YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Batı'nın çifte standardını eleştirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 18. iş Forumu'nda konuştu.
Erdoğan Batı'nın çifte standardını eleştirdi
26 Kasım 2014 / 15:48 Güncelleme: 26 Kasım 2014 / 16:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sağlam finansal yapısıyla, disiplinli mali yapısıyla, siyasi olarak tam bir istikrar ve güven ortamıyla Türkiye, yatırım yapmak, ticaret yapmak, işbirliği yapmak için eşsiz bir ülkedir, eşsiz bir fırsattır" dedi. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Türkiye yatırım yapmak için eşsiz bir ülkedir"

Türkiye ekonomisi istikrarla büyümesini sürdürüyor, Geçtiğimiz 12 yıl içinde ekonominin ortalama yüzde 5 büyüdüğü milli gelirin üç kat arttığını özellikle vurgulamak isterim. Küresel krizi içerisinde Türkiye IMF'ye olan borcunu kapatmıştır.

Hedeflerimize ulaşmak konusunda kararlıyız ekonominin tüm unsurlarının hedeflerimize ulaşma açısından heycanlı olduğunu biliyorum. Türkiye yatırım yapmak için eşsiz bir ülkedir. 

Sağlam finansal yapısıyla, disiplinli mali yapısıyla, siyasi olarak tam bir istikrar ve güven ortamıyla Türkiye, yatırım yapmak, ticaret yapmak, işbirliği yapmak için eşsiz bir ülkedir, eşsiz bir fırsattır.

Dünyanın en büyük müteahitleri arasındaki Türk firma sayısı 42'ye ulaştı.
Sağlam finansal yapısı ile Türkiye yatırım ve ticaret yapmak için eşsiz bir ülke ve eşsiz bir fırsattır. 5 gün boyunca fuara katılan misafirlerin özellikle Türkiye'nin gücünü keşfetmesini istiyorum.

Batılı ülkeler yaşanan trajediye duyarsız kaldılar

Mısır kanlı bir darbe ile çıkmaz sokağa girdi. Filistinlilerin yaşam hakkı ellerinden alınıp hakları gasp ediliyor. Tüm Müslümanların en kutsal mekanı olan Mescidi Aksa saldırısı barışa büyük bir darbe vurmuştur.

Dünyanın ve özellikle Batılı ülkeler yaşanan trajediye duyarsız kalmıştır. BM ve Avrupa Birliği yanıbaşlarında insanlar ölürken suskun kalmayı tercih etmişlerdir. Türkiye'de belli saldırılara maruz kalmış 2013 sokak olayları bu yıl Ekim ayında meydana gelen olaylar asla ve asla yerel dinamiklerle açıklanamayacak olaylardır.

Ekonomi hedef alınmıştır. Sokaklarda vandallık yapılırken polis müdahalesini eleştirirken bazı ülkelerdeki orantısız şiddeti görmezden gelmektedir. Katilleri gazeteci diye dünyaya lanse edenler var. Batıda polisin savunmasız insanları öldürmesi karşısında neden susuyorsunuz? DEAŞ terörüne karşı çıkanlar PKK terörüne sahip çıkıyorlar. 

'Kadın-erkek eşit olarak göremezsiniz, kadın eş değerdir'' diye bir söz söyledim bu lafımı alıp farklı yere çektiler. Kadın ve erkek eşitliği açıklamama yönelik ahlak zaafiyeti yaşanıyor. Bunlarda yalan var, takiye var tek olmayan dürüstlük. Bana iftira atanlar önce kendilerini aynada izlesinler.

Lüks araçların depolarına benzin doldurmak adına Ortadoğu'da insanlar öldürülüyorsa orada adaletten söz edilemez.

Yoksul ülkelerin altını yer altı kaynakları gasp ediliyorsa orada bir devletten bahsedilemez.

Biz farklı bir dünyanın mimkün olduğuna yürekten inanıyoruz zülmün değil adalettin abad ettiği ülkeler olacağına inanıyoruz. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler