YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Azerbaycan'a sonuna kadar yardım edeceğiz
Erdoğan: Azerbaycan'a sonuna kadar yardım edeceğiz
02 Nisan 2016 20:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattındaki çatışmalarla ilgili, "Üzülmeyeceğiz, mahsun olmayacağız, inanıyorsak muhakkak üstünüz. Biz elimizden gelen yardımları sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maryland'deki açılışını yapmak için geldiği Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi'nde, (Amerika Diyanet Merkezi)  Azerbaycanlı bir gazetecinin, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattındaki çatışmalara yönelik değerlendirmesini sorması üzerine, çatışmaların devam ettiğini  belirterek, şunları söyledi:

"Biz dualarımızı yaptık, inşallah bu çatışmalarda Azeri kardeşlerimiz  en az burada kayıp vermek suretiyle inşallah  bu işi başarırlar. Yıllar yılı  malum işgal altında olan Dağlık Karabağ bölgesindeki bu mücadele ne yazık ki bu işi Minsk Üçlüsü'nün hafife alması sebebiyle, bu tabloyla  bizi karşı karşıya  bıraktı. Eğer Minsk Üçlüsü burada adil bir şekilde, kararlı bir şekilde yürüyüp netice alacağı adımları atmış olsaydı, bugünlere gelmemiş olurduk. Ama maalesef  burada Minsk Üçlüsü'nün zaafları durumu bu noktaya taşımış oldu. Azeri  kardeşlerime Allah'tan yardımlar niyaz ediyorum. Üzülmeyeceğiz, mahsun olmayacağız, inanıyorsak muhakkak üstünüz."

Türkiye'nin Azerbaycan'a bu süreçte yapacağı yardımlara ilişkin bir  başka soru üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz elimizden gelen yardımları  sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz. Dün konuşmamda Ermenistan'daki özellikle  nükleer silah konusuna ben de değindim. Bu Nükleer silah konusunda dünyanın  Ermenistan'ın bu olumsuz niyetleri karşısında hassas olmasını ben de istedim,  İlham (Aliyev) kardeşim de konuşmasına bu konuya, bu şekilde o da değinmiş oldu.  Er veya geç hak yerini bulacaktır." yanıtını verdi.

.....
 // Adıyaman'lı Akın
Her düzeyde ne yardım gerekiyorsa verilmeli....
03 Nisan 2016 02:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler