YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Bayraktar operasyon sonrası ilk kez konuştu
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul merkezli operasyona ilişkin "Soruşturma kapsamında iddia edilen hususların hiçbirisinin şahsımla ilgisi bulunmamaktadır" dedi.
Erdoğan Bayraktar operasyon sonrası ilk kez konuştu
21 Aralık 2013 / 14:58 Güncelleme: 21 Aralık 2013 / 15:07

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul merkezli operasyona ilişkin, "Soruşturma kapsamında iddia edilen hususların hiçbirisinin şahsımla ilgisi bulunmamaktadır. Yine aynı şekilde oğlum ve çalışma arkadaşlarımın da masum olduklarına inancım tamdır" ifadesini kullandı.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, yürütülen bir soruşturma kapsamında 17 Aralık'ta gözaltına alınan ve aralarında oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar'ın da olduğu kişilerin tamamının, tutuklanmayı gerektirecek unsura rastlanmadığı için serbest bırakıldıklarını belirtti.

Soruşturma kapsamında iddia edilen hususların hiçbirisinin şahsıyla ilgisi bulunmadığına işaret eden Bayraktar, şunları kaydetti:

"Yine aynı şekilde oğlum ve çalışma arkadaşlarımın da masum olduklarına inancım tamdır. Bu manada süreci dikkatle takip ettiğimizi ifade ediyor, hukukun üstünlüğüne ve masumiyet karinesine, özellikle bunu uygulamakla yükümlü olanların daha bir özen göstermesi gerektiğini düşünüyorum."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler