YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Başika'ya saldıran 18 DAEŞ'li öldürüldü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Başika Kampı'na yapılan saldırıya ilişkin, "18 DAEŞ'li terörist öldürüldü. Oradaki asker her an her şeye hazır. Bu durum, kampla ilgili atılan adımın ne kadar isabetli bir karar olduğunu ortaya koyuyor" dedi.
Erdoğan: Başika'ya saldıran 18 DAEŞ'li öldürüldü
08 Ocak 2016 / 13:24 Güncelleme: 08 Ocak 2016 / 13:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Cuma namazı çıkışı basın mensuplarına açıklama yaptı. 

Başika Kampı'na saldırı girişimiyle ilgili bilgi veren Erdoğan, 18 teröristin öldürüldüğünü söyledi. Kampa sızmaya çalışanların DAEŞ'li teröristler olduğunu belirten Erdoğan, "Oradaki asker her an her şeye hazır" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

18 DAEŞ'Lİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

(Başika kampına saldırı) DAEŞ terör örgütüne mensup olduğu söylenen, sanıyorum bunlardan 18 kadarı etkisiz hale getirilmiş. Herhangi bir yaralı arkadaşlarımız da söz konusu değil. Böyle bir şey şu anda yok.

Bu durum, Başika kampıyla ilgili atılan adımın ne kadar isabetli bir karar olduğunu ortaya koyuyor. Şu anda da silahlı kuvvetlerimizin oradaki üste bulunması ve o eğitimi veren subaylarımızın bu tür sızma harekatı veya saldırı, bu tür şeyler karşısında da her an her şeye hazırlıklı olduğu da ortada. Zaten daha önce de ifade ettiğim gibi buraya giden güçlerimiz, bir yerde bu eğitimi veren özellikle subaylarımıza, görevlilerimize, onlara koruma amacıyla gitmiş olan ekiplerdir. Onlar da gereğini gerektiği zamanda yapıyor, yapacaktır

"BM GÜVENLİK KONSEYİ'NE MÜRACAAT EDENLER ORTADA"

Yeniden Başika'ya asker gönderilmesiyle ilgili bir soruya cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2014 sonunda Ibadi'nin Türkiye ziyaretinde de bunu konuştuk. Rusya ile türkiye arasında sıkıntı başlayınca, Rusya-İran-Irak-Suriye dörtlüsü olarak Bağdat'ta ofis oluşturunca olumsuz şeyler başladı. BM Güvenlik Konseyi'ne müracaat edenler ortada. Türkiye'nin yaptığı tüm işler uluslararası hukuk çerçevesinde" dedi.

"CİDDİ ŞEKİLDE DÜNYA ALDATILMAK İSTENİYOR"

Rusya şuanda IŞİD'e karşı değil ılımlı muhalefete karşı hatta Türkmen soydaşlarımıza yoğun bir şekilde saldırıyor. Ben dün Bayırbucak Türkmenlerinin liderlerini misafir ettim. Onlar köylerinin vurulduklarını söylüyorlar. Ciddi bir şekilde dünya aldatılmak isteniyor. Burada tüm mesele koalisyon güçlerinin el ele vermek üzere adil olmayan bu saldırıların önünü kesmektir. Öyle zannediyorum ki bizde yaptığımız tüm görüşmelerle bunun önünü kesme için çalışıyoruz. ABD senatosundan gelen heyetle de bu konuları konuşacağız.

Rusya, 'Bizi Suriye Hükümeti çağırdığı için biz oradayız' diyor. Şu anda Suriye'deki hükümet meşru bir hükümet değil ki. 'Efendim BM öyle kabul ediyor'.... Kabul edebilir ama siz her çağrıldığınız yere gitmek zorunda değilsiniz. Gürcistan'a niye girdiniz zamanında  Çağrıldığınız için mi girdiniz  Ne işiniz vardı Gürcistan'da  Ukrayna'ya çağrıldığınız için mi girdiniz  Ne için girdiniz Ukrayna'ya "

 // Talip Demirtaş
Sayın cumhurbaşkanım ne kadar hakkı söylerse söylesin işbirlikçiler ve zalimler duymaz. Ama mazlumların da elbet sahibi var....
08 Ocak 2016 13:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler