YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Bayraktar'dan şok sözler: Başbakan da istifa etsin!
Bakanlık'tan ve milletvekilliğinden istifa eden eski Erdoğan Bayraktar, milleti rahatlatmak için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da istifa etmesi gerektiğini söyledi.
Erdoğan Bayraktar'dan şok sözler: Başbakan da istifa etsin!
25 Aralık 2013 / 14:15 Güncelleme: 25 Aralık 2013 / 14:21

Bugün görevinden istifa eden Erdoğan Bayraktar çarpıcı açıklamalar yaptı.

Böyle bir durumda istifasının istenmesinin yanlış olduğunu belirten Bayraktar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da istifa etmesi gerektiğini söyledi.

İşte Erdoğan Bayraktar'ın o açıklamaları:

"17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında, şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yoktur. Ancak Sayın Başbakan'ın, istediği bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabii hakkıdır ve yetkisidir. Fakat, rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle 'İstifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyon yayınlayınız' şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum.

Bugün bize iki metin gönderildi. Bir tane istifa metni, bir tane de deklarasyon metni. Ben tabii ki partimi rahatlatmak isterim fakat böyle bir durumda bu işin yanlış olduğunu ifade ediyorum.

Çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve yasalara uygun olarak onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatıyla yapılmıştır. Bu nedenle Bakanlık'tan ve milletvekilliğinden istifamı açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğini ifade ediyor, yüce milletimize saygılar sunuyorum."

15:26
 // ÇÜRÜKLER AYIKLANIYOR
Parti'ye virüs, trojan ve truva atları bulaşmış. Bu solucanı temizlemek yetmez. Başbakan'ın reset düğmesine basıp, yeni bir format atması lazım....
25 Aralık 2013 15:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler