasında herhangi bir fark yok. DAİŞ arasında bir fark yok" diyen İbrahim Kalın, "Bizim, onların bir fiili durum yaratmasına müsaade etmemiz ya da müsamaha göstermemiz söz konusu değil.

Onlar da bunu anladıklarını, o yüzden özellikle Mümbiç bölgesinde yapılacak operasyonla ilgili bizim hassasiyetlerimizi ve ortak hedeflerimizi esas alan bir plan üzerinde çalışılacağını söylediler ki zaten önümüzdeki hafta da bununla ilgili birimler toplantılarını yapıp detayları konuşacaklar." şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler