YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Beni heyecanlandıran iki gelişme var
Cumhurbaşkanı Erdoğan 4.5G yetkilendirme töreninde konuştu. Erdoğan, yerli ürün kullanma ve üretme şartının kendisini heyecanlandırdığını söyledi.
Erdoğan: Beni heyecanlandıran iki gelişme var
27 Ekim 2015 / 10:43 Güncelleme: 27 Ekim 2015 / 12:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan 4.5G yetkilendirme töreninde konuştu. Erdoğan 4.5G sisteminde kendisini heyecanlandıran gelişmeyi şu sözlerle idafe etti: "İşletmelere 4.5 şebekelerini kurarken yerli ürünler kullanma ve üretme şartı getiriyor olmamız beni heyecanlandırıyor"

Konuşmasından bazı başlıklar şöyle;

"Ülkemizde 2000 yılında 14,7 milyon olan mobil kullanıcı sayı 73 milyona ulaştı. 3 milyon makine mobil hatlar aracılığıyla iletişim halinde. İstihdam bakımdan sektör önemli bir konumda bulunuyor. Tüm dünyanın hızla ilerlediği bu yarışta bizim geride kalmamız düşünülemez. 4.5 G ve 5G alt yapıları çok önemli. Daha hızlı daha kaliteli mobil iletişimin bunlarla birlikte daha iyi kullanım sağlayacağını umuyoruz."

Beni heyecanlandıran gelişme...

"4.5G teknoloji tabanlı ULAK projesi tabanlı ürünler ülkemizde üretilip geliştirilecek. ULAK projesinin 5 milyon dolar üzerinde ülkemize katkı sağlamasını bekliyoruz.  Beni bugün bir başka heyecanlandıran gelişme ise işletmelere 4.5 şebekelerini kurarken yerli ürünler kullanma ve üretme şartı getiriyor olmamız.

Ben vatanseverim diyemezsiniz

"Terör örgütleri ile, paralel yapı ile sığınmacı krizi ile uğraşırken ülkemiz her alanda kararlı bir şekilde kalkınmasına devam ediyor. Vatanseverlik birlik beraberlik ile birlikte ortaya çıkar. 3. havalimanı anlaşması için "devlet bankaları kredi veriyor, özelden bişey bulamadılar" dediler. Milli olmadığınız sürece, bu ülkenin kalkınmasına katkı vermediğiniz sürece kusura bakmayın ama ''Ben Vanatseverim'' diyemezsiniz."

Yeni Türkiye yolunda ilerlemeye devam edeceğiz

"İçerideki gelişmeden rahatsız olanlar 7 Haziran seçimleri sonrasında oluşan belirsiz havayı da fırsat bilerek gündemimizi değiştirmeye çalışıyorlar. Ama biz bu oyunlara gelmiyeceğiz ve Yeni Türkiye yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz.

 

 

 // Rasim DUMAN
Dunya Devletler Sahnesi'nde, boyle mukemmel donanimli ve kahraman bir Cumhurbaskani'na sahip oldugumuz icin ne kadar ovunsek ve iftihar etsek ; bu buyuk lutuf, ihsan ve ni'meti icin de Rabbimize ne kadar sukretsek, azdir....
27 Ekim 2015 14:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler